Súhrn: Marchand nazbieral päť bodov pri výhre Bostonu

Utorkové zápasy: Patrik Laine hetrikom rozobral New York Rangers, David Pastrňák trikrát asistoval

Autor NHL.com/sk

V utorok bol v NHL večer hetrikov. Troma gólmi zažiarili Brad Marchand, Nick Bjugstad a Patrika Laine. Pozadu nezostal ani David Pastrňák, ktorý pomohol troma prihrávkami k triumfu Boston Bruins nad Detroit Red Wings. Taylor Hall bodoval už v 26. zápase v rade.

Boston Bruins - Detroit Red Wings 6:5 po predl.

Zápas medzi Bostonom a Detroitom sa zmenil na poriadne divokú prestrelku. Domáci Bruins sa nakoniec radovali z konečného triumfu 6:5 po predĺžení.

Hlavnou hviezdou večera sa stal útočník Bostonu Brad Marchand, ktorý zažiaril tromi gólmi a pripísal si tretí hetrik v kariére. Zároveň pridal aj dve asistencie. Svojím posledným zásahom navyše v predĺžení rozhodol o výhre Bruins.

"Mal som trochu šťastie na odraz," okomentoval Brad Marchand svoj víťazný gól, keď sa dostal k dorážke strely Toreyho Kruga. "Počítal som s tým, že sa presadí už Torey. Nakoniec sa puk odrazil ku mne. Som nadšený, že to takto dopadlo."

Úžasnému výkonu Marchanda zdatne sekundoval David Pastrňák. Mladý útočník zaznamenal tri asistencie, hneď tou prvou sa dostal na métu 100 prihrávok v NHL.

Bruins zaujali aj raketovým štartom, už v priebehu prvých 52 sekúnd sa dostali do náskoku 2:0. Bostonu sa stalo ešte len štvrtýkrát v histórii, aby dvakrát trafil v prvej minúte zápasu.

Zdeno Chára odohral takmer 25 a pol minúty, čo bolo tradične najviac zo všetkých hráčov na ľade. Štyrikrát vystrelil na bránku a zaznamenal dva mínusové body.

Útočník Anthony Mantha si v drese Red Wings pripísal dva góly a dve prihrávky. Presadil sa aj Martin Frk, ktorý v čase 49:46 vyrovnal priebežný stav na 5:5.

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 5:4 po predl.

Bitka o Floridu priniesla strelecké manévre, Lightning nakoniec na svojom ľade zdolali Panthers 5:4 po predĺžení a potvrdili úlohu najlepšieho tímu celej ligy.

Rozhodujúci gól zaobstaral Brayden Point, ktorý zužitkoval prihrávku Antona Stralmana. Point pridal už desiaty víťazný gól v sezóne. Viac ich v klubovej histórii mal len Steven Stamkos, ktorý sa v ročníku 2011-12 dostal na métu 12 rozhodujúcich gólov.

"Zbavil som sa obrancu a snažil som sa trafiť bránku," opísal svoj zásah Brayden Point. "Snažím sa pracovať na maximum, spoluhráči ma v poslednom období často hľadajú svojimi prihrávkami. Od Antona to bola skvelá asistencia."

Jednou prihrávkou sa na výhre Tampy Bay podieľal aj český obranca Andrej Šustr, Ondřej Palát do znovu nenastúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

Floride nepomohli k lepšiemu výsledku ani skvelé individuálne výkony Nicka Bjugstada a Aleksandara Barkova. Prvý nastrieľal hetrik, druhý si pripísal tri prihrávky.

Lightning, ktorí krátko pred štartom zápasu preradili brankára Petra Budaja na farmu do Syracuse, majú na čele tabuľky Východnej konferencie náskok šiestich bodov pred Bostonom.

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 6:4

Ani v súboji New Jersey s Montrealom nebola núdza o góly. Prestrekla nakoniec vyznela pre domácich Devils, ktorí uspeli 6:4 a ukončili tak sériu troch prehier v rade.

Domáci útočník Taylor Hall si pripísal dve asistencie a predĺžil tak fantastickú bodovú sériu už na 26 zápasov.

Hlavnou hviezdou duelu sa stal veterán Travis Zajac, ktorý k dvom zásahom pripojil aj jednu prihrávku. Hosťom naopak nepomohli ani dva góly Jacoba De La Rosu.

New York Rangers - Winnipeg Jets 0:3

Winnipge potvrdil úlohu favorita, keď uspel na ľade New Yrok Rangers 3:0 a posunul sa na priebežnú druhú priečku v tabuľke Západnej konferencie.

Jets sa mohli spoľahnúť na individuálny výkon supertalentovaného Patrika Laineho. Fínsky reprezentant nastrieľal všetky tri góly a odškrtol si už štvrtý hetrik v kariére.

"Je v tom aj trochu šťastia," reagoval Patrik Laine na to, že sa stal ešte len tretím hráčom v histórii NHL, ktorý má na konte štyri a viac hetrikov pred dovŕšením dvadsiatich rokov.

Skvelé predstavenie predviedol aj brankár Jets Steve Mason, ktorý pochytal všetkých 31 striel súpera. Skúsený gólman vychytal prvé čisté konto od 15. marca 2017.

Ďalšie utorkové výsledky:

Columbus Blue Jackets - Vegas Golden Knights 4:1
Minnesota Wild - Carolina Hurricanes 6:2
Nashville Predators - Dallas Stars 2:0
Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 2:1 po predl.
Anaheim Ducks - Washington Capitals 4:0

Nováčikovi z Vegas pomaly odchádza forma, Golden Knights podľahli na ľade Columbusu 1:4 a utrpeli už tretiu porážku z posledných štyroch zápasov. Tomáš Tatar zaznamenal dva mínusové body.

Pekka Rinne potvrdil pozíciu jedného z najlepších brankárov súčasnosti, keď pri výhre Nashvillu 2:0 nad Dallasom pochytal všetkých 26 striel a oslávil jubilejnú 50. nulu v kariére.

Anaheim dosiahol tretí triumf v rade, keď pred vlastnými fanúšikmi rozložil Washington 4:0. John Gibson zažiaril 36 zákrokmi a zaznamenal druhé čisté konto v ročníku.