Chara-NJD 12-27

NHL sa po trojdennej vianočnej pauze znova rozbehla a v 13 zápasoch sa predstavili aj Slováci. Po dlhom čase aj kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý sa vrátil po zranení kolena. Z comebacku sa však nemohol radovať naplno, lebo jeho tím prehral s New Jersey 2:5. Na úspech nestačilo ani 28 úspešných zákrokov brankára Jaroslava Haláka.
Arizona s Richardom Pánikom prehrala v Los Angeles 1:2. Tampa Bay bez obrancu Erika Černáka v zostave nakoniec zdolala Phialadelphiu po predĺžení, hoci stratila trojgólový náskok.

Chárov návrat
Kapitán Zdeno Chára sa prvýkrát od 14. novembra zaradil do zostavy Bostonu. Jeho prvý zápas po 19 vynechaných dueloch sa však Bruins nevydaril, doma prehrali s New Jersey 2:5. Do zostavy porazených sa okrem štyridsaťjedenročného slovenského beka vrátili aj ďalší obranca Kevan Miller a útočník Jake DeBrusk.
Chára po návrate z maródky odohral viac ako 19 minút, nepremenil dve strely na bránku a pripísal si jeden hit.
Za domácich chytal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý inkasoval štyri góly z 32 striel. Boston prehral druhý zápas v rade, predtým naopak vyhral tri duely po sebe.
Devils vyhrali vonku ešte len štvrtýkrát z 19 duelov v sezóne. Brankár MacKenzie Blackwood k tomu prispel 40 zákrokmi a vo svojom druhom štarte v NHL vychytal premiérové víťazstvo.

Coleman z brejku nádherne prekonal Haláka

Tampa bez Černáka s výhrou
Philadelphia po finiši v tretej tretine získala bol na pôde lídra súťaže Tampy Bay. Medzi 42. a 49. minútou Flyers vyrovnali z 2:5 na 5:5.
Z dvanásteho víťazstva z posledných 13 zápasov sa nakoniec radovali Lightning, o čom po 18 sekundách predĺženia rozhodol Alex Killorn. Z pravého kruhu trafil presne o tyčku a Lightning mohli oslavovať.
V zostave víťazov chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý bol medzi zdravými náhradníkmi.
Skvelými výkonmi sa blysli domáce esá Nikita Kucherov a Steven Stamkos. Hlavná hviezda zápasu Kucherov sa vďaka gólu a trom asistenciám s 61 bodmi vyšvihla na čelo produktivity pred Mikka Rantanena z Colorada. Kapitán Stamkos zaznamenal dva góly a rovnaký počet asistencií, za čo bol vyhlásený za druhú hviezdu.
Brankár Michal Neuvirth po doliečení zranenia štartoval druhýkrát v rade, proti Tampe inkasoval šesťkrát z 37 striel.
Obaja krajania českého gólmana v zostave Flyers Jakub Voráček a Radko Gudas sa na získanom bode podieľali asistenciami.

Kucherov trafil bez prípravy proti Flyers

Rittich vychytal ďalší triumf
Gólman David Rittich 35 zákrokmi pomohol Calgary zvíťaziť vo Winnipgeu 4:1. Za svoj výkon bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu a prekonal aj Johnnyho Gaudreaua, ktorý strelil hetrik. Sean Monahan si pripísal tri asistencie.
"Ritter, Dave Rittich, chytal neuveriteľne," pochválil hrdinu zápasu Gaudreau, ktorý strelil tri góly v jednom zápase v NHL už štvrtýkrát v kariére. "Po štyroch dňoch voľna to bolo také zvláštne, ale myslím si, že všetci odviedli skvelú prácu," vyhlásil Rittich.
Prekonal ho len v 38. minúte Adam Lowry, ktorý vyrovnal na 1:1. Už po 54 sekundách však Gaudreau vrátil Calgary vedenie. "Mali sme veľa dobrých šancí, ale Rittich predviedol niekoľko dôležitých zákrokov," uviedol Lowry.

Gaudreau nastrieľal štvrtý hetrik v NHL

Piata prehra Nashvillu
Dallas využil súčasné rozpoloženie Nashvillu a po výsledku 2:0 na jeho ľade si pripísal ešte len tretiu výhru z posledných deviatich duelov. Víťazný gól strelil Tyler Pitlick v ôsmej minúte po asistencii Radka Faksu.
V druhej tretine zavŕšil výsledok Mattias Janmark. Výrazný podiel na úspechu Stars mal brankár Anton Khudobin, ktorý si vďaka 49 úspešným zákrokom pripísal prvé čisté konto v sezóne.
Nashvillu nepomohol ani návrat domov po štvorzápasovom tripe a najlepší tím minulej základnej časti prehral už piatykrát za sebou. Stalo sa mu to úplne prvýkrát od obdobia medzi 5. a 14. januárom 2016. Predators doma podľahli prvýkrát po piatich výhrach, ale vonku sa ich séria pred Vianocami natiahla na desať porážok.
Ostatné zápasy: Penguins vyhrali štvrtýkrát v rade, Burns rozhodol v 1000. zápase
Gólman Petr Mrázek 30 úspešnými zákrokmi neodvrátil porážku Caroliny na ľade Washingtonu 1:3. Prekonali ho len v prvej tretine Chandler Stephenson a v presilovej hre T.J. Oshie. Po znížení Sebastiana Aha v závere John Carlson spečatil výsledok pri hre bez brankára.
Columbus vyhral na ľade New York Rangers 4:3 po predĺžení a pripísal si piatu výhru za sebou. Najdlhšiu úspešnú sériu Blue Jackets v sezóne predĺžil gólom v čase 60:31 Pierre-Luc Dubois. Rangers síce doma bodovali siedmy raz v rade, ale len dvakrát počas tejto série zvíťazili.
Pittsburgh pridal štvrté víťazstvo v rade, keď doma zdolal Detroit 5:2. Phil Kessel k tomu pomohol troma bodmi za dva góly a asistenciu. Svojím príspevkom zariadil obrat z 0:1 na 3:1 v druhej tretine, v ktorej premenil dve presilové hry.
St. Louis doma zdolalo Buffalo 4:1 a výsledok dokonal v 54. minúte útočník Ryan O'Reilly. Bývalý kapitán Sabres tak trafil v prvom vystúpení proti svojmu bývalému týmu.
Hlavnou postavou súboja San Jose s Anaheimom bol obranca Brent Burns, ktorý ozdobil svoj jubilejný 1000. štart v NHL víťazným gólom. Tomáš Hertl spečatil výhru Sharks 4:2 pár sekúnd pred koncom pri hre bez brankára.