Bjorkstrand rozhodol o výhre nad Jets

V noci zo stredy na štvrtok sa odohrali posledné dva duely pred štvordňovou pauzou na Zápas hviezd. Rozbehnutý Columbus si poradil s Winnipegom, ktorý porazil 4:3 a pripojil tak šiesty úspech v rade. Oliver Bjorkstrand dal dva góly. Dvojgólový strelec sa objavil aj v druhom zápase, ale zásahy Filipa Zadinu Red Wings nestačili a hoci dvakrát viedli, utrpeli v Minnesote porážku 2:4.

Blue Jackets potvrdili formu
Dánsky útočník Oliver Bjorkstrand zažil dvojgólový večer a Columbus sa aj vďaka nemu radoval už zo šiesteho víťazstva za sebou. Tromi asistenciami sa pod úspech Blue Jackets podpísal aj forvard Pierre-Luc Dubois.
Winnipeg pritom v Columbuse trikrát viedol. V piatej minúte Blue Jackets prvýkrát udreli po dorážke Masona Appletona. Už po 88 sekundách odpovedal po prieniku obranca Seth Jones. V 18. minúte Kyle Connor tečom strely Anthonyho Bitteta vrátil hosťom náskok a navyše si pripísal 25. gól v sezóne.
Po 88 sekundách druhej časti po kombinácii s Duboisom Bjorkstrand prestrelil Laurenta Brossoita medzi betóny, ale v 36. minúte Blue Jackets inkasovali v oslabení, keď Neal Pionk od modrej čiary prekonal Elvisa Merzlikinsa.

Merzlikins úžasne zakročil proti Wheelerovi

Ešte pred druhou pauzou vyrovnal v početnej výhode Gustav Nyquist, ktorý doťukol puk do prázdnej bránky. V čase 54:22 rozuzlil zápas Bjorkstrand, ktorý pri mantineli ustál tvrdý hit Dmitrija Kulikova, natlačil sa pred Brossoita a zamieril k bližšej tyčke bránky.
"Našli sme spôsob, ako vždy odpovedať na vedenie súpera a pokračovali sme v našej hre. Dnes sme odviedli dobrú prácu," pochvaľoval si Bjorkstrand, ktorý sa vo veľkom štýle vrátil po trinásťzápasovej absencii kvôli zraneniu.
V obidvoch zápasoch po comebacku dal dva góly a celkovo sa mu to podarilo dokonca tretíkrát za sebou, pretože sa dvakrát presadil aj v poslednom vystúpení pred mesačnou absenciou. Stal sa úplne prvým hráčom v histórii klubu, ktorý dvakrát skóroval v troch dueloch v rade.
Ďalšia porážka Red Wings
Red Wings utrpeli šiestu porážku v rade, keď prehrali na ľade Minnesoty 2:4. Počas šesťzápasovej série neúspechov dokonca získali len jediný bod.
Ako prvý sa v Xcel Energy Center presadil Filip Zadina, ktorý v čase 3:08 so šťastím otvoril skóre. Z ľavého kruhu prihrával voľnému Tylerovi Bertuzzimu a Joel Eriksson Ek si zrazil puk do vlastnej bránky. Už po 80 sekundách síce vyrovnal Jordan Greenway, ale v 17. minúte sa opäť radovali Red Wings.
Počas vylúčenia Ryana Hartmana pomohli Zadinovi k ďalšiemu gólu dokonca dvaja protihráči. Český forvard vystrelil z pravého kruhu, brankár Devan Dubnyk síce puk vyrazil, ale ten následne od korčúľ Jareda Spurgeona a Ryana Sutera putoval medzi jeho betónmi do bránky.

Zuccarello šikovne vyrovnal proti Detroitu

V čase 21:12 odštartoval obrat Mats Zuccarello, ktorého prvý pokus Jimmy Howard ešte vyrazil, ale na druhý raz už nórsky forvard zo vzduchu vyrovnal.
Po 68 sekundách už Wild viedli. Prečíslenie po rýchlom brejku individuálne vyriešil Jason Zucker a trafil z ľavého kruhu presne do rohu Howardovej bránky. Krátko po polovici duelu Eric Staal z dorážky dokončil prácu Zacha Pariseho. Staal si v zápase rovnako ako Zuccarello pripísal dva body za gól a prihrávku.
Minnesota vyhrala tretí z posledných štyroch duelov. "Po prvej tretine som nebol spokojný. Myslím si, že sme v zápase asi dvadsať minút nevystrelili. Potom sa nestáva často, že by tím vyhral," povedal tréner Wild Bruce Boudreau.
Nakoniec Wild v druhej tretine prestrieľali Red Wings v pomere 15:5. "Vedeli sme, že je to tím, ktorý môžeme poraziť, keď predvedieme náš najlepší výkon. V prvej tretine to tak nebolo, ale v druhej sme sa už zlepšili a ustrážili sme si dva body," vyhlásil Zuccarello.
Detroit vyhral len tri z posledných 14 zápasov a brankár Howard čaká na výhru dokonca 16 zápasov. "Musíme hrať jeden za druhého a dúfať, že sa to čoskoro zmení k lepšiemu," vyhlásil útočník Red Wings Dylan Larkin.