Bruins vyrovnali sériu proti Maple Leafs

Hokejisti Bostonu v sobotu zareagovali na štvrtkovú porážku 1:4 s Torontom výhrou s rovnakým výsledkom a vyrovnali sériu 1. kola play off vo Východnej konferencii na 1:1. Fanúšikov Bruins Bruins v TD Garden okrem výhry potešil aj skvelý výkon brankára Tuukku Raska, ktorý opäť dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom a predviedol 30 úspešných zákrokov. Elitný český útočník David Pastrňák pomohol k triumfu prihrávkou na rozhodujúci gól, Zdeno Chára si pripísal jeden plusový bod.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 4:1 (stav série: 1:1)
Bruins sa rovnako ako v úvodnom dueli dostali do vedenia ako prví. David Backes v čase 4:44 našiel spoza bránky Charlieho Coylea, ktorý z pozície medzi kruhmi prekonal kľačiaceho Frederika Andersena nad ľavý betón. "Myslím si, že zápas číslo 1 bol taká facka do tváre a budíček. Odpovedali sme excelentne," povedal Backes.
Tentoraz však domáci nedali Maple Leafs možnosť na obrat. V 17. minúte v prečíslení Pastrňák z otočky bekhendom perfektne našiel Brada Marchanda, ktorý naznačil blafák a prestrelil brankára Toronta medzi betóny. Hviezdny český hráč si pripísal prvý bod v tohtoročnom play off.

Marchand trafil po prihrávke Pastrňáka

V polovici druhého dejstva Boston ľahko získal trojgólový náskok. Po nedorozumení Andersena s útočníkom Williamom Nylanderom vtedy Danton Heinen pri tyčke zasunul puk do bránky.
Domáci brankár Tuukka Rask kapituloval len v 51. minúte. Nestačil na teč Nazema Kadriho po strele Travisa Dermotta od modrej čiary. "Vedeli sme, že bude ťažké odpovedať. Nebol to náš deň," vyhlásil útočník Maple Leafs John Tavares.
Kapitán víťazov Zdeno Chára bol s odohraným časom 22:43 druhým najvyťaženejším mužom víťazného mužstva. Dve strely stihol vyslať, dve zablokovať, odovzdal aj dva hity a odsedel si jeden menší trest. V dvoch dueloch tohtoročného play off zatiaľ nebodoval.
Necelých päť minút pred koncom Patrice Bergeron v presilovej hre poistil výhru Bruins, keď sa presadil z dorážky a pripísal si druhý bod v tohtoročnom play off. Využil tak trest Kadriho na päť minút a do konca zápasu za krosček Jakea DeBruska, za ktorý útočníka Maple Leafs čaká disciplinárne konanie.
Rask si pripísal 36. výhru v play off a v histórii klubu sa vyrovnal druhému Andymu Moogovi. Vládne Gerry Cheevers s 53 víťazstvami. "Snažil som sa sústrediť na každý puk. Nemôžete byť ako divák, ale dobre sa na to pozeralo. Bol to bojovný zápas s množstvom hitov," vyhlásil Rask.
[Kompletné pokrytie série Bostonu s Torontom]
Boston sa musel od druhej tretiny zaobísť bez obrancu Toreyho Kruga, ktorý duel nedohral kvôli nešpecifikovanému zraneniu. V priebehu záverečného dejstva odstúpil aj ďalší obranca Bruins Connor Clifton.
Ďalší zápas:Pondelok 15. apríla(utorok 16. apríla 1:00 SELČ) v Scotiabank Arene v Toronte.