Kopitar

V zápase Los Angeles Kings proti New York Islanders sa proti sebe postavili dvaja slovenskí brankári. Spokojnejší bol Peter Budaj, ktorý mal na konte 22 úspešných zákrokov. Kings mohli na domácom ľade v Staples Center oslavovať najmä vďaka neuveriteľnému záveru tretej tretiny, kedy v priebehu 44 sekúnd nastrieľali tri góly. Jaroslav Halák kryl v bránke súpera 24 z 27 striel, posledný gól Kings padol do prázdnej bránky a Islanders tak prehrali 4:2.

Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4:2
Vo veľmi dobrých výkonoch pokračujú hráči tímu Tampa Bay Lightning, ktorí na svojom ľade porazili celok Philadelphia Flyers 4:2 a zaknihovali už štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Domáci sa síce zásluhou Victora Hedmana ujali vedenia, hostia ale dokázali dvoma gólmi vývoj zápasu úplne otočiť.
Tretia časť ale bola plne v réžii domácich. Najprv vyrovnal Alex Killorn, obrat potom dokonal len o dvanásť sekúnd neskôr Ryan Callahan. K výhre Tampy prispel aj útočník Ondřej Palát, ktorý duel zakončil s dvoma asistenciami.
"Hrali sme na hranici našich možností, súper bol v záverečnej tretine hneď trikrát vylúčený," vyhlásil domáci tréner Jon Cooper. "Síce ich dokázal ubrániť, my sme ale potom dvakrát v krátkom slede udreli."
Tampe sa tak ďalej darí aj bez zraneného kapitána Stevena Stamkosa. Lightning figurujú na štvrtej priečke tabuľky Východnej konferencie, Ondřej Palát v posledných troch zápasoch pozbieral štyri body.
New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs 5:4 po sam. nájazdoch
Na dramatickú prestrelku sa zmenil súboj medzi celkami New Jersey Devils a Toronto Maple Leafs. Dva body za triumf 5:4 v nájazdoch nakoniec brali domáci, rozhodnutie doručil v rozstreli Jacob Josefson.
V dresu Maple Leafs zažiaril útočník Auston Matthews, ktorý ukončil sériu trinástich zápasov bez streleného gólu. Proti Devils trafil hneď dvakrát, navyše pripojil aj jednu asistenciu. Za domácich prispel štyrmi bodmi za gól a tri prihrávky Mike Cammalleri.

matthews

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 1:6
Dokonalú odplatu zosnovali hráči tímu Pittsburgh Penguins, ktorí zvíťazili na ľade celku New York Rangers vysoko 1:6. Obe mužstvá sa stretli aj v utorok, vtedy brali body po výhre 5:2 Rangers.
Celok z Manhattanu vstúpil do zápasu lepšie, už v 5. minúte udrel útočník Rich Nash, ktorý zužitkoval presilovú hru. Domáci ale piatimi gólmi v priebehu strednej časti skóre otočili. Žiaril predovšetkým Sidney Crosby, ktorý strelil dva góly a pripojil aj jednu asistenciu.
Washington Capitals - St. Louis Blues 4:3
Na strelecké predstavenie Alexa Ovechkina sa zmenila bitka medzi tímami Washington Capitals a St. Louis Blues. Ruský útočník nastrieľal hetrik a doviedol tak svoje mužstvo k tesnému triumfu 4:3.
Ovechkin svoje trefy rozprestrel do všetkých troch tretín, dokopy už má v sezóne na konte dvanásť zásahov. Za hostí kontroval dvoma gólmi Vladimir Tarasenko, útočník Dmitrij Jaškin si zapísal jednu asistenciu.

GettyImages-625401490

Nashville Predators - Dallas Stars 5:2
Hráči celku Nashville Predators zdolali na svojom ľade tím Dallas Stars 5:2 a oslávili tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.
Nashville si v priebehu dvoch tretín vypracoval náskok 2:0, ktorý v záverečnom dejstve ešte zvýšil. Dvoma bodmi za gól a prihrávku sa blysol bývalý útočník Dallasu James Neal. V drese hostí si jednu asistenciu pripísal český útočník Radek Faksa.
Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 3:6
Zlepšenú výkonnosť potvrdili hráči celku Edmonton Oilers, ktorí zvíťazili na ľade Colorado Avalanche presvedčivo 6:3 a zapísali si už tretiu výhru v rade.
Hlavnou postavou hostí bol opäť útočník Connor McDavid, ktorý jeden gól dal a na ďalšie dva prihral. Oilers predviedli famóznu tretiu časť, v ktorej súperovi nastrieľali hneď štyri góly a rozhodli tak o svojom triumfe.

GettyImages-625422288

San Jose Sharks - Chicago Blackhawks 2:1
Súboj dvoch elitných tímov Západnej konferencie vyznel pre domácich, San Jose Sharks na svojom ľade porazili Chicago Blackhawks 2:1.
Sharks si už v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok, keď trafili Logan Couture a Joel Ward. Hostia našli recept na prekonanie gólmana Martina Jonesa až v 33. minúte, Artemi Panarin ale výsledok už len skorigoval.
Minnesota Wild - Winnipeg Jets 3:1
Po dvoch porážkach zabral tím Minnesota Wild, ktorý v domácom prostredí porazil celok Winnipeg Jets 3:1 a poskočil na priebežnú piatu priečku v tabuľke Západnej konferencie.
Wild poslal do vedenia v poslednej minúte strednej časti kapitán Mikko Koivu, ďalšie góly pridali Jonas Brodin a Zach Parise. Za hostí len znížil v početnej výhode Blake Wheeler.

1. Ovie na čísle šestnásť
Už šestnásty hetrik v kariére zaznamenal hviezdny útočník Alex Ovechkin, ktorý tromi gólmi zničil St. Louis Blues. Viac hetrikov v NHL nemá žiadny iný aktívny hráč.
2. Matthewsovo prebudenie
Dlhých trinásť zápasov čakala posledná jednotka draftu na strelený gól, Auston Matthews sa dočkal až v súboji s New Jersey. Trafil hneď dvakrát, navyše pripojil aj asistenciu.
3. Kráľovských 44 sekúnd
44 sekúnd. Presne toľko času potrebovali hráči Los Angeles Kings, aby tromi gólmi rozhodli bitku s celkom New York Islanders. Tím z Kalifornie predviedol útočnú lavínu v závere tretieho dejstva.
1. Alex Ovechkin (WSH): 3 góly, 5 striel
2. Mike Cammalleri (NJD): 1 gól, 3 asistencie, 9 striel
3. Chad Johnson (CGY): 0 inkasovaných gólov, 34 zákrokov