Flames na úvod vynulovali Avalanche

Hokejistom Calgary Flames sa vydaril vstup do vyraďovacích bojov o Stanley Cup, keď v úvode série 1. kola play off pred svojimi fanúšikmi presvedčivo porazili Colorado Avalanche 4:0.

V bránke Flames dostal prednosť ostrieľaný veterán Mike Smith, ktorý sa za to odvďačil vychytanou nulou. Matthew Tkachuk v ofenzíve priložil ruku k dielu dvomi gólmi.
Calgary Flames - Colorado Avalanche 4:0 (stav série: 1:0)
Avalanche, ktorým sa v poslednej chvíli podarilo prekĺznuť do vyraďovacích bojov na Západe, so súperom pomerne dlho udržali krok.

Smith lapačkou perfektne zastavil MacKinnona

Mladý útočník Andrew Mangiapane vo svojom prvom zápase play off až v 35. minúte otvoril skóre a jeho gól bol nakoniec aj víťazný.
Ešte pred druhou prestávkou Tkachuk zvýšil na 2:0, keď Flames stačilo len 21 sekúnd na využitie presilovej hry.
Stav 2:0 vydržal na ukazovateli skóre až do začiatku 58. minúty, keď najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti definitívne rozhodol.
Najprv Mikael Backlund po 25 sekundách zužitkoval ďalšiu početnú výhodu a Tkachuk len o 14 sekúnd neskôr trafil prázdnu bránku pri hre Avalanche bez gólmana.
[Kompletné pokrytie série Calgary s Coloradom]
Pri poslednom góle domácich si pripísal asistenciu aj Smith a korunoval tak svoj skvelý výkon, ktorý zahŕňal 26 úspešných zákrokov. Tridsaťsedemročnému veteránovi, ktorý dostal prednosť pred českým brankárom Davidom Rittichom, zaistil ocenenie pre prvú hviezdu zápasu.
Ďalší zápas: Sobota 13. apríla (nedeľa 14. apríla 4:30 SELČ) v Scotiabank Saddledome v Calgary.