bobrovsky traffic

V nedeľnom päťzápasovom programe NHL žiarili najmä brankári. Sergei Bobrovsky vychytal siedme čisté konto v sezóne a priviedol Columbus k vysokej výhre nad Canucks 5:0. V dôležitom zápase dvoch tímov z hrany postupu vo Východnej konferencii Carolina porazila Montreal 2:1 po predĺžení, Tomáš Tatar sa bodovo nepresadil. Islanders nedovolili ani jeden gól Coyotes s Richardom Pánikom a Arizona prehrala už piaty duel v rade. Flyers nestačili na Washington v pomere 1:3, čo prakticky znamená koniec ich nádejí na postup.

Blue Jackets nedali šancu Canucks
Sergei Bobrovsky vychytal už svoju siedmu nulu v sezóne a vyrovnal tak osobné maximum, ktoré nastavil v ročníku 2016-17. Len dvom brankárom v histórii Blue Jackets sa darilo lepšie: Steve Mason stihol 10 zápasov s čistým kontom (2008-09) a Pascal Leclaire deväť (2007-08).
Columbus nedal domácemu Vancouveru absolútne žiadnu šancu a výsledok 5:0 pre Blue Jackets znamená, že na druhú divokú kartu Montrealu stráca vo Východnej konferencii len dva body a navyše ho čaká o jeden zápas viac.
Canucks hrali o zachovanie aspoň malej nádeje na postup na Západe, ale po nedeli strácajú už sedem bodov na Colorado.
O góly sa postarali Josh Anderson, ktorý sa presadil ako prvý aj posledný a navyše pridal aj asistenciu. Pierre-Luc Dubois, Ryan Dzingel a Oliver Bjorkstrand.
Bobrovsky potreboval na čisté konto 21 zákrokov.

Anderson po prečíslení strelil druhý gól večera

Nádejam Flyers zvoní umieračik
Mohol to byť krásny príbeh, ale takmer určite z neho nič nebude, aj keď matematicky ešte Flyers s absolútnou istotou neskončili.
Potom, ako Philadelphia kvôli porážke vo Washingtone zaznamenala tretí zápas bez bodového zisku z posledných štyroch vystúpení, sa ich strata na druhú divokú kartu na Východe zvýšila na osem bodov. V hre už ich pritom pre tím do konca základnej časti ostáva len 12.
"Nie je to žiadne tajomstvo. Teraz bude nesmierne ťažké dostať sa do play off ," pritakal útočník porazených Claude Giroux. "Pred dvoma týždňami sme boli plní sebavedomia a mali sme z našej hry dobrý pocit, ale tie dva týždne neboli podľa našich predstáv."
Tom Wilson poslal Capitals do vedenia už vo štvrtej minúte, v druhej časti potom zvýšil Travis Boyd. Jakub Voráček využil presilovku a vrátil hostí do hry a Flyers v druhej tretine prestrieľali Capitals 20:7, ale nič extra z toho nebolo.
Jakub Vrána potom v tretej tretine s prehľadom premenil svoje sólo a rozhodol. Braden Holtby istil výhru 35 zákrokmi.
Capitals tak dokázali poraziť Flyers aj štvrtýkrát v sezóne bez toho, aby im nechali čo i len jeden bod. Všetky zápasy sa odohrali v tomto kalendárnom roku. Rovnaký kúsok sa Washingtonu podaril už v sezóne 2006-07.
Obhajcovia Stanley Cupu vedú v Metropolitnej divízii o bod pred New York Islanders a o ďalšie dva sú za nimi Pittsburgh Penguins.
Hrdina McElhinney
Aktuálni držitelia divokých kariet vo Východnej konferencii predviedli tvrdý boj.
Dominovali v ňom gólmani, Curtis McElhinney predviedol 28 úspešných zákrokov a Carey Price ich stihol ešte o 10 viac. Lenže z dôležitej výhry sa nakoniec tešil McElhinney a aj preto bol vyhlásený za prvú hviezdu večera.
"Carey Price bol dnes fenomenálny," ocenil súpera McElhinney. "On je samozrejme v poslednom období jedným z najlepších gólmanov v lige, ak nie tým úplne najlepším. Vždy je zábava proti nemu hrať. Snažil som sa len udržať sa na jeho úrovni. A je fajn byť na tej správnej strane, ktorá oslavuje výhru."
Paul Byron na konci 15. minúty zaistil Canadiens vedenie a keď už to začínalo vyzerať, že na obidva body bude stačiť jediný gól, Trevor van Riemsdyk v 55. minúte vyrovnal.
Obrat zaistil v čase 63:15 už 20. gólom v sezóne mladík Andrei Svechnikov, ktorý presne vystrelil zápästím. Dva dni pred 19. narodeninami sa tak stal úplne prvým osemnásťročným hráčom v histórii Hurricanes/Whalers, ktorý rozhodol predĺženie.
Carolina vyhrala štyri z posledných piatich zápasov a na Columbus, ktorý je hlavným prenasledovateľom, má päť bodov k dobru a obidva tímy majú pred sebou ešte sedem duelov.
Tomáš Tatar nenadviazal na sobotné trojbodové predstavenie proti Buffalu, ktorým oslávil 500. zápas v NHL. Proti Caroline mu napočítali tri strely, dva hity a jeden kratší trest. S 54 bodmi v ročníku sa blíži k vyrovnaniu svojho osobného maxima zo sezóny 2014-2015, v ktorej nazbieral ešte o dva body viac.
Canadiens prišli o sériu troch výher, ale aspoň štvrtýkrát v rade bodovali. "Bol to náš tretí zápas za štyri večery a myslím, že únava zohrala svoju úlohu," podotkol kouč Montrealu Claude Julien. "Začínalo to byť zjavné v druhej tretine Ale aj tak je to sedem bodov z ôsmich možných, máme za sebou dobrý týždeň."

