Daňo opäť asistoval, Jets to ale nestačilo

Marko Daňo zaznamenal asistenciu, Winnipegu to ale na výhru nestačilo

Autor NHL.com / NHL.com

Markovi Daňovi sa v novej sezóne darí. V súboji svojho tímu Winnipeg Jets s Philadelphia Flyers si pripísal asistenciu a získal bod už v treťom dueli za sebou. Slovenský kanonier tak má v tejto sezóne na konte už šesť bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií. Z výhry sa ale tešil súper, Philadelphia porazila Winnipeg 5:2.

V zápase Los Angeles Kings proti Edmonton Oilers sa proti sebe postavili Peter Budaj a Andrej Sekera. Slovenský gólman sa na víťazstve Kings podieľal 28 úspešnými zákrokmi a jeho celok tak na domácom ľade ukončil neslávnu sériu štyroch prehier za sebou.

Philadelphia Flyers - Winnipeg Jets 5:2

Radko Gudas si pripísal dva body v jednom zápase druhýkrát v sezóne. V polovici úvodnej tretiny vyhodil po pravom mantineli puk, ktorý v útočnom pásme dokorčuľoval Matt Read a uvoľnil Michaela Raffla. Rakúsky útočník bol sám pred Connorom Hellebuyckom a zvýšil náskok Flyers na 2:0. Skóre otvoril len 34 sekúnd predtým Sean Couturier.

V závere ešte Gudas za vlastnou bránkou poslal puk do rohu na Brandona Manninga, ktorý cez celé ihrisko trafil pri power play Jets prázdnu bránku a zavŕšil výsledok na 5:2.

Gudas zmeškal po disciplinárnom treste za zákrok na bostonského útočníka Austina Czarnika úvodných šesť zápasov sezóny a vrátil sa v inej úlohe. Hity rozdáva neustále, ale čisté, pretože v 12 zápasoch si zatiaľ pripísal len dve trestné minúty. Na konte má ale už sedem bodov za gól a šesť asistencií.

Jednu prihrávku v drese Winnipegu zaznamenal slovenský útočník Marko Daňo. Po jeho úspešnom súboji pri mantineli vyzval k zníženiu na 1:2 Nic Petan Dustina Byfugliena.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 6:1

Tretíkrát za sebou vyšiel bodovo naprázdno štyridsaťštyriročný Jaromír Jágr, ktorý si navyše pripísal dva záporné body za účasť na ľade pri inkasovaných góloch. Tretí najproduktívnejší hráč v histórii NHL bodoval zatiaľ len v šiestich zo 17 duelov v sezóne a má na konte stále jediný gól a päť asistencií.

Hviezdou duelu sa stal Connor Brown, ktorý vytvoril štyrmi bodmi svoje nové maximum a prvýkrát v NHL strelil dva góly v jednom dueli. "Bol to jeden zo zápasov, kedy sa k vám puk odráža. Dokázali sme to využiť," pochvaľoval si dvadsaťdvaročný Brown, ktorý si vylepšil svoju bilanciu v NHL na 13 bodov z 24 stretnutí.

"Veľa našich hráčov nehralo dobre. Absencie dvoch hráčov v zostave (útočníci Nick Bjugstad, Jonathan Huberdeau) nemôže znamenať taký rozdiel. V našom výkone nebola žiadna bojovnosť. Hrali sme možno dvadsať minút z celého zápasu a to je málo," zlomil sa kouč Floridy Gerard Gallant.

Proti svojmu bývalému tímu nastúpil v bránke Panthers James Reimer, ktorý nezabránil debaklu 24 zásahmi. S Floridou podpísal zmluvu v lete a Toronto opustil po šiestich rokoch už 27. februára, kedy zamieril do San Jose.

Anaheim Ducks - New Jersey Devils 3:2

Po šesťzápasovom pôste bodoval devätnásťročný Zacha, ale Devils to k predĺženiu víťaznej série na šesť duelov nepomohlo. Pritom po prihrávke českého talentovaného útočníka v 35. minúte zvýšil ranou od modrej čiary Kyle Quincey už na 2:0 pre New Jersey.

Lenže v 38. minúte počas 16 sekúnd vymazali stratu Rickard Rakell a Jakob Silfverberg. V čase 56:20 dokonal obrat Ryan Kesler.

Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 3:2 po predl.

Hanzal si pripísal v 31. minúte šťastnú asistenciu, keď sa brankára Jacoba Markstroma snažil prekonať blafákom do bekhendu, puk mu utiekol, ale z medzikružia ho poslal do odkrytej bránky Anthony DeAngelo a upravil na 2:0.

