Flames na úvod jasne porazili Colorado

Brankár Mike Smith sa pod výhru Calgary 4:0 podpísal bezchybným výkonom a Matthew Tkachuk dvomi gólmi

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: COL 0, CGY 4

Flames na úvod vynulovali Avalanche

Matthew Tkachuk dvakrát skóroval, Mike Smith si pripísal 26 úspešných zákrokov a Flames jasne ovládli úvodné stretnutie série proti Avalanche

• 04:20 •

Hokejistom Calgary Flames sa vydaril vstup do vyraďovacích bojov o Stanley Cup, keď v úvode série 1. kola play off pred svojimi fanúšikmi presvedčivo porazili Colorado Avalanche 4:0.

V bránke Flames dostal prednosť ostrieľaný veterán Mike Smith, ktorý sa za to odvďačil vychytanou nulou. Matthew Tkachuk v ofenzíve priložil ruku k dielu dvomi gólmi.

Calgary Flames - Colorado Avalanche 4:0 (stav série: 1:0)

Avalanche, ktorým sa v poslednej chvíli podarilo prekĺznuť do vyraďovacích bojov na Západe, so súperom pomerne dlho udržali krok.

Mladý útočník Andrew Mangiapane vo svojom prvom zápase play off až v 35. minúte otvoril skóre a jeho gól bol nakoniec aj víťazný.

Ešte pred druhou prestávkou Tkachuk zvýšil na 2:0, keď Flames stačilo len 21 sekúnd na využitie presilovej hry.

Stav 2:0 vydržal na ukazovateli skóre až do začiatku 58. minúty, keď najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti definitívne rozhodol.

Najprv Mikael Backlund po 25 sekundách zužitkoval ďalšiu početnú výhodu a Tkachuk len o 14 sekúnd neskôr trafil prázdnu bránku pri hre Avalanche bez gólmana.

[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]

Pri poslednom góle domácich si pripísal asistenciu aj Smith a korunoval tak svoj skvelý výkon, ktorý zahŕňal 26 úspešných zákrokov. Tridsaťsedemročnému veteránovi, ktorý dostal prednosť pred českým brankárom Davidom Rittichom, zaistil ocenenie pre prvú hviezdu zápasu.

Ďalší zápas: Sobota 13. apríla (nedeľa 14. apríla 4:30 SELČ) v Scotiabank Saddledome v Calgary.