Dano

Marko Daňo vo štvrtok skóroval aj v druhom prípravnom dueli Winnipeg Jets, ale jeho tím tentoraz utrpel porážku 3:7 s Edmonton Oilers. Dvadsaťtriročný útočník sa presadil v úvode druhej tretiny a znížil stratu Jets na 1:2.

Daňo krásne trafil proti Edmontonu

O niekoľko sekúnd ešte Adam Lowry vyrovnal, ale potom sa naplno rozbehol superhviezdny kapitán Oilers Connor McDavid. Ten dokopy štyrmi bodmi za gól a tri asistencie priviedol svoj tím k výhre 7:3. Ty Rattie, ktorý hral v McDavidovom útoku, si dokonca pripísal ešte o jeden gól viac a duel skončil s päťbodovou bilanciou.
Z víťazstva sa naopak radoval Tomáš Tatar, ktorého Montreal Canadiens si poradili so šampiónmi z Washington Capitals 5:2. Tatar prispel k triumfu jednou asistenciou a má tak na konte prvý bod v príprave za nový klub, do ktorého zamieril 10. septembra z Vegas Golden Knights.

Tomas Tatar Brendan Gallagher

Slovenský útočník sa podieľal na góle Artturiho Lehkonena, ktorý v druhej dvadsaťminútovke využil presilovku. Za Capitals prvýkrát naskočil na ľad aj kapitán Alex Ovechkin, ktorý odštartoval prípravu gólom a prihrávkou. Obhajcovia Stanley Cupu Capitals prehrali aj tretí prípravný duel a nový kouč Todd Reirden stále čaká na prvý úspech.
V bránke Detroit Red Wings debutoval Patrik Rybár a premiéra sa mu vydarila na výbornú. V polovici duelu proti Chicago Blackhawks nahradil medzi troma tyčami Jonathana Berniera a z desiatich pokusov súpera ani raz neinkasoval. Red Wings sa aj vďaka nemu vybojovali víťazstvo 4:2.
Dvadsaťštyriročný gólman v apríli podpísal s Detroitom ročný nováčikovský kontrakt, uplynulé dve sezóny chytal v českej extralige za Hradec Králové.
V Detroite absolvoval premiéru český útočník Filip Zadina, ktorého si Red Wings vybrali v prvom kole tohtoročného draftu na šiestej pozícii. Na ľade strávil 16 minút a 12 sekúnd a pripísal si záporný bod v bilancii plus/mínus.
Gólman Peter Budaj nezabránil porážke Los Angeles Kings s Vancouver Canucks 4:3 po samostatných nájazdoch. Pred poslednou tretinou vystriedal Jacka Campbella, inkasoval dva góly z deviatich pokusov súpera a v závere nezastavil dva nájazdy.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
V drese New Jersey Devils znova nastúpil útočník Marián Studenič. Devils však nedali New York Islanders ani jeden gól a utrpeli porážku 0:2. Devätnásťročný útočník odohral viac ako trinásť minút, nepremenil tri strelecké pokusy a pripísal si dva hity.
Rodák zo Skalice, ktorého Devils draftovali v roku 2017 zo 143. pozície, v apríli podpísal s klubom trojročný vstupný kontrakt. Posledné dve sezóny strávil v tíme Hamilton Bulldogs v juniorskej OHL.
Český obranca Radim Šimek a útočník Lukáš Radil prvýkrát skórovali v drese San Jose Sharks a podieľali sa tak na víťazstve proti tímu na ľade Anaheim Ducks 7:3. Domácim nepomohli ani dva góly forvarda Ondřeja Kašeho. Medzi strelcov sa zapísal aj útočník Radek Faksa pri výhre Dallas Stars na klzisku Minnesota Wild 3:1.