Canucks ale dokázali ešte v druhej tretine vymazať manko vďaka gólom Brandona Suttera a Daniela Sedina. V predĺžení rozhodol z trestného strieľania Ben Hutton.

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 1:4

Sabres si pripísali šiestu porážku za sebou a Tampa Bay naopak tretíkrát v rade vyhrala. Podieľal sa na tom 32 úspešnými zákrokmi brankár Ben Bishop. Víťazný gól a asistenciu zaznamenal Alex Killorn.

Do zostavy Lightning sa po sedemzápasovej absencii spôsobenej zranením zaradil Jonathan Drouin, ktorý v elitnej formácii nahradil kapitána Stevena Stamkosa. Ten sa vo štvrtok podrobil operácii utrhnutého menisku v pravom kolene a mal by byť mimo hry štyri mesiace.

Ottawa Senators - Nashville Predators 1:5

V drese Predators vyrovnal klubový rekord útočník James Neal, ktorý v 51. minúte zvýšil na 4:1 a skóroval už v šiestom zápase za sebou. Dvadsaťdeväťročný kanonier čakal na svoj prvý gól v sezóne až do ôsmeho duelu a teraz skóroval za šesť stretnutí sedemkrát.

Gólman Pekka Rinne si pri výhre Nashvilleu pripísal 30 úspešných zákrokov a český gólman Marek Mazanec sledoval jeho počínanie z lavičky.

Minnesota Wild - Boston Bruins 1:0

Duel rozuzlil 44,5 sekundy pred koncom Mikael Granlund, ktorý z pravého kruhu prihral pred bránku Bruins a puk sa od korčule obrancu Adama McQuaida odrazil za chrbát Tuukku Raska. Fínsky gólman nezabránil prehre 28 úspešnými zákrokmi.

Už štvrtú nulu v sezóne si pripísal Devan Dubnyk a druhýkrát sa mu to podarilo proti Bruins. Prvýkrát to bolo 25. októbra pri víťazstve 5:0. Dubnyk je s priemerom 1,60 inkasovaného gólu na zápas v štatistikách tejto sezóny druhý za Raskom (1,54).

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 4:2

Slovenský gólman Peter Budaj prispel k výhre Kings 28 úspešnými zákrokmi. Prekonali ho v druhej tretine Darnell Nurse a Oscar Klefbom. Kings tak síce stratili v polovici duelu dvojgólový náskok, ale hneď o 34 sekúnd neskôr im vrátil vedenie vo vlastnom oslabení Jeff Carter.

Výsledok poistil ešte v tretej tretine Devin Setoguchi. Pre Oilers to bola po vydarenom vstupe do sezóny už piata porážka za sebou.

Ďalšie štvrtkové výsledky:

St. Louis Blues - San Jose Sharks 3:2

Dallas Stars - Colorado Avalanche 3:2

Momenty večera:

1. Jágr znovu bez bodu

Štyridsaťštyriročný Jaromír Jágr nebodoval tretíkrát za sebou a na rozdiel od duelov s New York Islanders (3:2 po predĺžení) a na ľade Montreal Canadiens (4:3 po predĺžení) sa nemohol radovať ani z tímového úspechu. Panthers v Toronte prehrali 1:6.

2. Koniec série New Jersey

Devils po piatich výhrach za sebou našli premožiteľa. New Jersey síce viedlo v Anaheime už 2:0, ale Ducks dokázali zápas otočiť. Rozhodol o tom v 57. minúte Ryan Kesler.

3. Oilers sa ďalej trápia

Po vydarenom vstupe do sezóny nemôže v súčasnej dobe Edmonton nájsť cestu k víťazstvu. Na ľade Los Angeles podľahol 2:4 a pripísal si piatu porážku za sebou.

Hviezdy večera:

1. Connor Brown (TOR): 2 góly, 2 asistencie, 4 plusové body

2. Devan Dubnyk (MIN): 25 zákrokov, 4. nula v sezóne

3. Jaden Schwartz (STL): 2 body, 2 góly, 4 strely

Na čo sa tešiť:

Hrá sa päť zápasov a rozbehnutí New York Rangers sa môžu dotiahnuť na lídra súťaže Montreal Canadiens, ak uspejú na ľade celku Columbus Blue Jackets. Ten ale v tejto sezóne dokázal napríklad Canadiens doma deklasovať 10:0.