Jets uspeli po predĺžení a vyrovnali sériu

Winnipeg dokázal zareagovať na dva stratené duely pred vlastným publikom v úvode série a po utorkovom víťazstve na ľade St. Louis 2:1 po predĺžení vyrovnal súboj 1. kola play off v Západnej konferencii na 2:2 na zápasy. V čase 66:02 rozhodol v prospech Jets útočník Kyle Connor.

Autor rozhodujúceho gólu si v dueli rovnako ako Mark Scheifele pripísal aj asistenciu. Blake Wheeler zaznamenal dve prihrávky. Gólman Connor Hellebuyck prispel 31 úspešnými zákrokmi a Blues nepomohlo ani 37 zákrokov Jordana Binningtona.
[Kompletné pokrytie série St. Louis s Winnipegom]
St. Louis Blues - Winnipeg Jets 1:2 po predl. (stav série: 2:2)
Diváci v Enterprise Center sa úvodného gólu dočkali až po 35 sekundách tretej tretiny, keď Vladimir Tarasenko skóroval počas vylúčenia Mathieua Perreaulta . V slušne hranom dueli to bola prvá presilovka Blues. Tí sa predtým bránili v oslabení len po polovici úvodnej tretiny počas trestu Davida Perrona.
"Je to úľava a obrovská radosť. Nie je nič krajšie, ako oslavovať so spoluhráčmi, ktorí naskákali na ľad," opísal svoje pocity Connor. "Boli sme dole, prišli sme si sem odviesť našu prácu a misiu sme splnili. Oni hrajú skvelo, aj nám sa darí, je to skvelá séria," doplnil Wheeler.
Alex Pietrangelo prihral Tarasenkovi za ľavý kruh a ruský útočník prekonal Hellebuycka strelou na lapačku. Pre strelca, ktorý bol vďaka 33 gólom v základnej časti najlepší zo St. Louis, to bol druhý gól v sérii.
"Je to frustrujúce. Samozrejme sme vedeli, že to bude ťažká séria. Vyhrali sme dva zápasy u nich a dúfali sme, že doma jeden vyhráme," vyhlásil obranca Pietrangelo.
V 48. minúte odpovedal aj najlepší kanonier Jets Scheifele, ktorý v dlhodobej časti nastrieľal 38 gólov. Zblízka usmernil za Binningtona prihrávku Connora z ľavej strany a tiež sa druhýkrát presadil v tohtoročnom play off.

Connor rozhodol o triumfe Jets

Pri rozhodujúcej akcii duelu Binnington ešte stihol vyraziť strelu Scheifeleho, ktorý prihral Connorovi pred odkrytú bránku a rozhodol svojím tretím zásahom v sérii.
Rozhodcovia v dueli udelili len tri tresty. Dve presilovky hrali domáci, pretože v druhej tretine pykal ešte Perreault.
"Páčila sa mi naša hra v oslabení, bolo to podobné ako v hre piatich na piatich. Keď sme mali možnosť, boli sme agresívni, ale inak sme hrali trpezlivo," uviedol kouč Jets Paul Maurice.
Ďalší zápas: Štvrtok 18. apríla (piatok 19. apríla 2:30 SELČ) v Enterprise Center v St. Louis.