Súhrn: Buffalo predĺžilo víťaznú sériu na desať zápasov

Sabres zdolali Sharks po predĺžení, Pánik a Černák sa po obratoch tešili z výhier

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Hráči mužstva Buffalo Sabres výhrou nad San Jose Sharks predĺžili víťaznú sériu na desať zápasov a opäť sú na čele celej NHL. V desiatich utorkových dueloch hostia ani raz nevyšli naprázdno, dva body získali dokonca v ôsmich prípadoch.

Richard Pánik nebodoval, ale bol pri obrate Arizona Coyotes v zápase proti Minnesota Wild. Coyotes zabrali po štyroch porážkach v rade. Podobne na tom boli aj Ottawa Senators s Christiánom Jarošom, ktorí otočili zápas na ľade Phiadelphia Flyers.

Sabres znova udreli až v nadstavení

Buffalo 10. výhrou v rade vyrovnalo klubový rekord a opäť je na čele celej NHL. Sabres dokázali vyhrať 10 zápasov po sebe len v januári 1984 a na štarte sezóny v októbri 2006.

Ak Sabres uspejú aj v ďalšom zápase vo štvrtok na ľade Tampy Bay, ktorá je vo Východnej konferencii len o bod za nimi, vyrovnajú najdlhšiu sériu, ktorú kedy dosiahol profi tím z hlavných zámorských súťaží - jedenásťkrát v rade vyhrali len Buffalo Braves v basketbalovej NBA v novembri 1974.

Na celej sérii Sabres je pozoruhodné aj to, že v deviatich prípadoch vyhrali jednogólovým rozdielom a trikrát po nájazdoch a štyrikrát po predĺžení.

Počas víťaznej série s desiatimi a viacerými úspechmi sa niečo také stalo len raz v histórii, keď Pittsburgh v marci 2013 uspel pätnásťkrát za sebou. Ak Penguins vtedy deväťkrát vyhrali o gól.

Druhýkrát za posledné tri zápasy rozhodol v predĺžení Jeff Skinner. Joe Pavelski síce dvoma gólmi v druhej tretine vyrovnal dvojgólové manko, ale Skinner v čase 61:41 rozhodol.

Skinner strelil devätnásty gól v sezóne a dotiahol sa tak na čelo tabuľky strelcov, kde je spolu s Davidom Pastrňákom (Boston) a Patrikom Lainem (Winnipeg).

"Každý večer vstúpia do deja rôzni chlapci a v prispejú kľúčovými vecami v dôležitých momentoch," uviedol Skinner. "Ale stále sa snažíme zlepšovať a pracovať na svojej hre. V tejto lige to tak musí byť, pretože sú tu veľmi dobré tímy. A vy sa musíte stále sústrediť na to, aby ste sa zlepšovali."

Golden Knights vybrakovali Chicago

Hokejisti Vegas po víťazstve 8:3 v aréne Blackhawks dosiahli už štvrtú výhru po sebe a štýlovo tak nadviazali na predchádzajúci domáci úspech proti San Jose (6:0). Štvorzápasová úspešná séria je pre minuloročného nováčika najdlhšia v prebiehajúcej sezóne.

Pod vysokú výhru sa finalistov posledného ročníka Stanley Cupu sa najvýraznejšie podpísali Shea Theodore (2+1), Cody Eakin (2+1) a Deryk Engelland (0+3). Dva body nazbieralo kvarteto hráčov, medzi ktorými bol aj český útočník Tomáš Nosek.

Hostia míľovými krokmi vykročili za ziskom dvoch bodov už v prvej tretine, keď v čase 16:14 viedli už 3:0. Blackhawks sa síce v druhej časti priblížili na 1:3 a 2:4, ale na druhú pauzu opäť odchádzali oveľa pokojnejší Golden Knights, ktorí viedli už 6:2.

Osem strelených gólov v jednom zápase je novým klubovým rekordom Vegas.

"Myslím si, že v druhej a tretej tretine sme mali zápas pod kontrolou," uviedol gólman Marc-Andre Fleury. "Dobre sme držali puk a nedopriali sme domácim veľa striel. Náš tím si zaslúži ocenenie za to, ako dobre tento zápas odohral. Aj za tie nastrieľané góly."

Cenný úspech 'Pens' vo Winnipegu

Pittsburgh Penguins vybojovali veľmi cennú výhru, lebo Winnipeg doma body až tak často nerozdáva.

Pittsburgh vďaka výsledku 4:3 po mimoriadne zlom období, keď stratil deväť duelov z desiatich, vyhral tretí duel zo štyroch vystúpení. Aj napriek dvom gólom, ktoré dal domáci Mark Scheifele a bodoval tak piatykrát v rade.

Bodová séria sa zdala byť v ohrození, keď Jets viedli ešte po 45 odohraných minútach 3:2, ale Derek Grant a Zach Aston-Reese sa postarali o obrat.

