BOS-CGY

Boston Bruins sa radovali z úspešného vstupu do 2018 O.R.G. NHL China Games, keď v hale Universiade Sports Center v Šen-čene v sobotu porazili tím Calgary Flames 4:3 po samostatných nájazdoch. Pre obe mužstvá to bol prvý prípravný duel na novú sezónu.

V drese víťazov nastúpili aj traja Slováci. Brankár Jaroslav Halák a útočník Martin Bakoš sa za Bruins predstavili úplne prvýkrát a Bakoš ozdobil svoju premiéru asistenciou. Ďalší slovenský útočník Peter Cehlárik si pripísal dokonca dve prihrávky.
Halák odštartoval v bránke Bruins, ale v čase 52:31 ho nahradil Tuukka Rask, keďže slovenského gólmana vyradili z akcie problém s výstrojom. Na posledných šesť minút sa však medzi tri tyče vrátil.
Víťazný gól zaistil vo štvrtej sérii rozstrelu Jake DeBrusk. Za Boston trafili aj Brad Marchand, na druhej strane Haláka ako jediný prekonal Matthew Tkachuk.
Ďalší zápas obe mužstvá odohrajú v stredu v hale Cadillac Arena v Pekingu. Bruins v sobotu zažili skvelú úvodnú tretinu, v ktorej súperovi odskočili na rozdiel troch gólov. Postupne trafili Trent Frederic, Ryan Donato a John Moore. Boston na to potreboval necelé dve minúty. Zaujímavosťou je, že všetky góly padli z ľavého kruhu.
Flames však trojgólové manko dokázali vymazať. Hlavnú zásluhu na tom mal kapitán Mark Giordano. Skúsený obranca sa presadil po 21 sekundách tretieho dejstva a v početnej výhode piatich proti trom potom v čase 59:13 vyrovnal na 3:3. Úvodný gól kanadského mužstva strelil v poslednej sekunde prvej tretiny Sean Monahan.
Kapitán Bostonu Zdeno Chára do Číny s tímom necestoval, ostal v USA a zameriava sa na prípravu na blížiacu sa sezónu.