Landeskog v predĺžení vystrelil Avalanche výhru

Hokejisti Colorada odmietli koniec sezóny, v šiestom zápase série 2. kola play off Západnej konferencie na svojom ľade zdolali San Jose 4:3 po predĺžení a vynútili si rozhodujúci siedmy duel.

Hrdinom dramatického súboja bol kapitán domácich Gabriel Landeskog, ktorý udrel v čase 42:32 a spustil v Pepsi Center vlnu eufórie.
Colorado Avalanche - San Jose Sharks 4:3 po predl. (stav série: 3:3)
Avalanche v zápase trikrát viedli, ale Sharks vždy dokázali odpovedať. Ale na zásah Landeskoga v úvode predĺženia už odpovedať nemohli.
Švédsky reprezentant prevzal prihrávku od obrancu Caleho Makara a svojím tretím gólom v tohtoročných vyraďovacích bojoch zaistil svojmu tímu kľúčové víťazstvo.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Coloradom]
"Som nadšený. Myslím si, že sme v tomto zápase ukázali veľký charakter. A mali sme samozrejme aj trochu šťastia," vyhlásil po vypätom dueli Landeskog.
V prvej tretine diváci gól nevideli, obidve mužstvá sa totiž zamerali predovšetkým na dôkladnú defenzívu. Góly začali padať až v druhej tretine, dokonca podľa rovnakého vzorca.
Tyson Jost v čase 24:05 otvoril skóre, keď po prihrávke J.T. Comphera pohotovo zakončil rýchly výpad. Na druhej strane o desať minút neskôr odpovedal obranca Marc-Edouard Vlasic.

Compherov druhý gól proti San Jose

V čase 38:44 Avalanche znovu viedli, Compher vystrelil od modrej čiary a vrátil svojmu tímu náskok. Ten však tímu z Denveru nevydržal ani do druhej sirény, desať sekúnd pred koncom strednej časti totiž vyrovnal Brent Burns.
"Myslím si, že sme odohrali celkom solídny vonkajší zápas. V predĺžení je to vždy lotéria, šťastie stálo na strane súpera," povedal tréner hostí Peter DeBoer.
Aj v treťom dejstve sa domáci ujali vedenia, keď sa znova presadil Compher. Ale aj na jeho zásah prišlo reakcia, tretie vyrovnanie z pohľadu hostí zaistil v čase 57:32 svojím druhým gólom Vlasic.
Na inkasovaný gól v predĺžení v hokejky Landeskoga už kalifornské mužstvo zareagovať nemohlo a rovnako ako súper sa tak musí pripravovať na rozhodujúci siedmy súboj.

Landeskog dal víťazný gól v predĺžení

"Už sa na ten zápas veľmi teším. Séria je nesmierne vyrovnaná a toto bude vrchol. Musíme si poriadne oddýchnuť a potom do toho dať všetko," odhodlane vyhlásil Landeskog.
Avalanche, ktorí si zahrajú siedmy duel série prvýkrát od roku 2014, tak naďalej živia nádej, že po dlhých 17 rokoch postúpia do finále konferencie. Rozhodujúca bitka je na programe v noci zo stredy na štvrtok.
"Hráme doma, do zápasu určite pôjdeme sebavedomí. Je to jeden z najdôležitejších duelov v sezóne a podľa toho k nemu chceme aj pristúpiť," upozornil DeBoer.
Ďalší zápas: Streda 7. mája (štvrtok 8. mája o 3:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.