Prečo Boston vypadol: Neskúsení bekovia, zranený Rask

Bruins spätne doplatili na odchod Cháru a Kruga, na kolená ich zrazili aj zdravotné problémy obrancov a prvého brankára

Autor Michael Langr @nhlsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Vyzeralo to dobre, priam veľmi dobre. Hokejisti Boston Bruins zažili slušný záver základnej časti, následne si v piatich zápasoch 1. kola poradili s Washington Capitals a vyhrali prvý aj tretí duel série proti New York Islanders. Potom však prišiel krach.

Kam zmizli strelci? Marchand ostal sám

Boston sa v kľúčovom dueli zmohol len na dva góly, obidva v presilovkách: Nedali nám vôbec nič

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Zostrih: Islanders - Bruins 6:2

Zostrih: Nelson dvomi gólmi zariadil postup

Brock Nelson dvomi gólmi zariadil rozhodujúci náskok a Islanders sú po výhre 6:2 nad Bostonom v semifinále Stanley Cupu

• 05:08 •

Možnosť, že vypadnú, museli brať vážne. Ale že by sa to stalo práve takto? Kvôli kolapsu teoreticky najpovolanejších?

Realita je však iná: hokejistom Boston Bruins sa končí sezóna aj preto, že v ofenzíve nehrali dostatočne dobre. V kľúčovom šiestom dueli 2. kola MassMutual Východnej divízie v hale Nassau Coliseum podľahli celku New York Islanders 2:6 a príbeh série sa tak uzavrel na skóre 2:4 na zápasy.

Islanders vyradili Bruins a sú v semifinále

Stredajší zápas play off: Boston prehral 2:6, Islanders v treťom kole opäť čaká Tampa Bay

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zajac otvoril skóre z dorážky

Zajac trafil z dorážky po strele Dobsona

Travis Zajac sa dostal k vyrazenému puku po strele Noaha Dobsona a zariadil Islanders náskok 1:0

• 00:29 •

Hokejisti New York Islanders sa rovnako ako minulý rok dostali medzi štyri najlepšie tímy play off NHL a v bitke o finále Stanley Cupu si zopakujú súboj s obhajcami titulu Tampa Bay Lightning. Tím trénera Barryho Trotza vyhral stredajší šiesty duel 2. kola v MassMutual Východnej divízii doma nad Boston Bruins 6:2. Brock Nelson pomohol k postupu dvomi gólmi a Bruins nezachránil ani dvojgólový Brad Marchand.

Montreal v štyroch zápasoch vyradil Winnipeg

Pondelkové zápasy play off: Canadiens sú v semifinále Stanley Cupu, Islanders majú po výhre nad Bostonom mečbal

Toffoli ukončil sériu

Toffoli v predĺžení vystrelil Montrealu postup

Tyler Toffoli využil prihrávku Colea Caufielda a Canadiens vďaka jeho gólu v predĺžení vyradili Jets

• 00:33 •

Montreal Canadiens síce ešte dva dni po štarte programu 2. kola play off bojovali v úvodnom kole s Toronto Maple Leafs, ale napriek tomu už stihli postúpiť a stali sa prvým semifinalistom bojov o Stanley Cup. Po výhre 3:2 po predĺžení na vlastnom ľade zavŕšili postup cez Winnipeg Jets v štyroch dueloch. Rozhodujúci gól v predĺžení strelil Tyler Toffoli a Tomáš Tatar v zostave víťazov znova chýbal.

Hviezdy zabrali, ale Bruins zrazila defenzíva

Brankár Rask striedal, v oslabeniach Boston pohorel a hrozí mu koniec. Pritom sme boli lepší, ľutuje Pastrňák

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Marchand krásne skóroval

Marchand sa dostal cez obranu a trafil

Brad Marchand oklamal obranu Islanders a v druhej tretine vyrovnal stav duelu na 2:2

• 00:51 •

Bubnovali na poplach a vyvolávali majstrovskú formu svojich ofenzívnych hviezd. Stalo sa, David Pastrňák a spol. hrali presne tak, ako v play off treba.

