Ducks predviedli úžasný obrat proti Oilers

Anaheim štyrmi gólmi otočil súboj s Edmontonom, výhrou po 2. predĺžení sa ujal vedenia 3:2 v sérii. Sekera rýchlo dohral

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Na obrovskú drámu sa zmenilo piate stretnutie semifinálovej série Západnej konferencie medzi Anaheimom a Edmontonom. Ducks ešte v 57. minúte prehrávali 0:3, napriek tomu ale vyhrali 4:3 po druhom predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 3:2 na zápasy. V druhom dueli St. Louis odmietlo vyradenie a vďaka výhre 2:1 znížilo stav série na 2:3.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4:3 po 2. predl. (stav série: 3:2)

Hlavným hrdinom thrilleru sa stal útočník Corey Perry, ktorý v čase 86:57 strelil rozhodujúci gól. Navyše si pripísal aj ďalšie dve asistencie.

Ešte pár minút pred koncom riadneho hracieho času sa pritom zdalo, že Oilers si z Kalifornie opäť odvezú pohodlné víťazstvo. Viedli totiž 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa domáci zmohli na odpor.

V čase 56:44 však udrel kapitán Ryan Getzlaf, ktorý už na začiatku zápasu prišpendlil na mantinel Andreja Sekeru a slovenský obranca musel odstúpiť. V priebehu nasledujúcich troch minút bolo vyrovnané. Druhým zásahom naňho nadviazal obranca Cam Fowler a skóre potom definitívne vyrovnal Rickard Rakell. Do konca zápasu v tej chvíli chýbalo len pätnásť sekúnd.

"Vedeli sme, že keď strelíme prvý gól, spadne to z nás a môžeme pridať ďalší," uviedol Getzlaf. "Presne to sa stalo. Toto je pre nás nesmierne dôležité víťazstvo."

Oilers pritom po dvoch domácich porážkach začali veľmi dobre. V prvej tretine síce museli čeliť náporu súpera, druhú už ale ovládli.

V čase 20:15 sa po šťastnom odraze presadil Leon Draisaitl, krátko nato zužitkoval dvojnásobnú početnú výhodu kapitán Connor McDavid.

Kanadský tím v tej chvíli držal opraty zápasu vo svojich rukách, v čase 32:28 navyše pripojil už tretí gól Drake Caggiula. Domáci ale odmietli skloniť hlavy a predviedli jedinečný obrat.

Ducks boli v priebehu zápasu strelecky oveľa aktívnejší. Na hosťujúceho brankára Cama Talbota vyslali salvu 64 striel. Domáci gólman John Gibson čelil dohromady 38 streleckým pokusom hráčov Edmontonu.

St. Louis Blues - Nashville Predators 2:1 (stav série 2:3)

Núdzové riešenia sa niekedy ukážu ako tie najlepšie. Český útočník Dmitrij Jaškin nahradil v piatom zápase druhého kola play off v zostave St. Louis Blues zraneného Alexandera Steena a hneď prispel gólom k výhre 2:1.

Séria sa tak sťahuje na šiesty duel znovu na ľad Nashville Predators, ktorí nevyužili prvú možnosť postúpiť do konferenčného finále.

Steen nemohol hrať pre zranenie v dolnej časti tela, s ktorým bojuje celé play off. Pri rozkorčuľovaní sa síce objavil na ľade, ale v zápase ho nahradil Jaškin, ktorý si tak odkrútil svoj tohtoročný debut vo vyraďovacej časti.

Dvadsaťštyriročný rodák z Omsku bol s ôsmimi strelami najusilovnejším hráčom domácich, ktorí prestrieľali Nashville v pomere 32:22. Za svoju aktivitu bol Jaškin odmenený v šiestej minúte druhej tretiny, keď po vyhranom buly dostal Vladimír Sobotka puk na modrú čiaru, Alex Pietrangelo vypálil, Pekka Rinne v bránke Predators zasiahol, ale na Jaškinovu dorážku už nemal.

"Je to neuveriteľné. Dokázali sme vyhrať, čo bolo naším cieľom. Chvíľu budeme šťastní, ale musíme na to rýchlo zabudnúť a sústrediť sa na nedeľný zápas," povedal Jaškin, ktorý dal svoj prvý gól od 3. decembra. A bol to jeho jediný zásah v 51 zápasoch základnej časti.

Hostia ešte v prostrednej časti v dvojnásobnej presilovke vyrovnali, keď P. K. Subban našiel pred bránkou Jamesa Neala, ktorý mal dostatok miesta aj času, aby prekonal Jakea Allena.

Po 25 sekundách tretej tretiny ale o výhre Blues dorážkou rozhodol Jaden Schwartz.

"Z našej strany to bol ale zatiaľ len krok, stále nemáme kam ustúpiť a v šiestom zápase to bude ešte ťažšie a zložitejšie," uvedomuje si Alllen, že Nashville všetky štyri svoje domáce zápasy v play off vyhral.