german roundup 0218

Noc z pondelka na utorok priniesla aj dve poriadne dramatické bitky. Zdeno Chára sa v jednej z nich takmer po štyroch mesiacoch dočkal radosti zo streleného gólu. Jeho zásah z duelu na ľade San Jose prispel Bostonu k výhre 6:5 po predĺžení. Chicago odohralo pätnásťgólový zápas proti Ottawe, ktorú nakoniec tesne porazilo 8:7.

Chára medzi strelcami
Boston aj vďaka Chárovmu zásahu na 2:0 viedol v 19. minúte už o tri góly. V čase 13:49 po prihrávke Davida Krejčího, ktorý v zápase nazbieral tri asistencie, Torey Krug strelou z ľavého kruhu otvoril skóre. Po kapitánovom zvýšení pridal tretí gól Bruins útočník Karson Kuhlman, ktorý vo svojom druhom zápase medzi elitou premiérovo skóroval.
Chára sa presadil po presne 30 dueloch bez gólu, naposledy 21. októbra dvakrát trafil do siete Philadelphie. Po 41 odohraných dueloch v tejto sezóne má na konte štyri góly a šesť asistencií. V posledných štyroch stretnutiach navyše nazbieral tri body.
San Jose sa tri sekundy pred koncom úvodného dejstva vrátilo do hry vďaka Joeovi Thorntonovi. Hoci Sharks v zápase prehrávali aj 2:4, vďaka Thorntonovmu streleckému výkonu dokázali otočiť stav. Tridsaťdeväťročný veterán zaznamenal svoj piaty hetrik v kariére. Naposledy sa mu podarilo dať tri góly 27. októbra 2010 proti New Jersey.
Thornton najskôr v 37. minúte znížil na 3:4 a prihrávku si pripísal aj obranca Radim Šimek. Sedem a pol minúty pred koncom tretej tretiny sa Sharks po jeho ďalšom zápasu radovali z vedenia 5:4, ale Chris Wagner vynútil predĺženie.
V ňom potom Charlie McAvoy v čase 63:59 vystrelil hosťom druhý bod, keď mu Krejčí po kombinácii s Jakeom DeBruskom nabil medzi kruhy.

Chára prepálil Jonesa a upravil stav na 2:0

DeBrincat nazbieral päť bodov
Chicago po divokom výsledku 8:7 porazilo Ottawu 8:7 a vďaka deviatej výhre z posledných 11 duelov stráca v Západnej konferencii už len jeden bod na druhú divokú kartu do play off, ktorú momentálne držia Minnesota Wild. Alex DeBrincat si v drese Blackhawks pripísal päť bodov za tri góly a dve asistencie.
Svoj podiel na úspechu Chicaga mal aj hviezdny Patrick Kane, ktorý strelil gól a pridal dve prihrávky. Svoju bodovú sériu tak predĺžil na 18 zápasov, čo je rekord tejto sezóny. Prekonal tak Marka Hoffmana z Florida Panthers, ktorý bodoval v 17. dueloch po sebe v období medzi 13. októbrom a 21. novembrom (10+10).
Už v úvodnom dejstve padlo deväť gólov a Chicago viedlo 5:4. Nakoniec sa jednalo o gólovo najbohatší duel sezóny spolu so súbojom Columbusu a Calgary z 4. decembra, v ktorom hosťujúci Flames zvíťazili 9:6.

