Bruins zdolali Blue Jackets a sú výhru od postupu

Hokejisti Boston Bruins a Columbus Blue Jackets zviedli v zápase číslo 5 v 2. kole play off ďalšiu dramatickú bitku. Domáci Bruins ju aj napriek strate dvojgólového vedenia nakoniec vyhrali 4:3, v sérii vedú 3:2 na zápasy a sú len jednu výhru od postupu do finále Východnej konferencie.

Hlavnou hviezdou zápasu sa stal David Pastrňák, ktorý v čase 58:32 rozhodol. Jeho krajan David Krejčí sa presadil raz a Brad Marchand nazbieral tri body za gól a dve prihrávky. Zdeno Chára si pripísal tri hity, dve zablokované strely a pridal ďalší kladný bod v štatistike plus/mínus.
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 4:3 (stav série: 3:2)
Na prvý gól v TD Garden sa čakalo do 22. minúty a Boston išiel do vedenia vďaka Krejčímu, ktorý zužitkoval prihrávku Jakea DeBruska a prestrelil Sergeia Bobrovskyho.

Šesťgólová tretina Bruins a Blue Jackets

Potom sa skóre znova posúvalo až v tretej tretine, ale stálo to za to. Padlo v nej totiž spolu šesť gólov, z toho päť v poslednej desaťminútovke.
Marchand v 45. minúte zvýšil na 2:0, ale Seth Jones už v polovici 51. minúty znížil. Už o 43 sekúnd neskôr mali Bruins dvojgólové vedenie, o ktoré sa postaral Pastrňák, keď zakončil prečíslenie dvoch na jedného bleskovou strelou na bližšiu tyčku.
Po ďalších 51 sekundách však Ryan Dzingel znížil a v čase 53:58 bolo vďaka Deanovi Kukanovi dokonca vyrovnané.
Obidva úvodné zápasy v Bostone rozuzlilo až predĺženie a schyľovalo sa k nemu aj teraz. Pastrňák ho však odmietol, keď 88 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času bez prípravy zakončil prihrávku Marchanda a Bobrovsky už jeho strelu nestihol zastaviť.
"Je úžasné dať nejaké góly," pochvaľoval si Pastrňák, ktorý tak skóroval trikrát v posledných dvoch dueloch a pomohol otočiť sériu z 1:2 na 3:2. V prvých troch zápasoch sa pritom presadil len raz po góle korčuľou. "Celá naša lajna odohrala dobrý zápas. Zlepšili sme sa, keď to bolo najviac potrebné."
"Na toto sme už nejaký čas čakali. Potrebujeme, aby nám vyhrával zápasy," povedal na adresu Pastrňáka obranca Torey Krug. "Keď bude podávať takéto výkony, tak sme tímom, ktorého sa súperi musia obávať."
V závere však chýbalo veľmi málo a bolo by sa predlžovalo. Blue Jackets to skúsili s hrou bez brankára. Matt Duchene trafil tyčku a Tuukka Rask vytiahol fantastický zákrok betónom proti Camovi Atkinsonovi.
\[Kompletné pokrytie série Bostonu s Columbusom\]
Aj vďaka nemu Bruins ešte len druhýkrát v histórii vyhrali v riadnom hracom čase zápas play off, v ktorom premárnili viacgólový rozdiel Prvým takýmto duelom bola výhra 4:2 v zápase číslo 3 počas série úvodného kola s Buffalo Sabres v roku 1989.
"Je to nesmierne dôležitá výhra," vyhlásil Rask, ktorý stihol 33 zákrokov. "Vyvinulo sa to (za stavu 2:2) v sérii na dve výhry, takže chcete doma splniť úlohu a uspieť. Bol to skvelý zápas a zvládli sme to. Ale súper sa určite nevzdá. Keď mu dáme aj malú šancu, dokáže ju využiť."
"Je to frustrujúce," povzdychol si Duchene. "Teraz sa malo ešte stále hrať, malo byť predĺženie a ktovie, čo by sa v ňom stalo."
"Veci sa dejú z nejakého dôvodu. Ja tomu naozaj verím," konštatoval tréner porazených John Tortorella. "Vrátime sa sem na zápas číslo 7."
Ďalší zápas: Pondelok 6. mája (utorok 7. mája 1:00 SELČ) v Nationwide Arene v Columbuse.