Súhrn: Tatarov Detroit dostal desať gólov od Montrealu

2. decembra: Red Wings utŕžili debaklom v Montreale siedmu porážku v rade, Pánikovo Chicago podľahlo Dallasu až po nájazdoch

Autor NHL.com/sk

Montreal Canadiens predviedli na domácom ľade fantastickú kanonádu, keď nastrieľali desať gólov Detroit Red Wings a tešili sa z piateho víťazstva za sebou. Hostia s Tomášom Tatarom v zostave naopak prehrali už siedmy duel v rade.

Boston Bruins so Zdenom Chárom nedovolili ani jeden gól utrápeným Philadelphia Flyers, ktorí desiatimi prehrami vyrovnali neslávny rekord klubu. David Pastrňák zaznamenal v drese víťazov gól a asistenciu.

Richard Pánik potvrdil nevýraznú formu na ľade Dallas Stars, kde Chicago Blackhawks prehrali po samostatných nájazdoch. Rodák z Martina chýbal v štatistikách v treťom dueli za sebou a z posledných siedmich súbojov má na konte len jednu asistenciu.

Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 10:1

Hokejisti Red Wings na zápas v Bell Centre dlho nezabudnú. O desať gólov v ich sieti sa zhodne podelili obaja brankári - Petr Mrázek, ktorý začínal, a striedajúci Jimmy Howard.

Na strane Canadiens najviac zažiarilo duo Paul Byron - Alex Galchenyuk. Prvý nastrieľal hetrik, druhý zaznamenal dokonca štyri asistencie. Paradoxom je, že bodovali všetci útočníci okrem kapitána Maxa Paciorettyho. Teda aj Tomáš Plekanec, ktorý sa asistenciou podieľal na góle Brendana Gallaghera.

"Som znechutený a vlastne ani neviem, kde to celé vzniklo," nahlas premýšľal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, "Profesionálny hokej hrám 20 rokov a nie som schopný povedať, čo sa dnes večer vlastne stalo," nechápavo krútil hlavou.

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 0:3

Duel Bruins proti Flyers vyznel pre hostí z Bostonu, ktorí pripravili súperovi už desiatu porážku v rade, čo znamená vyrovnaný klubový rekord.

A to aj vďaka Davidovi Pastrňákovi, ktorý dal gól a na ďalší prihral. Rodák z Havířova sa presadil pohotovou strelou hneď po buly a zaznamenal už 13. gól v sezóne.

"Vedeli sme, že Flyers to teraz veľmi nejde, a chceli sme to využiť. Vleteli sme na nich a odviedli sme dobrú prácu," povedal Pastrňák. "Pre nás to je parádny výsledok a ideálny začiatok tripu," dodal.

Zdeno Chára prekonal svoj tohtosezónny rekord v dĺžke času na ľade, keď strávil medzi mantinelmi 27 minút a 3 sekundy. Bolo to suverénne najviac zo všetkých hráčov v sobotnom dueli. Stihol zblokovať štyri strely, dvakrát vystrelil na bránku a pripísal si 2 body v hodnotení plus/mínus.

Tuukka Rask udržal prvú nulu v sezóne.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 5:7

Účastníci hokejovej "Bitky o Albertu" pripravili parádne hokejové predstavenie. Na začiatku tretej tretiny to vyzeralo na jasnú dominanciu Oilers, ktorí viedli už 6:1, ale nakoniec z toho bola poriadna dráma.

Priamym aktérom bol okrem Michaela Frolíka, ktorý skóroval v oslabení, a Jaromíra Jágra, ktorý nastupoval v prvom útoku, aj český gólman David Rittich.

Ten dostal šancu na poslednú tretinu a nezačal práve šťastne, keď slabou rozohrávkou vyzval k skórovaniu Pata Maroona. Ale potom aj on prispel k úchvatnej stíhacej jazde, ktorú však Flames nedotiahli.

"V prvých dvoch tretinách sme neboli dosť dobrí a nechali sme ich vytvoriť až príliš mnoho šancí. Dali sme im naozaj veľa priestoru," zhodnotil prestrelku kapitán Calgary Mike Giordano.

Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres 5:1

Evgeni Malkin sa vrátil do zostavy Penguins sa po pauze zavinenej zranením a hneď dvoma bodmi prispel k výhre nad Sabres. Sidney Crosby rovnako zaznamenal gól a prihrávku, keď trafil v piatom dueli po sebe a v tomto počte zápasov dokopy nazbieral už 12 bodov.

"Vždy sa snažím nájsť parťáka. Ale nakoniec som to šťastne trafil," povedal Malkin o strele na lapačku Chada Johnsona.

Pod výhru sa chytením 32 z 33 striel Buffala podpísal aj nováčik v bránke Pittsburghu Tristan Jarry, ktorý výborne nahrádza zraneného Matta Murrayho. V sobotu zvíťazil nad tým istým súperom druhýkrát za dva dni. "Bola to pre mňa celkom výzva a asi chceli vidieť, ako sa k nej postavím. Som nadšený," usmieval sa.

Sabres sú naopak v úplne inom rozpoložení. Prehrali totiž jedenásty raz z posledných 12 duelov.

Nashville Predators - Anaheim Ducks 3:2 po nájazdoch

Jeden z objavov tohtoročnej sezóny Brayden Schenn z Blues ešte prehĺbil chudobnejšie obdobie. Po deväťzápasovej sérii so zápisom do štatistík v nedeľu už piatykrát za sebou nebodoval. Obranca Matt Dumba rozhodol duel na ľade Wild po 39 sekundách predĺženia.

Daniel Sedin nehodlá poľaviť z vynikajúcej produktivity ani po zavŕšení 1000 bodov v NHL. Spolu s bratom Henrikom sa prihrávkou podieľal na víťaznom góle Canucks v dueli proti rozbehnutým Maple Leafs.

Lídri Tampy dali o sebe výraznejšie vedieť po nepríliš vydarenom štvorzápasovom tripe. Kanonier Nikita Kucherov pomohol pokoriť k Sharks dvoma gólmi, Ondřej Palát rovnakým počtom prihrávok. "Je skvelé, že sme boli schopní znovu začali hrať tak, ako máme," hodnotil duel ruský strelec.

Coyotes, ktorí už dávno nie sú fackovacími panákmi súťaže, nečakane hladko porazili Devils. Ich hlavnou oporou bol gólman Scott Wedgewood, ktorý v zápase proti bývalému tímu nepustil za svoj chrbát ani jeden puk.