Stars vďaka využitým presilovkách vyrovnali sériu

Hráči Dallasu si môžu povedať, že úloha je splnená. Vo svojej aréne totiž deklasovali Nashville 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy.
Nečakaným hrdinom štvrtého duelu sa stal útočník Roope Hintz, ktorý strelil dva góly. Elitný obranca John Klingberg sa blysol tromi asistenciami.

Dallas Stars - Nashville Predators 5:1 (stav série: 2:2)
V predchádzajúcich troch dueloch Dallas nastrieľal spolu tri góly, ale tentoraz stihol až štyri v priebehu úvodných 14 minút hry. Úplne prvýkrát v sérii sa dokázal presadiť v prvej tretine a nielen raz.
Raketový štart odštartoval v presilovej hre Roope Hintz, po ňom využil početnú výhodu aj Alexander Radulov. Ďalšie presné zásahy pripojili Andrew Cogliano a opäť v presilovke aj Mats Zuccarello.

Dallas nastrieľal Nashvillu štyri góly v 1. tretine

Kým si hostia uvedomili, čo sa deje, prehrávali 0:4 a museli reagovať. Pekka Rinne opustil bránku, keďže predtým inkasoval štyrikrát z ôsmich striel a nahradil ho Juuse Saros.
"Je úplne jasné, že sa musíme zlepšiť," vyhlásil kouč Nashvillu Peter Laviolette. "Platí to hlavne pre hru v oslabení, tých inkasovaných gólov bolo príliš veľa."
Stars sa za komfortného stavu 4:0 upokojili a mali zápas pod kontrolou. V polovici duelu navyše dokázali náskok ešte zvýšiť, keď sa druhýkrát presadil Hintz.
[Kompletné pokrytie série Nashvillu s Dallasom]
"Nebol to taký jednoduchý zápas, ako to na prvý pohľad môže vyzerať," upozornil obranca domácich John Klingberg, autor troch asistencií. "Ak by súper využil niektorú šancu, mohol sa do zápasu vrátiť. Ale my sme to poctivo vybojovali."
Aspoň čestný úspech Nashvillu zaznamenal v čase 48:11 obranca Roman Josi, ktorý tak zobral domácemu brankárovi Benovi Bishopovi čisté konto. Skúsený gólman si pripísal 34 úspešných zákrokov.
Ďalší zápas:Sobota 20. apríla (nedeľa 21. apríla 1:00 SELČ) v Bridgestone Arene v Nashville