Sezóna pod širákom: Selanne, Matthews i Voráček

Desať najlepších momentov tejto sezóny pod šírym nebom: Od Selanneho prestavenia cez Matthewsa a legendy histórie až po Voráčkov gól

Autor Michael Langr / NHL.com/sk

Len v sezóne 2013-14 videla NHL viac duelov pod šírym nebom než v tej prebiehajúcej, vtedy hostila šesť 'outdoorových zápasov '. V ročníku 2016-17 sa hrali štyri takéto stretnutia: októbrový Heritage Classic vo Winnipegu, novoročný Centennial Classic v Toronte, o deň neskôr Winter Classic v St. Louis a v sobotu ukončil bohatú 'sezónu pod širákom' súboj Stadium Series medzi Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.

Len v októbrovom súboji uspeli hostia, keď Edmonton Oilers porazili Winnipeg Jets 3:0. V troch ďalších prípadoch oslavovali domáci: Toronto Maple Leafs porazili Detroit Red Wings 5:4 po predĺžení, St. Louis Blues si poradili s Chicago Blackhawks v pomere 4:1. A Penguins cez víkend zdolali Flyers 4:2.

V novoročnej dráme oslavovalo domáce Toronto

Centennial Classic v Toronte ovládli domáci vďaka dvom gólom Matthewsa, Tatarove asistencie pomohli Detroitu aspoň k bodu

Autor Michael Langr / NHL.com

Rok 2017, ktorý je aj rokom osláv sto rokov od založenia NHL, zahájil výhrou tím, ktorý bol pri zrode ligy v roku 1917 - Toronto Maple Leafs. V zápase pod šírym nebom pod hlavičkou Scotiabank Centennial Classic na Exhibition Stadium porazil hosťujúcich Detroit Red Wings 5:4 po predĺžení.

A hoci v prvej tretine nepadol gól a v druhej len jeden, nakoniec to bola parádna show s veľkým obratom domácich, vyrovnaním hostí sekundu pred koncom tretiny a bodkou hrdinu duelu Austona Matthewsa, ktorý svojím druhým zásahom rozhodol predĺženie. Dva góly dal aj detroitský forvard Anthony Mantha.

Nový rok ozdobia dva veľké zápasy

Preview Centennial Classic v Toronte a Winter Classic v St. Louis: Slávne kluby, veľká rivalita a Slováci v akcii

Dva štadióny pod otvoreným nebom, tri slávne kluby 'Original Six' a ďalší silný tím, ktorý oslavuje 50 rokov svojej existencie. To je novoročné menu dvoch veľkých zápasov pod hlavičkou Scotiabank NHL Centennial Classic a Bridgestone NHL Winter Classic. Ten prvý sa odohrá na Exbibition Stadium v Toronte 1. januára popoludní (od 21 hodiny SEČ) medzi Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings. Ten druhý v pondelok 2. januára v poludnie (rovnako od 21 hodiny SEČ) na Busch Stadium v St. Louis medzi St. Louis Blues a Chicago Blackhawks.

Pozrite si preview oboch týchto veľkých udalostí, ktorých aktérmi budú aj Slováci.

Exhibíciu v Toronte si zahrá aj Fischer

Shanahan, Sundin a ďalšie bývalé hviezdy sa stretnú vo veteránskom dueli Red Wings s Maple Leafs pred Centennial Classic

Autor NHL.com @NHL / NHL.com

Brendan Shanahan, Mats Sundin, Nicklas Lidstrom a Darryl Sittler budú najväčšími hviezdami exhibičného zápasu legiend Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs, ktoré sa stretnú 31. decembra pod šírym nebom na Exhibition Stadium v Toronte. Zápas sa odohrá v predvečer 2017 Scotiabank NHL Centennial Classic medzi súčasnými celkami NHL.

V drese Detroitu si v zápase zahrá aj český obranca Jiří Fischer, ktorý v roku 2006 predčasne skončil s hokejom kvôli problémom so srdcom. Na strane Toronta bude korčuľovať český bek Tomáš Kaberle, ktorý pred mesiacom ohlásil koniec kariéry.

Rok 2017 bude plný hokejových slávností

NHL predstavila plán osláv storočného výročia na budúcu sezónu

S legendárnym Wayneom Gretzkym na čele ako ambasádorom bude NHL v roku 2017 ctiť svoju históriu, oslavovať prítomnosť a predvídať budúcnosť v rámci osláv stého výročia ligy.

Všetky slávnosti sa rozbehnú hneď 1. januára v Toronte na BMO Field, kde sa pod šírym nebom uskutoční zápas NHL Centennial Classic medzi tímami Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings. Svedkami odhalenia stovky najlepších hráčov histórie NHL (100 Greatest NHL Players) zase budú hostia a diváci All-Star Weekendu v Los Angeles v dňoch 27. - 29. januára. Okrem toho bude počas celého roka možné navštíviť menšie hokejové komunity. Všetko potom vyvrcholí oslavami založenia ligy 26. novembra a prvých zápasov 19. decembra.