Avalanche dali šesť gólov za osem minút

V noci na piatok sa v NHL odohralo 11 zápasov. Hlavnú pozornosť si ukradli hráči Colorada, ktorí nastrieľali Nashvillu deväť gólov a po úžasnom obrate uspeli 9:4. Séria výhier Islanders sa skončila na čísle 10, newyorský tím podľahol Penguins 3:4 po predĺžení. Jediným Slovákom v akcii bol Tomas Tatar, jeho Montreal prehral vo Philadelphii 2:3 po predĺžení. Až nastavený čas musel ukončiť aj ďalšie štyri zápasy.

Úžasná otočka Colorada
Hráči Colorada predviedli svojim fanúšikom v dueli proti Nashvillu fantastické predstavenie. Svojho súpera zdemolovali 9:4 a v druhej tretine v priebehu ôsmich minút nastrieľali šesť gólov.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal Joonas Donskoi, ktorý zažiaril svojím prvým hetrikom v NHL. Nathan MacKinnon nazbieral štyri body za gól a tri asistencie. Do tretej tretiny však už nezasiahol kvôli zraneniu v hornej časti tela. Avalanche sa zranil aj obranca Nikita Zadorov.
"Je to naozaj dobrý pocit. Myslím, že som hetrik nenastrieľal ani v minulosti v žiadnej inej lige, takže to bola zábava," radoval sa Donskoi, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Pekka Rinne vydržal v bránke Predators do druhej tretiny, potom ho nahradil Juuse Saros.
Šesťgólová šou prišla šiestej minúte druhej tretiny, keď Donskoi najprv vyrovnal na 3:3 a po necelých ôsmich minútach bolo skóre 8:3 pre Avalanche! Andre Burakovsky, Cale Makar aj Ryan Graves si pripísali tri body za gól a dve asistencie.
Na úspechu Avalanche sa podieľal aj český brankár Pavel Francouz, ktorý si pripísal 20 úspešných zákrokov. André Burakovsky pripojil dva góly a prihrávku.
"Pripadá mi to, akoby sme dnes stratili každý jeden súboj," smútil kapitán Predators Roman Josi. "Dosť nás strápnili. Väčšina situácií bola naša chyba. Ani v prvej tretine sme nehrali až tak dobre, často sme sa dávali vylučovať. V druhej časti to bolo ešte horšie. "
Lundqvist zažiaril v Caroline
Švédsky brankár Henrik Lundqvist sa stal hlavnou hviezdou súboja New York Rangers na ľade Carolina Hurricanes, ktorí hostia ovládli 4:2.
Švédsky reprezentant predviedol vynikajúcich 45 zákrokov, prekonať ho dokázali len Dougie Hamilton a Sebastian Aho.
"Henrik bol neuveriteľný," ocenil svojho zverenca tréner Rangers David Quinn. "Myslím si, že to bol jeho najlepší výkon odkedy som pri mužstve."
Lundqvist v niektorých chvíľach útočníkov Caroliny naozaj privádzal do šialenstva. Od prvej minúty vzbudzoval ľadovo pokojný a koncentrovaný dojem.
"Išiel som do zápasu v dobrom rozpoložení, cítil som sa výborne. Navyše som sa rýchlo dostal do tempa," vyhlásila dlhoročná opora Rangers.

Chytil a jeho úspešná dorážka

V ofenzíve sa tím z Manthattanu mohol spoľahnúť hlavne na ruské duo Artemij Panarin a Pavel Buchnevich. Obaja si pripísali gól a asistenciu.
"Body nemáme, ale odohrali sme naozaj dobrý zápas. Keby sme sa na seba po ňom hnevali, bolo by to stupídne," vyhlásil tréner Hurricanes Rod Brind´Amour. "Chýbala nám len väčšia produktivita."
Brankár domácich Petr Mrazek inkasoval celkovo trikrát a pripísal si len 15 úspešných zákrokov. V súboji mužov v bránkovisku ho teda úplne zatienil Lundqvist.
Penguins ukončili sériu Islanders
Víťazná jazda tímu New York Islanders sa zastavila na čísle desať. Jedenásty zárez už nepridal, keď doma podľahol Pittsburgh Penguins 3:4 po predĺžení.
"Tentoraz sme boli dosť pasívni a súper to využil," uznal tréner Barry Trotz. "Nepracovali sme tak dobre s pukom, v našom výkone bolo veľa nedostatkov."
Napriek tomu sa v priebehu zdalo, že Islanders smerujú k ďalšemu úspechu. Po dvoch tretinách hry totiž viedli o tri góly, keď sa postupne presadili Casey Cizikas, Cal Clutterbuck a Adam Pelech.

