Byfuglien predĺžil zmluvu s Jets o päť rokov

Winnipeg Jets si poistili svojho elitného obrancu na ďalších päť rokov. Dustin Byfuglien podpísal s klubom predĺženie kontraktu, ktorý mu vynesie v priemere 7,6 milióna dolárov ročne.

Ak by sa s Jets nedohodol, stal by sa 1. júla voľným hráčom bez obmedzenia.

Tridsaťročný bek odohral v tejto sezóne 52 zápasov, v ktorých nazbieral 32 bodov (15+17). S 15 gólmi je v NHL druhý medzi obrancami a so 163 strelami a 78 trestnými minútami aj s priemerným časom na ľade (24:14) je lídrom Winnipegu.

Rodák z Roseau v Minnesote si pred týždňom zahral All-Star Game v Nashville a v tíme Centrálnej divízie si pripísal gól aj asistenciu. Zápas hviezd hral aj v rokoch 2011, 2012 a 2015.

Vo Winnipegu pôsobí Byfuglien, ktorý prišiel 24. júla 2010 z Chicago Blackhawks, šesť sezón. Za sebou má 649 zápasov NHL a v nich 376 bodov (148+228) a 755 trestných minút. V sezóne 2013-14 nazbieral 56 bodov (20+36) a v histórii klubu je s 267 bodmi (93+174) siedmy.

V roku 2010 získal s Chicagom Stanley Cup a pomohol k nemu okrem iného hattrickom v semifinále Západnej konferencie. V piatom finále Stanley Cupu nazbieral štyri body (2+2).