Budaj výhru nevychytal, Gáborík je bez bodu

Peter Budaj kryl 18 striel Vancouveru, Los Angeles ale prehrali. Gáborík sa opäť nepresadil

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Brankár Peter Budaj si v dueli na ľade Vancouver Canucks pripísal 18 úspešných zákrokov, na prehru ale stačili dva inkasované góly a Los Angeles Kings odchádzali z ľadu sklamaní. Marián Gáborík pokračuje v neúspešnej sérii, počas ktorej si nepripísal ani jeden bod už v siedmich zápasoch za sebou. Vydarený návrat do zostavy po zranení si užil český útočník Ondřej Palát, ktorý sa gólom a asistenciou podieľal na domácom víťazstve Tampy Bay nad Montrealom 4:3 po predĺžení.

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 4:3 po predl.

Ondřej Palát nastúpil prvýkrát od 14. decembra, k dispozícii už mal kouč Jon Cooper aj Nikitu Kucherova a oboch uzdravených hráčov zaradil do osvedčenej formácie s Tylerom Johnsonom. A 'Trojčatá' zápas, v ktorom Lightning prehrávali už 1:3, ovládli. "Trojčatá hrali úžasne. Boli najlepšou formáciou na ľade a ukazujú to aj štatistiky. Hrali tak, ako sme to u nich videli v posledných rokoch," chválil Cooper.

Palát už v polovici úvodnej tretiny ukončil päťzápasový bodový pôst, ktorý zažíval pred zranením. Asistoval pri góle Tylera Johnsona na 1:1. Canadiens síce potom získali dvojgólový náskok, ale Palát v 57. minúte vynútil v presilovej hre svojím piatym gólom v sezóne predĺženie, keď prekonal Careyho Pricea strelou z pravého kruhu.

V čase 61:26 rozhodol svojou druhou trefou v dueli Johnson, ktorého strelu zápästím tečoval hokejkou bek Montrealu Nathan Beaulieu mimo dosah Pricea. Na ľade pri víťaznom góle nechýbal Palát. "Cítim sa skvelo, pretože sme sa dokázali vrátiť do hry, vyhrali sme a získali dva body," radoval sa Johnson.

St. Louis Blues - Philadelphia Flyers 6:3

Dmitrij Jaškin prvýkrát v sezóne zaznamenal dva body v jednom zápase a svojimi asistenciami sa podieľal na prvom hetriku Robbyho Fabbriho v kariére. V 56. minúte bol pri jeho druhom góle na 5:3, kedy sa dvadsaťročný Kanaďan krásne uvoľnil pri mantineli a prekonal Stevea Masona.

V čase 57:04 pri power play Flyers Jaškin v útočnom pásme prenechal puk Fabbrimu a ten zamieril do prázdnej bránky. "Je to krásny pocit. Naozaj výnimočný okamih. Je to o to lepšie, že som to dokázal vo víťaznom zápase," líčil svoje dojmy Fabbri.

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 2:3 po sam. nájazdoch

Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL Jaromír Jágr vyšiel v drese Panthers bodovo naprázdno prvýkrát po troch zápasoch, v ktorých si dokopy pripísal päť asistencií. Štyridsaťštyriročnému najstaršiemu hráčovi súťaže tak stále chýba s 1134 asistenciami jedna prihrávka na to, aby vyrovnal Paula Coffeyho na piatom mieste poradia nahrávačov.

Na zisku bodu pre Floridu sa podieľal obranca Jakub Kindl, ktorý bol v 43. minúte pri vyrovnaní na 2:2. Jeho strelu od modrej čiary brankár Frederik Andersen dokázal len vyraziť a na strelu Vincenta Trochecka už nestačil. Po 133 sekundách tak nadviazal na trefu Jonathana Marchessaulta a Panthers tak vymazali stratu po góloch Austona Matthewsa a Williama Nylandera z prvej tretiny.

Štvrtú výhru Maple Leafs z posledných piatich zápasov ale zariadil Mitchell Marner, ktorý sa ako jediný presadil v nájazdoch. Andersen si v zápase pripísal 45 úspešných zákrokov. Florida pod vedením kouča Toma Roweho, ktorý 28. novembra nahradil Gerarda Gallanta, prehrala desiaty zo 14 zápasov.

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3:2

Veľký podiel na víťazstve Penguins mal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý do tretej tretiny naskočil namiesto zraneného Matta Murrayho a pochytal všetkých 19 pokusov Caroliny. Obhajca Stanley Cupu vďaka gólom Chrisa Kunitza a Carla Hagelina otočil nepriaznivý stav 1:2.

Piatykrát za sebou sa zapísal medzi strelcov kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, ktorý si polepšil na 26 gólov z 31 zápasov a na čele tabuľky strelcov má náskok sedem gólov pred druhými Davidom Pastrňákom (Boston Bruins), Patrikom Laineom (Winnipeg Jets) a Jeffom Carterom (Los Angeles Kings). Dostal sa navyše aj na čelo produktivity a má na konte rovnako ako doterajší líder Connor McDavid (Edmonton Oilers) 42 bodov.

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 2:1

Slovenský brankár Peter Budaj si v drese Kings pripísal 18 úspešných zákrokov a prehre nezabránil. V tretej minúte ho v presilovej hre prekonal Loui Eriksson a po 23 sekundách druhého dejstva zvýšil na 2:0 Henrik Sedin.

Kings finišovali márne. Gólman Canucks Ryan Miller si pripísal 36 zásahov a z toho 17 striel pochytal v tretej tretine. Prekonal ho len v 57. minúte Tanner Pearson.

Momenty večera:

1. Obrat Tampy Bay

Lightning prehrávali s Montrealom ešte na začiatku 52. minúty 1:3, ale výsledok otočili a v čase 61:36 rozhodol svojím druhým gólom v zápase Tyler Johnson. V zápase žiarili v obnovenej formácii ' Trojčiat' spolu s ním uzdravení Ondřej Palát a Nikita Kucherov.

2. Crosby lídrom

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby si gólom pri výhre nad Carolinou vylepšil bilanciu na prvom mieste tabuľky strelcov na 26 gólov a posunul sa aj na čelo produktivity. Má na konte rovnako ako doterajší líder Connor McDavid z Edmontonu 42 bodov.

3. Fabbriho hetrik

Dvadsaťročný kanadský útočník Robby Fabbri oslávil premiérový hetrik v NHL. Troma góly zariadil víťazstvo St. Louis nad Philadelphiou 6:3 a dvakrát mu asistoval Dmitrij Jaškin.

Hviezdy večera:

1. Robby Fabbri (STL): 3 góly, 2 plusové body, 5 striel

2. Tyler Johnson (TBL): 2 góly, 3 plusové body, 4 strely

3. Ondřej Palát (TBL): 1 góly, 1 asistencia, 3 plusové body

Na čo sa tešiť:

Na programe je 12 zápasov. Columbus Blue Jakckets sa pokúsi predĺžiť svoju sériu 13 víťazstiev za sebou na ľade celku Winnipeg Jets. Minnesota Wild bude útočiť na 12. výhru v rade doma proti New York Islanders. Florida hostí Montreal a Jaromír Jágr má ďalší pokus na dostihnutie Coffeyho.