Len Bishop je málo. Dallasu chýbali góly

Stars opäť nezvládli siedmy zápas, ale sezóna sa dá hodnotiť ako úspešná. Mladé talenty priam kvitnú

Autor Martin Tomaides @NHLsvk / NHL.com/sk

Bojovali až do konca a bojovali statočne. To by si hokejisti Dallas Stars mali zo sezóny 2018-19 pamätať. Predĺženie siedmeho zápasu 2. kola, v ktorom prehrali so St. Louis Blues, je už vlastne druhoradé. Aj keď samozrejme stále bolestivé.

Kapitán Blues kormidluje plavbu za pokladom

Alex Pietrangelo je symbolom veľkého ťaženia St. Louis, z obrancov majú viac bodov len superhviezdy San Jose

Autor Josef Cafourek @NHLsvk / NHL.com/sk

Pred niekoľkými storočiami by sa tak pokojne mohol volať nejaký slávny bukanier - a teraz kapitán menom Alex Pietrangelo vedie pirátsku výpravu hokejistov St. Louis Blues za strieborným pokladom.

Čerství finalisti Západnej konferencie si len ťažko mohli vybrať lepšieho šéfa. Ak majú byť tie najväčšie osobnosti príkladom, Pietrangelo je aktuálne najväčším vzorom zo všetkých.

Maroon zaistil St. Louis postup

St. Louis zdolalo Dallas 2:1 po 2. predĺžení a postupuje ďalej, víťazný gól strelil Patrick Maroon

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: DAL 1, STL 2 po 2. predĺ.

Maroon v 2. predĺžení rozhodol o postupe Blues

Pat Maroon sa presadil v predĺžení, St. Louis v rozhodujúcom siedmom zápase zdolalo Dallas a prvýkrát od roku 2016 je vo finále konferencie

• 05:28 •

Hokejisti St. Louis v rozhodujúcom siedmom zápase série zdolali Dallas 2:1 po druhom predĺžení a oslavujú postup do finále Západnej konferencie.

Máme plán. A uspejeme s ním, veria Blues

St. Louis zvládlo doteraz najťažšiu skúšku v play off. Siedmy duel odohráme rovnako, tvrdí kouč

Pripomínali hráčov, ktorým skrátka 'ide karta'. Hokejistom St. Louis Blues sa od Nového roka veľmi darilo - predvádzali konštantné výkony, v tom období základnej časti patrili medzi najlepšie tímy a v 1. kole play off vyradili silných Winnipeg Jets bez toho, aby v sérii čo i len raz prehrávali.

St. Louis vyhralo v Dallase, rozhodne siedmy zápas

Blues rozhodli zápas číslo 6 tromi gólmi v druhej polovici duelu a vyrovnali sériu na 3:3

Súhrn: STL 4, DAL 1

Blues vyhrali v Dallase a vynútili si 7. zápas

David Perron strelil víťazný gól pri výhre St. Louis v Dallase 4:1, vďaka ktorej Blues odvrátili koniec sezóny a vynútili si siedmy zápas

• 03:57 •

Hokejisti tímu St. Louis Blues po dvoch predchádzajúcich porážkach v sérii, v ktorej sa ich vedenie 2:1 zmenilo na boj o prežitie za stavu 2.3 na zápasy, zvíťazili na ľade Dallas Stars 4:1.

Dallas je v laufe. Dotiahne postup?

Gólman opäť zažiaril, trénerovi vyšlo poprehadzovanie formácií. Stars majú proti Blues veľkú šancu na uzavretie série

Dallas Stars delí jediná výhra od najväčšieho úspechu za posledných 11 rokov. Po víťazstve 2:1 v šiestom zápase 2. kola na ľade St. Louis Blues môže jeden z outsiderov tohtoročnej vyraďovacej časti navyše postúpiť rovnakým spôsobom, ako sa mu to podarilo v prvom kole.

Fantastický Bishop priblížil Stars k postupu

Dallas vyhral v St. Louis 2:1 a v sérii vedie 3:2 na zápasy, Ben Bishop zažiaril 38 úspešnými zákrokmi

Súhrn: DAL 2, STL 1

Dallas vyhral 5. duel proti Blues a vedie

Esa Lindell dal svoj prvý gól v play off, Ben Bishop zastavil 38 striel a Stars po výhre 2:1 vedú nad Blues 3:2 na zápasy

• 04:15 •

Hokejisti Dallasu vyhrali piaty duel série 2. kola play off v Západnej konferencii na ľade St. Louis 2:1 a ujali sa vedenia 3:2 na zápasy.

Dallas na postup potrebuje dve výhry v rade

Ani jeden tím to ešte nezvládol. Kto v tesnej sérii Blues a Stars dokáže uspieť dvakrát za sebou, môže mať vyhraté

Jedna pre mňa, jedna pre teba. Presne takto si zatiaľ hokejisti Dallas Stars a St. Louis Blues rozdeľujú výhry v 2. kole play off. Platilo to aj v stredu, keď tím trénera Jima Montgomeryho uspel 4:2 a vyrovnal sériu na 2:2.

Dallas porazil St. Louis a druhýkrát vyrovnal stav

Stars v dueli číslo 4 rýchlo prehrávali, ale potom skórovali štyrikrát za sebou a séria je vyrovnaná

Súhrn: STL 2, DAL 4

Stars vyrovnali sériu proti Blues

Stars síce prehrávali, ale nakoniec zvládli štvrtý duel proti Blues 4:2 a vyrovnali sériu na 2:2 na zápasy

• 04:13 •

Hokejisti tímu Dallas Stars ani v druhom prípade nedopustili, aby im súper v 2. kole play off St. Louis Blues v sérii odskočil. Na predchádzajúcu porážku aj tentoraz dokázali úspešne zareagovať.

Doťahovanie skóre Dallasu veľmi nevyhovuje

Toto nebol náš ideálny zápas, dokážeme byť lepší, burcuje veterán Spezza

Keď vedú, tak vedia vyhrávať, ale v opačnom prípade to Dallas Stars v tohtoročnom play off veľmi nefunguje. Tím z Texasu v pondelok trikrát dokázal vyrovnať, ale štvrtýkrát už nie. Preto padol 3:4 a v sérii proti St. Louis Blues prehráva v pomere 1:2.