Burakovsky dal dva góly, Capitals chýba jedna výhra

Autor Michael Langr / NHL.com

Nikto mladší v histórii Washington Capitals nestrelil v zápase play off dva góly. V Rakúsku narodený dvadsaťročný Švéd Andre Burakovsky zariadil možno kľúčovú výhru série proti New York Rangers.

Stredajším víťazom chýba posledný krok k postupu do finále Východnej konferencie NHL, kde neboli od roku 1998.

"Trápil som sa streľbou, všetci mi hovorili, že by som to mal viac skúšať, tak som sa podľa toho zariadil. Párkrát som to skúsil a vyšlo to parádne," tešil sa Burakovsky, ktorý najprv v 37. minúte vyrovnal a po 24 sekundách tretej tretiny dával víťazný gól na 2:1.

Kľúčový podiel na tretej washingtonskej výhre mal opäť brankár Braden Holtby. Nestačil len na ranu Dericka Brassarda, predviedol 28 zákrokov a ten kľúčový predviedol pri trestnom strieľaní v záverečnej časti, ktoré bolo nariadené za faul Mikea Greena na unikajúceho Carla Hagelina. Rýchly Švéd predviedol pri samostatnom nájazde bekhendový blafák, ale puk skončil v Holtbyho lapačke.

Brankár Capitals pochytal v sérii 121 z 126 striel Rangers. "Sú to vyrovnané zápasy. Kto hrá o kúsoček lepšie, ten vyhráva," tvrdil Holtby.

Stav 1:3 ale neznamená, že je pre víťaza Prezident’s Trophy všetko stratené. Minulý rok prehrávali Rangers rovnakým pomerom s Pittsburgh Penguins, napriek tomu postúpili.

"Nabudúce musíme vyhrať na domácom ľade a potom sa uvidí," tvrdil pred piatkovým piatym súbojom v Madison Square Garden Rick Nash.