Rinne druhýkrát znemožnil hviezdy Chicaga

Sobotná fínska noc: gólman Nashvillu vychytal proti Blackhawks druhú nulu, Kapanen zariadil výhru Toronta

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Jeden z veľkých favoritov na zisk Stanley Cupu vyhlásil po druhom zápase série prvého kola Západnej konferencie s Nashville Predators stav núdze. Nabitá ofenzíva Chicago Blackhawks sa už druhýkrát nepresadila proti brankárovi Pekkovi Rinnemu, ktorý zlikvidoval aj štyri pokusy Mariána Hossu, zatiaľ čo Richard Pánik sa k žiadnej strele nedostal, ale predviedol päť hitov. Tomáš Jurčo ostal medzi náhradníkmi.

Výhru v druhom predĺžení proti Washington Capitals naopak oslávil obranca Toronto Maple Leafs Martin Marinčin, ktorý odohral cez 30 minút. Zdeno Chára sa nešťastným vylúčením podpísal pod porážku Boston Bruins v predĺžení na ľade Ottawa Senators.

Chicago Blackhawks - Nashville Predators 0:5 (Stav série 0:2)

Jonathan Toews, Patrick Kane, Artemi Panarin... Žiadny z nich sa ale zatiaľ v priebehu 120 minút v United Center nedokázal ani raz presadiť proti fínskej stene v nashvillskej bránke. Chicago prehralo oba domáce zápasy prvýkrát za posledných deväť rokov v play off.

"Vôbec to nebolo pekné. Zakopali sme sa do dosť veľkej diery. Každý z nás je zodpovedný, od trénerov až po všetkých hráčov. Musíme sa z tejto šlamastiky dostať, vieme hrať oveľa lepší hokej, ako sme predviedli," nechápal výbuch kouč Chicaga Joel Quenneville.

Ryan Johansen bol s gólom a dvoma asistenciami najproduktívnejším hráčom víťazov v sobotnom zápase. Pri jeho góle si pripísal druhú asistenciu práve Rinne, to isté sa mu podarilo aj pri góle Harryho Zolnierczyka..

"Musíme pred Rinnem odviesť oveľa viac práce, aby nevidel všetky puky, ktoré naňho letia. A možno dať škaredý gól," uviedol chicagský kapitán Toews.

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 3:4 po 2. predĺžení (Stav série 1:1)

Žiadna deštrukcia, ani úporná defenzíva. Štvrtý útok Toronta bol dominantnou silou druhého zápasu série prvého kola Východnej konferencie s Washington Capitals. Hostia už druhýkrát predĺženie zvládli, keď v čase 91:53 rozhodol svojím druhým zásahom v zápase Kasperi Kapanen.

Bola to príznačná akcia dokumentujúca formu prehliadanej formácie Toronta. Matt Martin vybojoval puk pre Briana Boylea, ktorý zadovkou spoza bránky zmiatol brankára Capitals Bradena Holtbyho. Kapanen využil moment, keď domáci bek John Carlson prišiel pri predchádzajúcom strete o hokejku a rozhodol.

"Už v prvom zápase sme hrali dobre, ale nevyšlo to, myslím, že tentoraz sme si výhru zaslúžili," tvrdil Kapanen. "Je to výborný korčuliar, ktorý dokáže využiť, čo mu tí dvaja veľkí pripravia," potešil mladý Fín kouča Toronta Mikea Babcocka.

Toronto pritom hralo prakticky od druhej tretiny len s piatimi bekmi, keďže Roman Polák odstúpil zo zápasu po strete s Brooksom Orpikom, keď si zranil pravú nohu a tréner Babcock vyhlásil, že sezóna sa preňho skončila.

Ottawa Senators - Boston Bruins 4:3 po predĺžení (Stav série 1:1)

Traja obrancovia Ottawa Senators hrali kľúčovú úlohu v druhom zápase série s Boston Bruins. Chris Wideman znížil na 2:3, Erik Karlsson potom po krásnej akcii parádne asistoval na vyrovnanie Derickovi Brassardovi a v predĺžení rozhodol strelou od modrej ďalší bek Dion Phaneuf potom, ako sa z trestnej lavice po vylúčení za vyhodenie puku na tribúnu vracal kapitán hostí (a tiež obranca) Zdeno Chára.

Senators tak v druhom zápase vyhrali 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série 1. kola play off na 1:1. Tretí zápas sa hrá v pondelok večer v bostonskej TD Garden.

Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:2 (Stav série 2:0)

Oveľa bližšie k postupu do ďalšieho kola play off sú hráči Anaheimu, ktorí zvládli aj druhý duel série proti Calgary a po triumfe 3:2 vedú už 2:0 na zápasy.

Ducks znovu predĺžili dominanciu nad Flames pred svojimi fanúšikmi. Úžasná séria domácich duelov proti kanadskému súperovi bez porážky už trvá 29 zápasov.

Kalifornský celok sa ale tentoraz na výhru poriadne nadrel. Ducks síce začali skvelo, keď v úvodných siedmich minútach trafili Jakob Silfverberg a Rickard Rakell, hostia ale dokázali skonsolidovať sily.

Najprv v čase 18:24 udrel pri vlastnom oslabení Mikael Backlund, ktorému asistoval Michael Frolík. V druhej tretine potom v početnej výhode vyrovnal účty Sean Monahan.

Duel, v ktorom mali Flames streleckú prevahu, už smeroval do predĺženia, keď v čase 55:14 rozhodol Ryan Getzlaf. A bol to poriadne kuriózny zásah. Kapitán domácich v presilovej hre prihrával, puk sa však odrazil od korčule brániaceho Lance Boumu priamo do bránky.

Na ďalšiu odpoveď už mali Flames minimum času, v úplnom závere navyše po zbytočnom vylúčení T.J. Brodieho dohrávali len v štyroch. Napriek tomu mohli znovu vyrovnať, Johnny Gaudreau ale v ideálnej streleckej pozícii zvolil nepresnú prihrávku.