Chicago prehralo, navyše prišlo o Crawforda

Blackhawks nestačili na Flyers, Crawford bude pár týždňov mimo

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Čiernu sobotu prežil v NHL tím Chicago Blackhawks, ktorý prehral na ľade celku Philadelphia Flyers, navyše prišiel o gólmana Coreyho Crawforda. Ten sa musel podrobiť operácii slepého čreva a mimo hry bude dva až tri týždne. Bodovo dali o sebe vedieť traja Slováci. Na víťaznom góle Edmonton Oilers v predĺžení sa asistenciou podieľal Andrej Sekera, ktorý sa ako jediný mohol tešiť z výhry. Prihrávka Tomáša Tatara nepomohla Detroit Red Wings na ľade šampiónov Pittsburgh Penguins. Martin Marinčin asistoval pri vyrovnávacom góle Austona Matthewsa, Toronto Maple Leafs ale po nájazdoch podľahli Vancouver Canucks.

Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3:1

Hráči celku Chicago Blackhawks prehrali na ľade tímu Philadelphia Flyers 1:3, napriek tomu zostávajú na čele tabuľky Západnej konferencie.

Oveľa významnejšia je ale pre Blackhawks skutočnosť, že sa budú musieť dva až tri týždne zaobísť bez brankárskej jednotky Coreyho Crawforda, ktorý sa v sobotu podrobil operácii slepého čreva.

"Všetko išlo dobre," potvrdil po zápase tréner Chicaga Joel Quenneville. "Musím poďakovať našim lekárom i zástupcom Flyers. Všetci odviedli skvelú prácu."

Do bránky Chicaga sa postavil náhradník Scott Darling, porážku v dueli s Philadelphiou ale odvrátiť nedokázal. Domáci o svojom triumfe rozhodli v druhej tretine, kedy svojmu súperovi nastrieľali tri góly.

Hlavnou hviezdou zápasu sa stal obranca Ivan Provorov, ktorý v rozmedzí 33 sekúnd strelil dva góly a zareagoval tým na úvodný zásah Artemiho Panarina. Definitívnu podobu výsledku potom dal útočník Brayden Schenn.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:2

Českí útočníci David Krejčí a David Pastrňák sa výrazne podpísali pod výhru tímu Boston Bruins 2:1 na ľade mužstva Buffalo Sabres.

Krejčí v čase 14:10 otvoril skóre, Pastrňák potom asistoval pri víťaznom góle Patricea Bergerona. Za domácich len skorigoval hviezdny Evander Kane.

Bruins sa navyše dočkali dobrej správy v podobe blížiaceho sa návratu obrancu Zdena Cháru. Skúsený zadák, ktorý utrpel na konci novembra zranenie v dolnej časti tela, už znovu trénuje s tímom a čoskoro by sa mal objaviť aj v zostave.

New York Rangers - Carolina Hurricanes 4:2

Hráči celku New York Rangers na svojom ľade prestrieľali tím Carolina Hurricanes 4:2 a vyšvihli sa na čelo tabuľky Východnej konferencie.

Rangers o svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine, kedy svojmu súperovi nastrieľali tri góly. Dvakrát trafil útočník Chris Kreider, jedným gólom a dvoma asistenciami prispel Derek Stepan.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:3

Zásah Briana Littlea po sedemnástich sekundách predĺženia rozhodol o výhre celku Winnipeg Jets 3:2 na ľade tímu St. Louis Blues.

V drese domácich sa strelecky presadil útočník Dmitrij Jaškin, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Nakoniec to ale stačilo na jediný bod, na výhre Jets sa 16. gólom v ročníku podieľal aj Patrik Laine. Domáci útočník Alex Steen dosiahol jubilejný 200. gól v NHL.

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 5:3

Hráči tímu Pittsburgh Penguins potvrdili solídnu formu, keď v domácom prostredí prestrieľali tím Detroit Red Wings 5:3 a oslávili tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.

Obhajca Stanley Cup predviedol masívnu ofenzívu v tretej tretine, v ktorej súperovi nastrieľal štyri góly. Najprv vyrovnal na 2:2 Nick Bonino, ďalšie zásahy pridali Justin Schultz, Phil Kessel a Matt Cullen. Na úvodnom góle duelu z hokejky Henrika Zetterberga sa asistenciou podieľal aj Tomáš Tatar.

Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 2:3 po náj.

Až k nájazdom dospel duel medzi celkami Arizona Coyotes a Columbus Blue Jackets. Z výhry 3:2 sa nakoniec tešili hostia, rozhodujúcu trefu zaobstaral v druhej sérii Sam Gagner.

Blue Jackets vstúpili do zápasu impozantne, už po 13 sekundách hry udrel Boone Jenner. Domaci odpovedali až v čase 21:03, kedy zužitkoval presilovú hru Radim Vrbata. V riadnom hracom čase pridali oba tímy po jednom góle, v nájazdoch ale boli šikovnejší hostia.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 2:1 po náj.

Cennú výhru vydreli hráči celku Tampa Bay Lightning, keď na svojom ľade pretlačili tím Washington Capitals 2:1 po nájazdoch a ukončili tak sériu štyroch porážok v rade.

Skóre otvoril v čase 32:38 Nikita Kucherov, ktorý využil početnú výhodu. Hostia prvýkrát našli recept na kompaktnú defenzívu súpera až v tretej tretine, kedy tiež v presilovej hre presne mieril Nicklas Backstrom. V nájazdoch zaistil Tampe zisk jedného bodu navyše Brian Boyle.

Ottawa Senators - Florida Panthers 2:0

Skvelý výkon gólmana Mikea Condona položil základ triumfu 2:0, ktorý dosiahli hráči tímu Ottawa Senators v zápase proti celku Florida Panthers.

Condon predviedol 24 zákrokov a oslávil druhé čisté konto v sezóne. Kanadský tím strelil oba svoje góĺy v prvej tretine, postarali sa o ne Erik Karlsson a Derick Brassard.

Ďalšie sobotné výsledky:

Nashville Predators - New Jersey Devils 4:5 po predl.

Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 3:2 po náj.

Colorado Avalanche - Dallas Stars 0:3

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 3:2 po predl.

Momenty večera:

1. Nezastaviteľný Laine

Úžasnú formu si aj naďalej drží Patrik Laine. Útočník Winnipegu strelil v dueli proti St. Louis gól a predĺžil svoju streleckú šnúru na tri zápasy. Celkovo už má na konte 16 zásahov.

2. Nový vládca Východu

Dlhé týždne sa na čele tabuľky Východnej konferencie držal Montreal, teraz na trón usadli hráči celku New York Rangers. Prvé miesto si zaistili domácou výhrou nad Carolinou.

3. Provorovov strelecký výbuch

Gólovú explóziu predviedol obranca Philadelphie Ivan Provorov. V dueli proti Chicagu strelil dva góly v rozmedzí len 31 sekúnd.