DeBrincat upokojil Blackhawks hetrikom

Kucherov vytvoril klubový rekord
Nikita Kucherov naďalej dokazuje úžasnú formu. V posledných piatich zápasoch nazbieral 18 bodov za sedem gólov a 11 asistencií a v boji o premiérový zisk Art Ross Trophy dvadsaťpäťročný ruský útočník unikol druhému Patrickovi Kaneovi na rozdiel 12 bodov. Päťbodovým predstavením vyrovnal svoje osobné maximum, ktoré stanovil 22. decembra 2018 pri výhre na ľade Edmonton Oilers 6:3 (1+4).
Kucherov si na pozícii najlepšieho nahrávača ligy polepšil na 70 asistencií a o dve prihrávky prekonal klubový rekord Tampy Bay, o ktorý sa doteraz delili Martin St. Louis zo sezóny 2010-11 a Brad Richards z ročníka 2005-06.
Lightning vyhrali šiestykrát za sebou a na čele celej ligy majú pohodlný náskok 15 bodov pred Calgary. Andrei Vasilevskiy si pripísal 39 úspešných zákrokov a po domácich výhrach nad Dallas Stars 6:0 a Montreal Canadiens 3:0 siahal na tretie čisté konto v rade, ale 105 sekúnd pred koncom ho prekonal Lukáš Sedlák.
Ten ľutoval, že Blue Jackets sa v dueli presadili neskoro, hoci v prvej tretine prestrieľali Lightning v pomere 20:6 a po dvoch góloch Kucherova prehrávali 0:2.
"Mali sme pár šancí, ale inak sme v ofenzívnej zóne nepredviedli nič zvláštne. Nemali sme prvotriedne príležitosti, ale aj tak by sme mali dať góly," povedal Sedlák o tlaku z úvodnej časti.
Slovenský obranca víťazov Erik Černák rozdal až osem hitov, čo bolo suverénne najviac zo všetkých hráčov na ľade.

Kucherov zamieril medzi betóny Korpisala

Ovechkin pri chuti
Kapitán Washingtonu Alex Ovechkin dvoma gólmi zariadil víťazstvo nad Los Angeles 3:2. Ruská hviezda si tak na čele tabuľky strelcov polepšila na 42 zásahov. V boji o Maurice Richard Trophy zvýšil svoj náskok na šesť gólov pred druhými Patrickom Kaneom a Jeffom Skinnerom.
Ovechkin v 12. minúte v presilovej hre otvoril skóre v zo svojej klasickej pozície na ľavom kruhu. Prihral mu John Carlson a druhú asistenciu si pripísal Jakub Vrána, ktorý bodoval v treťom dueli v rade.
Už po 20 sekundách zvýšil náskok obhajcov Stanley Cupu Brett Connolly a v 26. minúte Ovechkin zvýšil už na 3:0. Využil ďalšiu početnú výhodu a opäť sa presadil strelou z ľavého kruhu. Finiš Kings už nepomohol, hoci Alex Iafallo a 28 sekúnd pred koncom aj Ilya Kovalchuk znížili na rozdiel jediného gólu.

Ovechkin sa presadil v presilovke a otvoril skóre

Avalanche ukončili domáce trápenie
Colorado vyhralo nad Vegas 3:0 a potešilo svojich fanúšikov v Pepsi Center v Denveri prvýkrát po šiestich prehrách v rade. Od triumfu z 19. januára nad Los Angeles 7:1. Avalanche doma v ďalších šiestich vystúpeniach nebodovali a mali v nich skóre 9:28.
Pod úspech proti Golden Knights sa 40 úspešnými zákrokmi podpísal brankár Semyon Varlamov, ktorý udržal druhé čisté konto v sezóne a celkovo 25. v NHL. Colorado vyhralo ešte len druhýkrát z posledných 11 stretnutí a v Západnej konferencii sa drží o jeden bod za postupovými pozíciami.
Útočník Andrew Agozzino sa v 28 tešil z prvého gólu v NHL. V 26. minúte zvýšil na 2:0 a presadil sa vo svojom 11. zápase v najlepšej lige sveta. Skórovali aj Tyson Jost a Matt Calvert.

Jost otvoril skóre po individuálnej akcii

Flames si poradili s Coyotes
Calgary po štyroch prehrách v rade zvíťazilo druhýkrát za sebou, keď zdolalo Arizonu 5:2 a potvrdilo tak prvé miesto v Západnej konferencii.
"Náš tím si opäť uvedomil, čo to znamená, keď chceme získať dva body. Dnes sme videli ďalší príklad a všetci sa z toho tešíme," povedal gólman Flames Mike Smith.
Ten už tretíkrát za sebou dostal v bránke Calgary prednosť pred Davidom Rittichom. Michael Frolík víťazom pomohol dvoma bodmi, keď po jedenástich zápasoch skóroval a v závere prihral na gól Mikaela Backlunda do prázdnej bránky.