"Ani na chvíľu sme sa tu nevzdávali," vyhlásil Grant. "Držali sme sa zápasového plánu, počas celého duelu sme sa snažili robiť tie správne veci a získať niečo vďaka skvelým zákrokom, ktoré predvádzal Casey (DeSmith). Túto výhru sme naozaj veľmi chceli."

Jeden gól strelil aj kapitán Sidney Crosby, ktorý s blížiacim sa koncom prvej tretiny vyrovnal na 1:1. Dominik Simon predviedol výbornú asistenciu, keď sa dostal k puku v útočnom pásme a zdanlivo naslepo ho okamžite naservíroval Crosbymu, ktorý si už vedel rady.

Flyers na chvoste

Philadelphia sa po Pittsburgh Penguins stala veľmi nečakane ďalším klubom z Pensylvánie na chvoste Východnej konferencie.

Flyers napriek streleckej prevahe doma podľahli Ottawe 3:4, aj keď ešte v polovici tretieho dejstva mali na svojej strane nádejné vedenie 3:1.

To zariadili jediní strelci v druhej tretine Jakub Voráček a Radko Gudas v rozmedzí troch minút. Gudas dal prvý gól v sezóne, Voráček už šiesty a ukončil tak sériu piatich zápasov bez bodu.

Lenže hostia mali v zostave Bradyho Tkachuka, ktorý v priebehu necelých dvoch minút vyrovnal a v zápase si navyše pripísal aj asistenciu.

Matt Duchene potom tri minúty pred vypršaním riadneho hracieho času svojím jedenástym gólom v sezóne rozhodol o ukončení štvorzápasovej série Senators bez bodu.

"Toto je absolútne neakceptovateľné," hneval sa Gudas. "Po dvoch tretinách som si myslel, že ich máme. Hrali sme celkom dobrý hokej, lenže potom sme to pustili z rúk."

Obranca víťazov Jaroš skončil s bilanciou 2 hity, 2 zablokované strely a jeden plusový bod.

Ducks ubránili Lightning

Tampa Bay mala pred zápasom na konte tri výhry, ktoré všetky vybojovala pred svojimi fanúšikmi a nastrieľala v nich spolu 16 gólov.

Lenže Anaheim bol dobre pripravený. Prehral tak aj s ďalším lídrom konferencie, minule totiž podľahol na ľade najlepšiemu tímu Západu Nashville Predators 2:5.

Brayden Point v závere druhej tretiny za najlepší tím Východu síce ešte dokázal odpovedať na úvodný gól Josha Mansona, ale potom už triafali len hostia.

Víťazný gól dal v presilovke Nick Ritchie, jedným z asistentov bol Ondřej Kaše. Už po 48 sekundách zvýšil Carter Rowney.

Výsledok 1:3 sa nezmenil aj vďaka Ryanovi Millerovi, ktorý v bránkovisku Ducks predviedol 34 zákrokov.

"Je nám jasné, že v našom tíme je oveľa viac konkurencieschopnosti ako sme ukázali v našom poslednom zápase," pripomenul kouč víťazov Randy Carlyle porážku z Nashvillu. "A chceli sme to aj názorne predviesť."

Slovenský obranca Lightning Erik Černák rozdal päť hitov a dvakrát vystrelil na bránku.

Ostatné zápasy: McElhinneyho 48 zákrokov, Kings dotiahli Blues, piata výhra Avalanche

Gólman Curtis McElhinney zmenil duel Montrealu s Carolinou sa šou jedného muža. Brankár Hurricanes predviedol 48 zákrokov a domáci bek Shea Weber tak pri svojom prvom štarte v sezóne utrpel porážku 1:2, hoci svojmu tímu pomohol asistenciou. Tomáš Tatar sa nepresadil.

Los Angeles Kings sa počas voľna Blues dosiahli na dne Západnej konferencie na St. Louis. Vďaka výhre 2:1 po predĺžení vo Vancouveri majú rovnako na konte 19 bodov. Výhru Kings vystrelil po 53 sekundách predĺženia Dustin Brown.

Diváci v Edmontone videli v zápase Oilers proti Dallas Stars len jeden jediný gól, ale z ich pohľadu do tej správnej siete. V čase 62:42 rozhodol zápas Oscar Klefbom, Fín Mikko Koskinen vychytal čisté konto.

Arizona zabrala po štyroch porážkach v rade, keď prekvapujúco vyhrala na ľade tímu Minnesota Wild 4:3. Coyotes udreli ako prví, ale po dvoch tretinách prehrávali 1:3. Aj vďaka dvom zásahom Josha Archibalda však v rozmedzí necelých šiestich minút dokonale otočili skóre. Richard Pánik vyšiel v drese Coyotes vyšiel naprázdno už v siedmom dueli v rade.

Meranie síl dvoch najlepších tímov Západnej konferencie v Nashville dopadlo lepšie pre Colorado. Hostia si po tesnej výhre 3:2 pripísali piatu výhru v rade a na prvých Predators strácajú už len tri body. Nathan MacKinnon dal dva góly, ale ten rozhodujúci strelil Tylers Jost až v tretej časti v presilovej hre. Ukončil tak sériu 11 porážok vo vzájomných zápasoch.