Krejčí chce od Bruins top výkon sezóny

Český center pred piatym duelom: Islanders budú opäť o kúsok lepší, budeme musieť predviesť náš najlepší zápas

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

Ten zápas pravdepodobne rozhodne o osude celej sezóny. Sériu proti New York Islanders rozseknú posledné tri duely, za stavu 2:2 sa sťahuje do TD Garden a hokejistom Boston Bruins je jasné, že tesný stret 2. kola sa bude lámať práve teraz.

Namiesto gólu tyčka. A Boston prišiel o zápas

Pastrňák zlyhal v jasnej šanci, Islanders potom otočili duel a vyrovnali sériu. Ale Pasta je v pohode, verí tréner

Pastrňák trafil tyčku

Pastrňák netrafil prázdnu bránku Islanders

David Pastrňák mal v 1. tretine pred sebou úplne odkrytú bránku, ale puk sa odraze od tyčky rýchlo prikryl Semjon Varlamov

• 01:13 •

Zvláštne, že sa to stalo práve jemu. Takému skvelému kanonierovi. Majstrovi striel z prvej.

Tentoraz však David Pastrňák v pokľaku chvíľu len neveriacky pozeral - a potom sa zdeprimovaný zložil na ľad. Do konca prvej tretiny 4. duelu 2. kola play off medzi jeho Boston Bruins a New York Islanders chýbali tri minúty, skóre bolo 0:0 a Patrice Bergeron mu poslal lahôdkovú prihrávku.

Lightning po divokom zápase porazili Hurricanes

Sobotné zápasy play off: Černák asistoval pri výhre Tampy 6:4, Islanders vyrovnali sériu proti Bostonu

Zostrih: Tampa - Carolina 6:4

Zostrih: Tampa uspela aj vďaka prihrávke Černáka

Steven Stamkos a Nikita Kučerov dvakrát skórovali v dueli, v ktorého druhej tretine padlo osem gólov a Tampa vedie nad Carolinou 3:1 na zápasy

• 05:01 •

Hráči tímu Tampa Bay Lightning sú o ďalší kúsok bližšie k vysnívanej obhajobe Stanley Cupu. Po sobotnom triumfe 6:4 nad Carolina Hurricanes vedú v sérii druhého kola play off už 3:1 na zápasy. Slovenský obranca Erik Černák prispel k výhre svojho tímu ďalšou asistenciou.

Jeden útok nestačí. Islanders ich potrebujú viac

Klub z Long Islandu pred kľúčovou bitkou s Bostonom dúfa v lepší výkon. Musíme si to odpracovať, velí Eberle

Autor Lukáš Vrkoč via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Svoju hru nemajú postavenú na ofenzíve. New York Islanders sa pod vedením trénera Barryho Trotza spoliehajú predovšetkým na hru založenú na poctivej defenzíve a na rozložení produktivity medzi všetky útoky.

Hurricanes znížili stratu, Boston je vo vedení

Štvrtkové zápasy play off: Hurricanes vyhrali na ľade Lightning 3:2 po predĺžení, Bruins tiež po nadstavení zdolali Islanders

Staalov víťazný gól

Staal rozhodol tečom Ahovej strely

Jordan Staal v početnej výhode tečoval strelu Sebastiana Aha a zaistil výhru Caroliny na ľade Tampy Bay 3:2 po predĺžení

• 00:45 •

Hokejisti tímu Carolina Hurricanes sa vrátili do série 2. kola play off proti Tampa Bay Lightning. Na ľade obhajcov Stanley Cupu dokázali získať na svoju stranu výhru 3:2 po predĺžení a v celej sérii tak znížili na 1:2 na zápasy. Do veľkej miery k tomu prispel brankár Petr Mrázek, ktorý naskočil prvýkrát v play off. Víťazný gól strelil Jordan Staal.