Chicago má namále, na hrane vyradenia je aj Detroit

Pozrite sa na súhrn zápasov play off.

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 2:3

Do konca tretej tretiny chýbali 2 minúty a 59 sekúnd, keď Ondřej Palát vložil hokejku do prihrávky Jonathana Drouina a v presilovke prekonal Petra Mrázka. Tampa Bay Lightning vďaka výhre 3:2 navýšili vedenie v sérii prvého kola s Detroit Red Wings na 3:1 a o postupe do konferenčného semifinále môžu rozhodnúť už vo štvrtok na domácom ľade v Amalie Arene.

Pre Paláta to bol prvý gól v tohtoročnom play off. Nikita Kucherov zariadil tiež v presilovkách dvojgólové vedenie hostí. Jonathan Drouin si pripísal asistencie pri všetkých troch góloch Lightning. Ben Bishop v ich bránke predviedol 26 zákrokov.

Medzi tyčami Red Wings sa druhýkrát za sebou objavil Mrázek, ktorý mal 30 zásahov.

Detroit mal smolu, keď za stavu 2:2 necelých 8 minút pred koncom tretej tretiny napálil Dylan Larkin len tyčku.

Tomáš Tatar dvakrát vystrelil na bránku Tampy a na ľade strávil 14:49 minúty

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 1:3

Keith Yandle a Dan Boyle si budú ešte dlho vyčítať situáciu z piatej minúty tretej tretiny. Zrážka obrancov New York Rangers vyústila v samostatný nájazd Matta Cullena, ktorý prestrelil Henrika Lundqvista. Pittsburgh Penguins išli do vedenia, na ktoré už domáci tím v Madison Square Garden nedokázal zareagovať.

Penguins sa po výhre 3:1 ujali vedenia 2:1 v sérii. V New Yorku sa hrá opäť vo štvrtok.

Na strane víťazov dal gól aj kapitán Sidney Crosby, ktorý sa presadil dorážkou v presilovke. V súčte s tromi zápasmi play off nazbieral Crosby aspoň bod v 22 z posledných 24 zápasov. Od 29. februára nastrieľal 13 gólov a nahromadil 33 bodov. Aspoň bod získal v 13 z posledných 15 duelov v Madison Square Garden.

Gólman Matt Murray prispel k víťazstvu 16 zákrokmi. Bol to jeho prvý štart od 9. apríla. Murray tak vyhral osem zápasov v rade v súčte so zápasmi základnej časti, kedy sa do bránky dostal ako záskok za zraneného Marca-Andre Fleuryho.

Nashov gól ukončil po 166 minútach a 22 sekundách bezgólové obdobie Rangers v MSG. V minuloročnom finále Východnej konferencie totiž domáci nedali proti Tampa Bay Lightning gól ani v piatom, ani v siedmom zápase. Gól Chrisa Kreidera v čase 12:56 ešte nebol uznaný. Kouč Penguins Mike Sullivan totiž požiadal o preskúmanie situácie a záznam ukázal, že J.T. Miller prevzal puk v ofsajde.

Nashville Predators - Anaheim Ducks 0:3

Prvýkrát nastúpil v tohtoročnom play off a hneď vychytal nulu. Gólman Frederik Andersen bol triumfom Anaheim Ducks, ktorí výhrou 3:0 ukrojili z náskoku Nashville Predators v sérii prvého kola Západnej konferencie.

Dánsky brankár predviedol pri svojom debute 27 zákrokov na ľade Bridgestone Arena a zaznamenal druhé čisté konto v play off vo svojej kariére.

V úvodných dvoch zápasoch série, ktoré Anaheim v domácom Honda Center prehral, stál v bránkovisku Ducks John Gibson.

Predators ale v sérii stále vedú 2:1, štvrté stretnutie je v Nashville na programe vo štvrtok.

Domáci okrem zápasu prišli aj o útočníka Craiga Smitha, ktorý absolvoval len dve striedania v prvej tretine a na ľad sa už nevrátil. Nashville oznámil, že je zranený v spodnej časti tela.

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 3:4

Vladimir Tarasenko bol opäť pri chuti, dvomi gólmi sa podieľal na výhre St. Louis Blues na ľade Chicago Blackhawks 4:3 . Hostia sa ujali vedenia 3:1 v sérii a úradujúci šampióni sa tak ocitli na hrane vyradenia.

O zvyšné dva góly hostí sa postarali Jaden Schwartz a Alexander Steen, ktorí skórovali v tretej tretine. St. Louis by mohlo vyradiť posledných víťazov Stanley Cupu už v piatom zápase vo štvrtok v Scottrade Center.

Oporou Blues bol opäť gólman Brian Elliott, ktorý predviedol 39 zákrokov.

Dvakrát ho prekonal Duncan Keith, Andrew Shaw mal za Chicago gól a asistenciu. Blackhawks neprehrávali v sérii 3:1 od finále Západnej konferencie v roku 2014, v ktorom nakoniec podľahli Los Angeles Kings v predĺžení siedmeho zápasu.

Richard Pánik odohral za Blackhawks 11:21 minúty, Marián Hossa si pripísal asistenciu pri Shawovom góle, na ľade strávil 16:24 minúty a bol najusilovnejším strelcom Chicaga. Žiadna z jeho piatich striel ale Elliotta neprekonala.