Dano

Winnipeg Jets v noci na utorok úspešne odštartovali sériu prípravných duelov a útočník Marko Daňo gólom zabojoval o miesto v zostave. Minuloroční finalisti Západnej konferencie si poradili s Minnesta Wild 3:1 a slovenský forvard sa presadil v 14. minúte, keď pri pravej tyčke s prehľadom dokončil akciu Brendana Lemieuxa a prelomil bezgólový stav.

Dvadsaťtriročný útočník sa v júli dohodol s Winnipegom na novej ročnej zmluve, ktorá mu zaistí príjem 800 tisíc dolárov. V minulej sezóne naskočil na 23 duelov Jets, v ktorých si pripísal tri body a dve asistencie.

Daňo vystrelil Jets náskok nad Wild

Tomáš Tatar má za sebou prvý duel nanečisto v drese Montreal Canadiens, ktorí porazili New Jersey Devils 3:1. Rodák z Ilavy strávil na ľade takmer 16 minút, dvakrát vystrelil na bránku a pripísal si dva hity.
Montreal získal dvadsaťsedemročného slovenského útočníka 10. septembra z Vegas Golden Knights vo veľkom trejde za Maxa Paciorettyho. Do tímu finalistu Stanley Cupu zamieril tesne pred februárovou uzávierkou prestupov z Detroit Red Wings, ale nedarilo sa mu podľa predstáv, dokonca vypadol zo zostavy.
V kádri Devils sa zase predstavil Marián Studenič, ktorý odohral viac ako 17 minút. Devätnásťročný útočník bol draftovaný v piatom kole v roku 2017 a ďalšie dve sezóny strávil v juniorskej OHL v tíme Hamilton Bulldogs. V apríli podpísal s Devils trojročnú zmluvu.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Český obranca Filip Pyrochta ozdobil svoj debut v príprave v drese Nashville Predators dvoma bodmi za gól a asistenciu a podieľal sa na výhre na ľade Florida Panthers 5:0. Pyrochta sa predstavil z prvom z dvoch duelov Nashvillu proti Floridou, ktoré sa v pondelok hrali v BB&T Center. Dvadsaťdvaročný bývalý hráč Bílých Tygrov Liberec najskôr v 44. minúte asistoval pri góle Rocca Grimaldiho a v čase 55:30 vo vlastnom oslabení z dorážky upravil na 4:0.
Predators ovládli aj druhý duel na Floride, v ktorom ďalšia časť kádra dosiahla výhru 5:3. Kevin Fiala zažiaril piatimi bodmi za jeden gól a štyri asistencie. Filip Forsberg si pripísal jednu prihrávku a Ryan Johansen zaznamenal tri asistencie.
Philadelphia Flyers doma zdolala New York Islanders 3:1 a útočník Jakub Voráček k tomu prispel dvoma prihrávkami. Voráček sa tak v druhom teste Flyers prvýkrát zaradil do zostavy a v 17. minúte po jeho prihrávke Mikhail Vorobyov otvoril skóre. V čase 25:30 v presilovej hre sa Voráček podieľal aj na góle obrancu Shaynea Gostisbehereho, ktorý v zápase skóroval dvakrát.

Michal Neuvirth v drese víťazov odchytal prvú polovicu duelu a pustil za svoj chrbát jeden z deviatich pokusov súpera. V 31. minúte ho zblízka prestrelil Mike Sislo a český gólman následne uvoľnil priestor pre Cartera Harta.
Prvý štart za New York Rangers si pripísal brankár Marek Mazanec, ktorý minulý rok na začiatku decembra prišiel do klubu z Manhattanu z Kontinentálnej ligy zo Slovana Bratislava a odvtedy pôsobil v Hartforde v American Hockey League.
Rangers si aj vďaka nemu poradili s New Jersey Devils 4:3 po predĺžení. Bývalý hráč Nashvillu naskočil od 37. minúty namiesto Alexandara Georgieva za stavu 2:2 a inkasoval raz z deviatich striel. Prekonal ho len v čase 45:24 v presilovej hre Nick Lappin.

Andersson skóroval z brejku v oslabení

Calgary Flames nezvládli duel proti Edmonton Oilers, ktorý prehrali 4:7. Domáci pritom ešte pred koncom druhej tretiny viedli 3:2, ale potom Oilers štyrmi gólmi za sebou strhli výhru na svoju stranu. V bránke Flames odchytal celý duel David Rittich.