Svechnikov v predĺžení rozhodol o výhre

Blackhawks ešte žijú
Podobne dôležitý duel sa odohral v Chicagu, kam zavítalo Colorado. A mal rovnaký koniec - domáci sa radovali z výhry 2:1 vďaka rozhodujúcemu úderu v predĺžení.
Na prvý gól odvety sobotného súboja, v ktorom Avalanche doma uspeli po výsledku 4:2, sa čakalo až do 36. minúty, keď Alex Kerfoot využil presilovku.
Ani v tomto prípade však hosťujúci tím neudržal tesný náskok až do záverečnej sirény. V úvode tretej tretiny sa rovnako v početnej výhode presadil Artem Anisimov.
V čase 61:23 sa stal hrdinom obranca Duncan Keith, ktorý šiestym zásahom v sezóne vystrelil Blackhawks druhý bod.
A bol veľmi cenný, pretože je tak trochu bodom nádeje. Práve Colorado totiž na Západe drží druhú divokú kartu a Chicago, ktoré ukončilo sériu troch porážok, naňho stráca päť bodov.
Na strane Blackhawks je síce zápas k dobru, lenže v poslednom čase sú vo výrazne väčšej pohode Avalanche, ktorí prehrali prvý z posledných piatich stretnutí.
"Myslím si, že dnes súper určite nechcel, aby duel dospel až do predĺženia," konštatoval bek Avalanche Tyson Barrie. "Je to teda pre nás veľmi dôležitý bod. Sme síce trochu sklamaní, že nemáme obidva, ale aj tak sme stále v pozícii, keď máme svoj osud pod kontrolou."
Islanders vynulovali Coyotes
New York Islanders doma v Nassau Coliseum vybojovali ďalšiu dôležitú výhru, keď porazili tím Arizona Coyotes 2:0.
Takmer istotu účasti vo vyraďovacích bojoch vystrelili Jordan Eberle gólom v piatej minúte a Brock Nelson, ktorý v čase 56:46 uzavrel skóre.
Robin Lehner si vďaka 31 zákrokom pripísal piate čisté konto v sezóne.
"Mám dobrý pocit z toho, ako hráme," pochvaľoval si kouč víťazov Barry Trotz. "Keď hráte správne a tak, ako máte hrať, tak sa potom vôbec nemusíte báť, keď nestrelíte veľa gólov. Potom vieme tímy súperov poriadne frustrovať a prichádzajú aj výsledky."
Richard Pánik si za Coyotes pripísal štyri neúspešné strelecké pokusy a rozdal tri hity. Jeho sezónna bilancia znie 32 bodov za 13 gólov a 17 asistencií, aktuálne nebodoval v troch dueloch po sebe.
Arizona aj napriek veľmi zlej sérii ostáva stále v hre o postupové miesta v Západnej konferencii. Coyotes zaznamenali už päť porážok za sebou, ale aj tak strácajú len dva body na druhú divokú kartu, ktorú momentálne drží Colorado.