Chicago stratilo trojgólový náskok, napriek tomu oslavovalo výhru

Autor Michael Langr / NHL.com

Prvýkrát zažil fínsky nováčik Teuvo Teravainen gólový pocit v zápase play off NHL a hneď to bol aj rozhodujúci zásah úvodného semifinále Západnej konferencie.

Dvadsaťročný mladík zariadil výhru Chicago Blackhawks 4:3 nad hokejistami Minnesota Wild, ktorí ale v United Center dokázali v druhej tretine vyrovnať trojgólový deficit z úvodnej časti.

Keď v 16. minúte Marcus Kruger zvyšoval už na 3:0, zavládlo na striedačke Blackhawks aj medzi ich fanúšikmi frenetické nadšenie. Po pauze sa ale karta obrátila a Wild predviedli, že nebudú pre Chicago takým ľahkým sústom.

V rozpätí ôsmich minút a deviatich sekúnd umlčali hostia tribúny tromi gólmi. "Nášmu gólmanovi sme teda veľmi nepomohli," tvrdil sebakriticky slovenský útočník Chicaga Marián Hossa.

Po Teravainenovom góle už ale brankár Corey Crawford nepustil žiadnu z ôsmich striel Minnesoty. "Nikto sa neobával o výsledok. Potrebovali sme sa len trochu upokojiť," tvrdil domáci gólman podľa Chicago Sun-Times.

Druhý zápas série sa hrá v United Center v nedeľu.