Ducks vyhrali šiestykrát za sebou, Andersen má nulu

Autor Michael Langr / NHL.com

Ani v druhom zápase nenašli hráči Calgary Flames cestu ako vyzrieť na Anaheim Ducks. V Honda Center opäť kraľovali domáci.

V šiestom zápase play off si tím z Kalifornie pripísal šiestu výhru. Dánsky gólman Frederik Andersen získal vďaka 30 zásahom prvú nulu v Stanley Cupe.

Vo vyraďovacej časti vyhral Anaheim šesť zápasov v rade prvýkrát od roku 2003. V prvej tretine otvoril skóre Matt Beleskey, v záverečnej časti zvyšoval náskok Hampus Lindholm a do prázdnej bránky Flames pridal tretiu trefu Nate Thompson.

Ducks skvelo pokryli najlepších útočníkov Calgary. Sean Monahan, Johnny Gaudreau a Jiří Hudler nemali 50 minút žiadnu strelu na bránku. Spolu so základnou časťou vyhral Anaheim nad Calgary 21 domácich zápasov v rade.

Po úvodnej porážke 1:6 už bol ale druhý zápas o niečo vyrovnanejší. "Ukázali sme, že s nimi môžeme držať krok, ale potrebujeme tak hrať celých 60 minút," tvrdil podľa Calgary Sun pred kanadskými odvetami obranca Kris Russell.

Tretí zápas série sa hrá v utorok v Calgary.