Murray predviedol škorpióna a Penguins uspeli

Ale hostia sa nevzdali a predviedli grandiózny obrat. Stíhaciu jazdu začal v čase 41:38 Jared McCann a v priebehu ďalších siedmich minút sa presadili Bryan Rust a Evgeni Malkin.
Duel dospel až do predĺženia, v ktorom sa presadil Rust a rozhodol tak až o zisku jedného bodu navyše pre Penguins. Skúsený útočník tak predĺžil svoju bodovú sériu na päť duelov.
"Tentoraz chcem hráčov špeciálne pochváliť," upozornil tréner hostí Mike Sullivan. "Ukázali sme veľkú odolnosť a bojovnosť. Takýto obrat len dokazuje, že tímu nechýba charakter."
Trojbodový Hertl pomohol Sharks k výhre
Útočník Tomas Hertl má za sebou najlepší duel v sezóne. Gólom a dvoma prihrávkami priviedol San Jose Sharks k domácej výhre 6:5 nad Minnesota Wild. Kapitán Logan Couture si pripísal dokonca štyri body za gól a tri asistencie.
Kalifornský tím si však cestu k ďalšiemu triumfu poriadne skomplikoval. Sharks totiž po prvom dejstve viedli o štyri góly, Wild sa na nich v závere vo veľkom doťahovali, ale body získať nedokázali.
Couture poslal domácich do vedenia už po 52 sekundách hry, potom sa presadil aj Timo Meier. Na 3:0 zvýšil Marcus Sorensen a o necelé dve minúty neskôr dal svoj premiérový gól v sezóne obranca Radim Simek.
Wild sa odmietli vzdať bez boja. Po góloch Brada Hunta, Ryana Donata a Jasona Zuckera dokonca znížili manko na jediný gól, ale ten už streliť nedokázali.

Šimek zakončil akciu Sharks a zvýšil na 4:0

Ďalší úspech Flames
Hráči Calgary Flames potvrdili úlohu veľkého favorita, keď v domácej aréne porazili New Jersey Devils 5:2 a pridali štvrtý triumf z posledných piatich duelov.
"Je to pre nás dôležité víťazstvo," vyhlásil útočník Mikael Bäcklund. "Odohrali sme veľmi dobrých 60 minút, môžeme byť spokojní."
V bránke Flames a predstavil David Rittich a pre svojich kolegov bol opäť veľkou istotou. Vysoký brankár predviedol 21 úspešných zákrokov, prekonali ho len Jack Hughes a Nikita Gusev.
Za domácich sa blysol gólom a dvoma asistenciami obranca Noah Hanifin. Sean Monahan, Johnny Gaudreau a Backlund si pripísali gól a asistenciu.
"Súper síce dal prvý gól, ale my sme nespanikárili. To bolo dôležité," uviedol útočník Derek Ryan, ktorý tiež skóroval. "Držali sme sa nášho herného plánu a dokázali sme zápas zvrátiť."
Ostatné zápasy: Tatar pri prehre vo Philadelphii, Toronto otočilo duel s Vegas
Flyers na domácom ľade porazili Montreal 3:2 po predĺžení. Jednou asistenciou sa na víťazstve podieľal aj český útočník Jakub Voracek. Tatar nerozšíril svoju zbierku 13 bodov v sezóne a skončil s jedným mínusovým bodom. O výhre domácich rozhodol v predĺžení Sean Couturier.
Hráči Toronta predviedli vydarený obrat. Síce na svojom ľade po góle Maxa Paciorettyho prehrávali s Vegas 0:1, ale nakoniec sa radovali z triumfu 2:1 po predĺžení. Vyrovnanie zariadil v presilovej hre Auston Matthews a obrat potom dokonal kapitán John Tavares. Obranca Martin Marincin nehral.
Hokejisti Ottawy pred zrakmi svojich fanúšikov porazili Los Angeles 3:2 po predĺžení a tešili sa ešte len z piateho víťazstva v sezóne. Rozhodujúci gól dal v čase 63:12 útočník Jean-Gabriel Pageau, ktorý pripojil už siedmy zásah v ročníku.
Hráči Columbusu výhrou na ľade Arizony ukončili sériu piatich porážok v rade. Útočník hostí Gustav Nyquist sa blysol gólom a dvoma asistenciami, brankár Joonas Korpisalo pridal 30 úspešných zákrokov.
Zo súboja Floridy s Washingtonom sa stala divoká prestrelka. Z výhry 5:4 po predĺžení sa nakoniec radovali Capitals. Kapitán hostí Alex Ovečkin zažiaril dvoma gólmi a asistenciou, obranca John Carlson pridal gól a dve prihrávky. Jednou asistenciou sa na výhre podieľal aj Michal Kempny a Jevgenij Kuznecov zvládol tri prihrávky.
Chicago si pripísalo druhú výhru z posledných troch zápasov, keď na svojom ľade porazili Vancouver 5:2. Hviezdou duelu sa stal Patrick Kane, ktorý ku gólu pridal aj dve asistencie. Brankár Corey Crawford zažiaril 36 úspešnými zákrokmi. Jedným gólom k výhre prispel aj český útočník David Kampf, ktorý trafil do prázdnej bránky.