skPrime

Zdeno Chára vo štvrtok prispel dvoma asistenciami k vysokej výhre Boston Bruins nad Pittsburgh Penguins 8:4. Hlavnými hviezdami duelu sa stali českí útočníci, David Krejčí zažiaril hetrikom a David Pastrňák strelil dva góly a pripojil aj asistenciu.

Richard Pánik sa po dvoch vynechaných zápasoch vrátil do zostavy Arizona Coyotes a prvým gólom po výmene pomohol k triumfu nad Minnesota Wild 5:3. San Jose Sharks si doma bez problémov poradili s Chicago Blackhawks s Tomášom Jurčom v pomere 7:2. Porazený skončil aj Andrej Sekera, ktorého Edmonton Oilers podľahli Nashville Predators.
Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 8:4
Bruins predviedli kanonádu piatich gólov už v prvej tretine. Neskôr pridali ďalšie tri a pripísali si tak najviac zásahov v sezóne. Naposledy nastrieľali osem gólov Toronto Maple Leafs v roku 2012. Boston sa vďaka výhre posunul na druhé miesto v Atlantickej divízii.
Kapitán Zdeno Chára si pripísal asistencie pri dvoch góloch svojho tímu, ale odsedel si aj 7 minút na trestnej lavici za bitku s obrancom Jamiem Oleksiakom. Hlavnou hviezdou duelu sa stal český útočník David Krejčí, ktorý zažiarim hetrikom. Na krídlach jeho formácie teraz nastupuje okrem Jakea DeBruska aj nová posila Rick Nash.

"Dostal na krídla hráčov s podobnými vlastnosťami a vyzerá to tak, že s nimi vyniká. Rick Nash vie hrať dobre aj v defenzíve takže pomáha každému centrovi, s ktorým hrá. Dokáže kryť rôzne zóny na ľade vďaka snahe a hokejovému IQ. Myslím, že toto spojenie zatiaľ funguje skvele", uviedol tréner Bruins Bruce Cassidy.
Krejčího krajan David Pastrňák pridal dva zásahy a asistenciu, na jeho druhom góle sa podieľal aj Chára.
Slovenský veterán už tradične pokoril ďalšie míľniky, keď odohral svoj 882. zápas v drese Bruins a predbehol tak Ricka Middletona na 7. mieste v histórii klubu. Celkovo nastúpil na 1412. duel v NHL a posunul sa na 11. miesto medzi obrancami v dejinách ligy.
Arizona Coyotes - Minnesota Wild 5:3
Coyotes pred svojimi fanúšikmi rázne ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Wild a pripísali si siedmy triumf z posledných desiatich duelov.
Richard Pánik naskočil na ľad po dvoch zápasoch, ktoré vynechal kvôli problémom v dolnej časti tela, a premiérovo skóroval v drese Arizony. Čakanie na gól ukončil po 15 zápasoch, posledný zásah zaznamenal 9. januára ešte v drese Chicago Blackhawks.
Vo štvrtok sa presadil v polovici tretej tretiny, keď z pravého kruhu z prvého dotyku zavesil prihrávku Olivera Ekmanna-Larssona a poslal Coyotes do vedenia 3:2.

V záverečnej časti sa k dvadsaťsedemročnému slovenskému forvardovi pridali aj Christian Dvorak, Kevin Cannauton a Jordan Martinook. Jakob Chychrun a Max Domi pridali po troch asistenciách a gólman Antti Raanta pomohol 31 úspešnými zákrokmi.
Coyotes ostávajú na poslednom mieste v tabuľke Západnej konferencie aj celej ligy, na pozíciu s druhou divokou kartou strácajú priepastných 26 bodov. Minnesota je aktuálne na treťom mieste Centrálnej divízie, štyri body za Winnipegom.
San Jose Sharks - Chicago Blackhawks 7:2
Ďalšiu hladkú štvrtkovú výhru si pripísalo San Jose, ktoré doma porazilo Chicago 7:2. Sharks sú aktuálne na druhom mieste Pacifickej divízie a na lídra Vegas strácajú osem bodov. Domácich viedol za výhrou Joe Pavelski, ktorý strelil dva góly.
Chicago síce viedlo po góle Artema Anisimova, ale potom sa naplno rozbehla ofenzíva Sharks a zasypala bránku Chicaga siedmimi gólmi za sebou. V úvode už len Nick Smaltz znížil na konečných 7:2.

Tomáš Jurčo odohral viac ako 15 minút, dvakrát vystrelil a pripísal si jeden bod do štatistiky plus/mínus.
Blackhawks sú 12 bodov za Anaheim Ducks, ktorí držia druhú divokú kartu v Západnej konferencii.
Edmonton Oilers - Nashville Predators 2:4
Nashville sa vďaka výhre nad Edmontonom posunul na prvé miesto Východnej konferencie o dva body pred doterajšími lídrami z Vegas.
Výhru minuloročných finalistov Stanley Cupu režíroval Viktor Arvidsson, ktorý strelil dva góly a Nashville tak aj vďaka nemu vyhral šiesty duel v rade. Generálny manažér David Poile z toho mohol mať dvojnásobnú radosť, keď s 1320 výhrami prekonal doterajšieho rekordéra medzi manažérmi Glena Sathera.
Za Oilers sa presadil kapitán Connor McDavid a Leon Draisaitl, ani oni však nezabránili druhej porážke po sebe. Brankárovi Camovi Talbotovi nestačilo 38 zákrokov.
Andrej Sekera si za viac ako 16 minút medzi mantinelmi pripísal akurát dva mínusové body.

Arvidsson_2x_oilers_2

Ostatné zápasy:
Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 4:1
New Jersey Devils - Florida Panthers 2:3
Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 5:4 po predĺžení
Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 2:5
Líder ligy Tampa Bay zdolala Dallas až po predĺžení, keď sa 41 sekúnd pred koncom presadil Cory Conacher. Kapitán Steven Stamkos zaznamenal 25. gól v sezóne.
Philadelphia nevyužila možnosť posunúť sa na čelo Metropolitnej divízie, keď podľahla Caroline 1:4 a stratila tak šesťzápasovú sériu výhier. Justin Williams si pripísal tri body, mladík Sebastian Aho strelil gól a pridal aj asistenciu.
Kings po výhre nad Columbusom a ostávajú na treťom mieste Pacifickej divízie. Alex Iafallo sa pod tretiu výhru v rade podpísal dvoma gólmi.
Taylor Hall z Devils predĺžil svoju bodovú sériu už na 16 zápasov, ale nemohol z toho mať veľkú radosť. Jeho tím podľahol Floride, za ktorú strelil dva góly Aleksander Barkov.

1. David Krejčí (BOS): 3 góly, 3 strely, štvrtý hetrik v kariére
    2. Joe Pavelski (SJS): 2 góly, 5 striel, 17:43 čas na ľade
    3. David Pastrňák (BOS): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel