Blues porazili Dallas 6:1, vyhrali aj Lightning a Preds

Pozrite sa na utorkové zápasy druhého kola play off NHL.

NY Islanders - Tampa Bay 4:5 po predĺžení (Stav série: 1:2)

Na divokú prestrelku sa zmenil tretí duel série druhého kola play off medzi hráčmi New York Islanders a Tampa Bay Lightning. Z triumfu 5:4 v predĺžení sa nakoniec radovali hostia, ktorí tak v sérii vedú 2:1 na zápasy.

Rozhodujúci moment celého duelu prišiel v 63. minúte, kedy sa po prihrávke Victora Hedmana presadil útočník Brian Boyle. Regulárnosť gólu bola dokonca preskúmaná pri videu, nakoniec ho ale rozhodcovia potvrdili.

Pre Islanders to bola tvrdá rana, v priebehu duelu totiž mali výrazne navrch. Už v 8. minúte otvoril skóre Josh Bailey a zaistil svojmu celku vedenie. Hostia si schovali odpoveď na poslednú minútu prvej tretiny, kedy trafil Ryan Callahan a vyrovnal.

V 29. minúte už Tampa viedla, keď presne mieril Victor Hedman. Ani toto vedenie ale netrvalo príliš dlho, už o šesť minút neskôr zaistil vyrovnanie Nick Leddy.

Do záverečnej časti tak išli oba celky za nerozhodného stavu 2:2. Ten zrušil svojím druhým zásahom v zápase Bailey, ktorý v 43. minúte zužitkoval presilovú hru. O necelú minútu ale bolo opäť vyrovnané, keď trafil Vladislav Namestnikov.

Domácich ani tento gól nerozhodil a ďalej pokračovali v tlaku. Odmenou im bol štvrtý gól, o ktorý sa postaral deväť minút pred koncom riadneho hracieho času dôrazný Cal Clutterback. Hostia ale znovu odpovedali, keď v poslednej minúte trafil Kucherov a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol Boyle.

Nashville - San Jose 4:1 (Stav série: 2:1)

Hráči Nashville Predators oslavujú prvý triumf v sérii druhého kola play off Západnej konferencie. Na svojom ľade zdolali San Jose Sharks 4:1 a v sérii znížili na 1:2 na zápasy.

Jednou z hlavných postáv duelu bol gólman domácich Pekka Rinne, ktorý zlikvidoval celkovo 26 striel súpera a za svoj chrbát pustil len jediný puk.

Zápas pritom odštartovali oveľa lepšie hostia. V 14. minúte sa presadil veterán Patrick Marleau a svojím druhým gólom v tohtoročnom play off poslal Sharks do výhody. Viac toho ale hostia z Kalifornie nestihli. Ďalšie góly už strieľali len domáci.

Preplnená domáca aréna sa dočkala vytúženého vyrovnania v 26. minúte, kedy udrel z presilovej hry kanonier James Neal. O necelých desať minút neskôr už domáci viedli, keď sa napriahol obranca Shea Weber a prekonal gólmana Sharks Martina Jonesa.

V záverečnej časti dokázali Predators svoj náskok ešte navýšiť. Najprv sa v 47. minúte presadil Colin Wilson, definitívnu podobu výsledku potom dal štyri minúty pred koncom základnej hracej doby Filip Forsberg.

St. Louis - Dallas 6:1 (Stav série: 2:1)

Na úplne jednoznačnú záležitosť sa zmenil tretí zápas série medzi St. Louis Blues a Dallas Stars. Domáci svojho súpera deklasovali 6:1 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Zápas pritom pre Stars nezačal vôbec zle. Naopak. Bol to práve Dallas, kto udrel ako prvý. Už v 5. minúte sa presadil dôrazný útočník Colton Sceviour a poslal hostí do vedenia.

To ale bolo zo strany Dallasu všetko. Vo zvyšku duelu už hráči Stars recept na prekonanie výborne chytajúceho gólmana Briana Elliota nenašli. A St. Louis tak nič nebránilo v tom, aby duel otočilo.

Už minútu po zásahu Sceviora bolo vyrovnané, keď trafil Alexander Steen. V závere prvej časti pykal na trestnej lavici za sekanie hosťujúci Vernon Fiddler, čo dokázali Blues skvele využiť a David Backes poslal svoj tím do vedenia.

V druhej časti pridali Blues ďalšie tri góly a v predstihu rozhodli o svojom triumfe. Najprv udrel Troy Brouwer, po ňom mali presnú mušku aj Vladimir Tarasenko a Alexander Steen, ktorý znovu zužitkoval presilovú hru. Konečnú podobu výsledku dal dve minúty pred koncom riadneho hracieho času David Backes.