Daňo má prvé dva body v NHL. Som šťastný, uviedol

Autor Michael Langr / NHL.com

V premiérovom zápase síce nebodoval, o to lepšie však bolo jeho druhé vystúpenie v NHL. Devätnásťročný nováčik Columbus Blue Jackets Marko Daňo v sobotu proti New York Rangers exceloval. Nazbieral dva body, trikrát čisto trafil súpera a v hodnotení plus/mínus skončil s bilanciou +2.

Prvý bod si slovenský mladík pripísal hneď v 7. minúte, keď asistoval pri góle Artema Anisimova. Sedem minút pred koncom potom skóroval sám, zvýšil už na 4:1 a definitívne tým zlomil odpor súpera.

"Bol to pre mňa špeciálny moment. Som šťastný, že som skóroval už v druhom zápase v NHL a navyše pred domácim hľadiskom," citoval denník Columbus Dispatch Daňa, ktorého z hľadiska sledovala priateľka Miriam a otec Jozef Daňo, bývalý výborný útočník.

Jeho syn teraz prežíva hokejový sen. Minulý rok ho draftoval Columbus v prvom kole ako celkové číslo 27. V tom istom roku mal už Daňo za sebou svetový šampionát dospelých, kde odohral päť zápasov a pripísal si dva body. Posledné dve sezóny hral KHL za Slovan Bratislava a na jar si skúsil AHL na farme Blue Jackets v Springfielde.

V lete sa mu potom vydarila príprava. Zažiaril na turnaji nováčikov v Traverse City a darilo sa mu aj na kempe Blue Jackets. Po ňom zostal na súpiske, kde sa udržal aj vďaka zraneniam troch útočníkov Nathana Hortona, Briana Gibbonsa a Boone Jennera.

Pokiaľ bude pokračovať v doterajších výkonoch, pravdepodobne sa prihlási o pobyt v prvom tíme aj po ich návrate.