Pastrňák a Marchand priviedli Bruins k výhre

Účty sú opäť vyrovnané. Od série Toronta s Bostonom sa očakávala vyrovnaná bitka a zatiaľ sa to dokonale potvrdzuje. Bruins vo štvrtom zápase na ľade súpera vyhrali 6:4 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. Do ďalšieho kola tak postúpi ten tím, ktorý vyhrá dva z nasledujúcich troch súbojov.

Na druhom triumfe Bruins mal veľký podiel aj kapitán Zdeno Chára. Šéf Bostonu strelil gól na 5:2, ktorý bol nakoniec rozhodujúci.
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 4:6 (stav série: 2:2)
V prvých troch zápasoch série v bodových tabuľkách chýbal, Zdeno Chára nemal na konte ani jeden bod. Ale v noci na štvrtok na ľade Maple Leafs sa to zmenilo.
Slovenský obranca dal rozhodujúci gól, keď v záverečnej tretine zvýšil náskok Bostonu na 5:2, jeho zásah bol nakoniec víťazný a viedol k nesmierne dôležitému triumfu.

Chára prestrelil všetko pred sebou

Za prvú hviezdu zápasu bol vyhlásený David Pastrňák, ktorý v prvých troch dueloch zaostával za očakávaniami a mal na konte len jednu asistenciu. Tentoraz skóroval rovno dvakrát. Svoje dva góly stihol v priebehu necelých dvoch minút, v obidvoch prípadoch po prihrávke Brada Marchanda. Ten si v dueli dokopy pripísal tri body.
"Je to hráč, na ktorého sa ofenzívne veľmi spoliehame," upozornil tréner Bruins Bruce Cassidy. "Je skvelé, že sa dvakrát presadil. Keď sa útočníkom nedarí dávať góly, môže sa to na nich prejaviť. To síce nebol Davidov prípad, ale tieto dva góly mu určite dodajú energiu."
Spolu s Pastrňákom odohral výborný zápas aj Marchand. Ten v čase 6:38 poslal svoj tím do vedenia, ale Maple Leafs skóre otočili.
Najprv v závere prvej časti vyrovnal Zach Hyman a v čase 21:07 poslal kanadské mužstvo do náskoku Auston Matthews. Bruins však bleskovo odpovedali dvojitým úderom Pastrňáka a získané vedenie už nepustili.
"Je pre nás dôležité, že sme zápas nevzdali a stále sme bojovali," ocenil Auston Matthews. "V našom tíme nie je nikto, kto by to predčasne vzdával."
Bojovnosť však Torontu tentoraz úspech nepriniesla. V čase 45:39 sa totiž prvýkrát v sérii presadil Chára a Boston viedol už 5:2.
Maple Leafs potom pridali, dostali svojho súpera pod veľký tlak a dočkali sa aj gólov. Najprv Matthews znížil svojím druhým gólom a potom sa presadil aj Travis Dermott. Ale na vyrovnanie to už nestačilo.
Definitívnu bodku za výhrou Bostonu dal Joakim Nordstom, ktorý po prihrávke Davida Krejčího trafil len dve sekundy pred zaznením záverečnej sirény.
[Kompletné pokrytie série Bostonu s Torontom]
"Vyhrali sme, to bol náš hlavný cieľ," pochvaľoval si Chára. "Na druhej strane vieme, že sa ešte musíme zlepšiť. Hlavne v tretej tretine sme súpera pustili do niekoľkých veľkých šancí."
Jaroslav Halák nezasiahol ani do štvrtého duelu série, Boston sa v bránke znova mohol spoľahnúť na Tuukku Raska. Ten si pripísal 38 zákrokov a má výrazný podiel na tom, že séria sa vracia do Severnej Ameriky za nerozhodného stavu 2:2.
Ďalší zápas: Piatok 19. apríla (sobota 20. apríla 1:00 SELČ) v TD Garden v Bostone