DevilsCelebrate

Prvý hrací deň po prestávke na Zápas hviezd priniesol dva duely. Z víťazstva sa radovali Devils, ktorí na ľade Pittsburghu uspeli 6:3. Travis Zajac zažiaril dvoma bodmi a dva zápisy nazbieral aj český útočník Pavel Zacha. V druhom stretnutí Philadelphia porazila Winnipeg 3:1 a vďaka štvrtej výhre za sebou sa dočkala najdlhšej série úspechov v sezóne. Pondelkový miniprogram bol bez slovenského zastúpenia.

Zajacov štvorbodový príspevok
Devils ukončili sériu troch porážok a potvrdili, že sa im proti Penguins darí. Porazili ich aj tretíkrát v sezóne a majú proti nim celkové skóre 15:6. V súbojoch s Pittsburghom bodovali už sedemkrát za sebou a z toho šiesty raz zvíťazili. Hlavnou hviezdou zápasu bol Zajac, ktorý nazbieral štyri body za gól a tri asistencie. Brankár Keith Kinkaid prispel k úspechu 37 zákrokmi.
"Vždy proti nim máme svoj deň. Boli sme čerství a dobre sme sa pohybovali. Všetci lietali po ľade a hrali dobre v defenzíve," komentoval Kinkaid prvé vystúpenie po osemdňovej pauze.
Ocenenie pre tretiu hviezdu zápasu si vyslúžil Zacha, ktorý mal najskôr v 24. minúte kľúčový podiel na góle Devils na 3:0 vo vlastnom oslabení. Forčekingom v útočnom pásme obral o puk Evgeniho Malkina a jednou rukou našiel Briana Boylea, ktorý sám pred Mattem Murraym nezaváhal.
Necelých 7 minút pred koncom ukončil aj čakanie na gól trvajúce od 31. decembra, keď v presilovej hre ostal osamotený na pravom kruhu a po prihrávke Andyho Greenea zvýšil na 6:2.
Pittsburgh utrpel štvrtú porážku z posledných piatich duelov. "Mali by sme mať veľa energie, ale nebolo to vidieť. Musíme si povedať, čo chceme, ale potom to musíme aj predviesť na ľade. Myslím si, že to všetci chápeme," vyhlásil kapitán Penguins Sidney Crosby.
Obranca Devils Sami Vatanen musel opustiť zápas v polovici tretej tretiny a po zákroku Dericka Brassarda pri mantineli mu museli zašiť obočie. Útočník Penguins dostal za zákrok lakťom trest do konca zápasu. Pittsburgh prišiel v záverečnom dejstve o obrancu Jacka Johnsona, ktorý utrpel nešpecifikované zranenie.

Zacha v presilovke trafil z prvého dotyku

Štvrtá výhra Flyers v rade
Philadelphia v dueli proti Winnipegu nadviazala na úspechy pred prestávkou a užíva si najdlhšiu sériu víťazstiev od obdobia medzi 16. a 26. februárom 2018, keď zvládla sériu šiestich víťazných duelov. Dvoma bodmi za gól a asistenciu sa vo svojom jubilejnom 200. zápase v NHL predviedol Travis Konecny a brankár Carter Hart sa podpísal po zisk dvoch bodov 31 úspešnými zákrokmi.
"Cítim sa výborne. Vo svojom prvom zápase proti Detroitu som bol veľmi nervózny. Ale potom som to vnímal ako akýkoľvek iný zápas. Klzisko je rovnaké, ľad je rovnaký a ja musím chytať. Musím to brať," povedal dvadsaťročný Hart, ktorý debutoval v NHL 18. decembra proti Detroit Red Wings a v 13 zápasoch vychytal sedem výhier.
Za víťazov sa presadili aj Phil Varone a James van Riemsdyk. Vo farbách Jets skóroval len Jack Roslovic a Laurent Brossoit nezabránil prehre 28 zákrokmi. "Myslím si, že sme ich väčšinu zápasu prekonávali. Ich brankár však odchytal dobrý zápas a predviedol mnoho kľúčových zákrokov," uviedol Brossoit.
Flyers uspeli aj bez obrancu Shaynea Gostisbehereho, ktorý počas ranného rozkorčuľovania pred zápasom utrpel zranenie v dolnej časti tela. Podľa trénera Scotta Gordona vynechá aj utorkový duel proti New York Rangers a mohol by sa vrátiť vo štvrtok proti Boston Bruins.