kucherov point

V nedeľnom štvorzápasovom programe NHL sa predstavili aj dvaja Slováci. Ani jeden z nich však nebodoval. Obranca Erik Černák sa mohol tešiť z ďalšieho víťazstva Tampy, ktorá si poradila s Devils 5:2. Výrazne horšie dopadol tím Richarda Pánika, Arizona vysoko prehrala 1:6 s Flames, ktorí strelili tri góly v oslabení. Predators porazili Ducks najmä vďaka trom zásahom Austina Watsona, ktorý zaznamenal svoj prvý hetrik v NHL. Ducks nestačil ani gól Ondřeja Kašeho.

Body Lightning zariadil Point
Tampa Bay si pripísala tretiu výhru za sebou, keď doma porazila New Jersey 5:2. Rovnako ako v piatok proti Chicago Blackhawks (4:2) rozhodla štyrmi gólmi už v prvej tretine. Hlavnou hviezdou zápasu bol Brayden Point, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral.
Dvadsaťdvaročný útočník z Kanady sa tak so 17 gólmi z 24 duelov na treťom mieste medzi kanoniermi dobehol Davida Pastrňáka z Boston Bruins a Alexa Ovechkina z Washington Capitals. Prvý je Patrik Laine z Winnipeg Jets s 19 gólmi a nasleduje Jeff Skinner z Buffalo Sabres s 18 presnými zásahmi.
Černák strávil na ľade presne 17 minút, za nazbieral jeden strelecký pokus a dva hity. Po siedmich odohraných dueloch má na konte 3 asistencie a 6 bodov v plus/mínus.

Johnson využil skvelú prihrávku Pointa

Calgary trikrát skórovalo v oslabení
Na víťazstve Calgary na ľade Arizony 6:1 sa dvoma gólmi podieľali obranca Noah Hanifin a útočník Mark Jankowski. Flames sa trikrát presadili vo vlastnom oslabení. Pre Coyotes sa presilové hry v posledných dvoch dueloch stali utrpením, pretože v nich inkasovali spolu päťkrát. V predchádzajúcich 20 dueloch v sezóne sa im to nestalo ani raz.
Arizona tak pokračuje v nevydarenej sérii. Prehrala totiž štvrtýkrát za sebou a z posledných desiatich duelov vyhrala len dva a získala šesť bodov. Calgary naopak pridalo štvrtú výhru z uplynulých piatich duelov.
Hostia dali tri góly v oslabení v jednom zápase tretíkrát v histórii klubu Calgary/Atlanta Flames. Predtým sa im to podarilo 8. marca 1991 proti St. Louis Blues a 17. októbra 1997 proti Coloradu.
Pánik nepremenil tri strelecké pokusy, rozdal dva hity a mal na konte dve mínusky v hodnotení účasti na ľade. Bodovo sa nepresadil už v šiestom dueli po sebe.
Do bránky Calgary sa po štvorzápasovom vystúpení Davida Ritticha vrátila jednotka Mike Smith, ktorý pochytal 28 striel a čisté konto mu za stavu 6:0 až v 54. minúte zobral Clayton Keller.

Jankowski sa vo vlastnom oslabení pohral s Coyotes

Kašeho gól tentoraz body nepriniesol
Útočník Ondřej Kaše po návrate po zranení ukazuje streleckú formu z minulej sezóny. V minulom ročníku strelil v 66 zápasoch 20 gólov a aj vo svojom treťom ročníku NHL skóroval v šiestich zápasoch už trikrát.
V Nashville sa Kaše presadil osem sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po úspešnom forčekingu sa po prihrávke Marcusa Petterssona sám dostal pred Pekku Rinneho a znížil na 2:3. Ducks to nakoniec veľmi nepomohlo, pretože Predators dvoma gólmi v záverečnom dejstve spečatili výsledok.
Kašeho gól tak prvýkrát v tomto ročníku nepomohol Anaheimu k bodovému zisku. Predtým sa presadil pri domácej prehre s Colorado Avalanche 3:4 po predĺžení a aj pri následnej výhre pred vlastným publikom nad Vancouver Canucks 4:3.
V drese Ducks sa prvýkrát od 21. októbra objavil obranca Andrej Šustr, ktorý bol v nedeľu takmer po mesiaci povolaný z farmy v San Diegu z American Hockey League. Vo svojom piatom vystúpení za Anaheim strávil bývalý hráč Tampy Bay na ľade 11 minút a päť sekúnd a pripísal si jeden záporný bod v bilancii plus/mínus.

Kaše v závere druhej tretiny znížil manko Ducks

Hrdina Watson
Úspech Nashvillu riadil dvadsaťšesťročný Watson, ktorý si vychutnal svoj najvydarenejší zápas v NHL. Najskôr v 12. minúte otvoril skóre, potom 84 sekúnd pred koncom druhej časti v presilovej hre zvýšil na 3:1 a v čase 58:54 pri hre Anaheimu bez brankára upravil na konečných 5:2.
"Vždy je príjemné dať gól a prispieť k úspechu. Bol to zábavný večer," povedal Watson, ktorý mal doteraz na konte 50 bodov v 222 zápasoch v NHL. Nashville vyhral štvrtý z posledných piatich zápasov a na čele NHL s 35 bodmi z 24 duelov dobehol Tampu Bay, ktorý má rovnaký počet bodov.

Watson zaznamenal prvý hetrik v kariére

Brown zastavil sériu neúspechov
Los Angeles po sérii piatich porážok na vlastnom ľade konečne potešili svojich fanúšikov v Staples Center a zdolali Edmonton 5:2. Kings dosiahli úspech na domácom ľade prvýkrát od 6. novembra, keď vyhrali nad Anaheimom 4:1.
Dustin Brown sa o to zaslúžil hetrikom. V ôsmej minúte strelil prvý gól zápasu, v druhom dejstve vyrovnal na 2:2 a 54 sekúnd pred koncom zvýšil na 4:2.
Rovnako tri body si pripísal aj kapitán Anze Kopitar, ktorý najskôr prihral na dva góly Browna a v 45. minúte sa sám postaral o víťazný gól.
Oilers prehrali štvrtý z posledných piatich zápasov, ale v treťom vystúpení pod novým trénerom Kenom Hitchcockom, ktorý v utorok nahradil odvolaného Todda McLellana, prvýkrát nebodovali. Nepomohli im ani dva góly Alexa Chiassona.
Brankár Peter Budaj opäť zo striedačky Kings istil mladého kolegu Calvina Petersena, ktorý dostal dva góly z 34 striel.