Capitals zdolali Penguins, Oshie nastrieľal hattrick

Hráči Washington Capitals vstúpili do série druhého kola play off proti Pittsburgh Penguins lepšie, v úvodnom dueli na svojom ľade zvíťazili 4:3 po predĺžení. Hlavným hrdinom zápasu sa stal domáci útočník T.J. Oshie, ktorý nastrieľal hattrick vrátane rozhodujúceho gólu v 10. minúte predĺženia.

Okolo kľúčového gólu bolo veľa nejasností, v prvej chvíli nebolo zrejmé, či puk skutočne celým objemom prekročil bránkovú čiaru. Rozhodcovia celú situáciu skúmali pri videu štyri minúty, potom gól uznali.

"Aby som sa priznal, tiež som si nebol istý," rozprával T.J. Oshie. "Je pravda, že preskúmanie trvalo celkom dlho, ale hlavné je, že gól platil a my sme vyhrali."

Priebeh duelu medzi dvoma veľkými rivalmi bol vzácne vyrovnaný. Ako prví udreli domáci, keď sa v 11. minúte presadil Andre Burakovsky a poslal Capitals do vedenia.

Pittsburgh sa rozbiehal pomalšie, v polovici zápasu však skóre dvomi gólmi v rozmedzí jedinej minúty vyrovnal. Najprv trafil Ben Lovejoy a po ňom aj Evgeni Malkin.

Eufória však hosťom príliš dlho nevydržala. Washington potreboval len 33 sekúnd, aby sa poponáhľal s odpoveďou. Postaral sa o ňu svojím prvým gólom v zápase T.J. Oshie. Ten istý hráč trafil aj v 44. minúte a znovu zaistil domácim vedenie.

To vymazal o päť minút neskôr Nick Bonino, ktorý využil šikovnú prihrávku Carla Hagelina a poslal duel do predĺženia. V ňom sa priklonilo šťastie na stranu Capitals, aj keď Penguins mali streleckú prevahu.