Súhrn: Oilers siedmimi gólmi prestrieľali Wild

Connor McDavid skóroval a pripojil tri asistencie, Edmonton vyhral piaty z posledných šiestich duelov

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Connor McDavid opäť podržal svoj tím Edmonton Oilers, ktorý najmä vďaka jeho štyrom bodom vysoko zdolal Minnesota Wild 7:2. Český brankár Petr Mrázek pomohol k víťazstvu Caroliny v Anaheime 4:1. Z úspešného výsledku Stars nad San Jose 3:2 sa radoval aj Martin Hanzal, ktorý sa vrátil do zostavy po takmer desaťmesačnej pauze. Slováci sa v piatok nepredstavili.

McDavid opäť hviezdil

Kapitán Oilers Connor McDavid sa podpísal pod výhru nad Minnesotou 7:2 gólom a troma asistenciami a predviedol svoj druhý štvorbodový zápas v sezóne. Tím dvadsaťjedenročného držiteľa Art Ross Trophy pre najproduktívnejšieho hráča NHL z minulých dvoch ročníkov potvrdil formu a vyhral piaty duel z posledných šiestich.

Edmonton sa zlepšil pod novým koučom Kenom Hitchockem, ktorý 20. novembra nahradil odvolaného Todda McLellana. Skúsený tréner, ktorý 17. decembra oslávi 67. narodeniny, má po deviatich dueloch na lavičke Oilers na konte šesť výhier a nazbieral s tímom sedem bodov. Leon Draisaitl si pripísal dva góly a asistenciu.

McDavid nazbieral minimálne jeden bod už v 24 z 29 duelov od štartu sezóny. V drese Oilers to zatiaľ dokázali len Wayne Gretzky (7x), Mark Messier (2x), Jarri Kurri a Glen Anderson. Kapitán Oilers má ešte pred svojimi 22. narodeninami na konte 33 duelov, v ktorých si pripísal 3 a viac bodov.

Mrázek sa dočkal výhry

Mrázek po mesačnej pauze spôsobenej zranením v dolnej polovici tela odychytal druhý z posledných troch zápasov Hurricanes a tešil sa z výhry prvýkrát od 26. októbra, keď prispel k domácemu úspechu proti San Jose 4:3 po nájazdoch. Český brankár predviedol kvalitný výkon už v nedeľu pri svojom návrate z maródky, keď na ľade Los Angeles Kings inkasoval len jednou z 34 striel, ale porážke 0:2 nezabránil.

Aj v Anaheime inkasoval len raz a tentoraz to Carolina dokázala využiť. Hurricanes od 12. minúty prehrávali, keď dostali gól vo vlastnom oslabení. Mrázkovi síce po úniku Jacoba Silfverberga pomohla ľavá tyčka, ale potom si švédsky útočník napravil chuť tečom strely Jakea Dotchina a pripísal si svoj 100. gól v NHL.

Po 113 sekundách druhej tretiny vyrovnal svojím prvým gólom v 11. zápase v NHL dvadsaťdvaročný útočník Clark Bishop a v tretej tretine Carolina strhla víťazstvo na svoju stranu.

V čase 41:56 si Brett Pesce pripísal víťazný gól a po 61 sekundách zvýšil Justin Williams na 4:1. Sebastian Aho ešte pri hre Anaheimu bez brankára spečatil výsledok. Carolina zabrala po troch porážkach a Ducks naopak neuspeli prvýkrát po piatich výhrach.

Hanzalov víťazný návrat

V drese Dallasu sa prvýkrát od 21. februára objavil Hanzal, ktorý si vyliečil zranenie chrbta a mohol si so svojimi spoluhráčmi vychutnať úspešný zápas. Navrátilec nebodoval, ale asistencie si pripísali jeho krajania Roman Polák a Radek Faksa.

Podieľali sa na obrate skóre. Hostia viedli po góle Evandera Kanea, ale v 25. minúte Mattias Janmark po Polákovej prihrávke vyrovnal. V čase 44:38 otočil stav Miro Heiskanen a asistoval mu aj Faksa. Už po 108 sekundách Brett Ritchie zvýšil na 3:1 a Logan Couture za hostí už len skorigoval výsledok.

"Bol to pravdepodobne najťažší zápas v mojej kariére. V prvej tretine som cítil, že som trochu nervózny. V druhej tretine to bolo lepšie, ale v tretej mi došiel dych. Musím sa zlepšiť," podotkol Hanzal.

Allen vychytal Jets

St. Louis vyhralo na ľade Winnipegu 1:0 a rozhodol o tom v 35. minúte v presilovej hre Colton Parayko. Brankár Jake Allen si vďaka 26 úspešným zákrokom pripísal prvé čisté konto v sezóne a celkovo 17. v drese Blues. V klubovom poradí tak prekonal Glenna Halla a na treťom mieste má pred sebou len Briana Elliotta (25) a Slováka Jaroslava Haláka (20).

"Museli sme ich ubrániť. Bola to pre nás výzva, predovšetkým potom, čo s nami urobili v minulom zápase na našom ľade," vyhlásil Allen. St. Louis s Winnipegom prehralo 24. novembra doma 4:8 a päťkrát trafil fínsky kanonier Patrik Laine. Allen vtedy v 37. minúte vystriedal Chada Johnsona za stavu 2:6 a inkasoval dvakrát z 11 striel.