Chára oslávil métu 600 bodov, Boston vyhral

Zdeno Chára asistoval v dueli proti Nashvillu, pomohol Bostonu k víťazstvu 4:1 a pokoril míľnik 600 bodov v NHL

Štyridsaťročný kapitán Boston Bruins sa stal jedenástym hokejistom narodeným na Slovensku, ktorý oslávil métu 600 bodov v NHL. Podarilo sa mu to asistenciou v utorkovom zápase proti Nashville Predators, ktorý Boston doma vyhral 4:1. Chára na tento míľnik potreboval 1344 duelov, v ktorých nastrieľal 186 gólov a pridal 414 asistencií. Boston triumfom na domácom ľade zvýšil svoj náskok na druhú divokú kartu vo Východnej konferencii, na ktorú jeho najbližší prenasledovateľ Tampa Bay Lightning aktuálne stráca tri body.

Marián Gáborík sledoval porážku Kings na ľade Oilers len z tribúny, Tomáš Tatar v zápase Detroitu proti Caroline nebodoval. Red Wings na ľade súpera prehrali 1:4 a po prvýkrát od sezóny 1989/1990 budú chýbať v play off.

Boston Bruins - Nashville Predators 4:1

Do bojov o Stanley Cup mieria hráči Bostonu, ktorí na svojom ľade porazili Nashville 4:1 a pripísali si druhú výhru v rade. Český točník David Krejčí strelil jeden gól.

Bruins majú na pozícii druhej divokej karty aktuálne náskok troch bodov na Tampu Bay a štyroch na New York Islanders. Do konca základnej časti im zostáva odohrať šesť zápasov.

"Túto výhru sme potrebovali," uľavil si gólman Bostonu Tuukka Rask. "Bol to skvelý tímový výkon, myslím, že sme dohromady zblokovali 24 striel súpera. To je skvelé."

Domáci išli do vedenia už v 3. minúte, keď Chára asistoval pri góle Patricea Bergerona. O desať minút neskôr udrel po prihrávke Davida Pastrňáka Krejčí. Hostia síce zásluhou Colina Smitha v čase 51:16 znížili, to ale bolo z ich strany všetko.

Bruins naopak náskok ešte zvýšili. Najprv sa prvým gólom v NHL uviedol Noel Acciari, na konečných 4:1 potom strelou do prázdnej bránky upravil veterán David Backes.

Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings 4:1

Boj o postup do play off nestráca Carolina, ktorá na svojom ľade porazila Detroit presvedčivo 4:1 a oslávila už štvrtú výhru z posledných piatich duelov.

Do bránky domácich sa po zranení Eddieho Lacka postavil Cam Ward a blysol sa 21 úspešnými zákrokmi. Jediný gól hostí zaistil Tomáš Nosek, pre ktorého to bol prvý zásah v NHL. Hurricanes aktuálne strácajú na posledné postupové miesto štyri body.

Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 3:2 po náj.

Na obrovskú drámu sa zmenil zápas medzi Philadelphiou a Ottawou. Duel dospel za nerozhodného stavu 2:2 až k samostatným nájazdom, v ktorých zaistil bod navyše pre Flyers Jordan Weal.

Domáci v priebehu zápasu dvakrát prehrávali, vždy ale dokázali na odskočenie súpera nájsť odpoveď. V prvej sérii nájazdov potom udrel Weal a zaistil svojmu tímu výhru. Tá Philadelphiu udržala v boji o play off, strata na posledné postupové miesto ale predstavuje šesť bodov.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 3:2

Úlohu favorita splnilo Toronto, ktoré pred svojimi fanúšikmi zdolalo Floridu 3:2 a udržalo si postavenie na treťom mieste Atlantickej divízie.

Maple Leafs mohli ťažiť z vydarenej prvej tretiny, ktorú vďaka gólom Austona Matthewsa a Lea Komarova ovládli 2:0. Panthers počas zvyšku duelu už len korigovali, na konečných 2:3 z ich pohľadu upravil v poslednej minúte Jaromír Jágr.

Minnesota Wild - Washington Capitals 4:5 po predl.

Na divokú prestrelku sa zmenil súboj dvoch špičkových tímov ligy. Washington zvíťazil na ľade Minnesoty 5:4 v predĺžení, hetrikom zažiaril kanonier Alex Ovechkin.

Ruský strelec sa dostal na métu 33 gólov v sezóne, ďalšie dva zásahy hostí vrátane toho rozhodujúceho v predĺžení zaistil T.J. Oshie. Za domácich sa darilo Martinovi Hanzalovi, ktorý si pripísal gól a asistenciu.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 2:1

Postup do play off si zaistili hráči Edmontonu, ktorí na svojom ľade zdolali Los Angeles 2:1 a upevnili si postavenie na piatom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Oilers poslal do vedenia v čase 14:44 Connor McDavid, s odpoveďou ale prišiel ešte do úvodnej sirény Jarome Iginla. To ale bolo zo strany hostí všetko, výhru kanadskému tímu naopak vystrelil v druhej tretine Eric Gryba. Andrej Sekera sa bodovo nepresadil, Marián Gáborík do duelu nezasiahol a porážku svojho tímu sledoval z tribúny.

Ďalšie utorkové výsledky:

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 3:1

New Jersey Devils - Winnipeg Jets 3:4 po predl.

Montreal Canadiens - Dallas Stars 4:1

Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 1:4

San Jose Sharks - New York Rangers 5:4 po predl.

Momenty večera:

1. Edmonton sa dočkal

Po dlhých desiatich rokoch oslavuje Edmonton vysnívaný postup do play off. Oilers si účasť v bojoch o Stanley Cup definitívne zaistili výhrou nad Los Angeles.

2. Séria Detroitu sa končí

Dlhých 25 rokov nechýbal Detroit v play off, teraz sa preň ale sezóna skončí už po základnej časti. Definitívne o tom rozhodla porážka na ľade Caroliny, ktorá Red Wings zobrala aj teoretickú nádej.

3. Ovechkin v desiatke

Strelecky nezažíva takú úchvatnú sezónu, ako je zvyknutý, výkonom proti Minnesote ale Alex Ovechkin dojem výrazne napravil. Wild nastrieľal hetrik a s 33 zásahmi sa posunul do elitnej desiatky strelcov.

Hviezdy večera:

1. Alex Ovechkin (WSH): 3 góly, 1 asistencia, 6 striel

2. William Nylander (NYI): 3 góly, 4 strely

3. Carey Price (EDM): 27 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól

Na čo sa tešiť:

Na programe sú dohromady štyri zápasy, v šlágri večera sa Pittsburgh na svojom ľade stretne s Chicagom.