Bishop bol neprekonateľný, Tampe chýba jediná výhra

Dvakrát za sebou inkasoval gólman Tampa Bay Lightning Ben Bishop päť gólov, ale v nedeľu v Madison Square Graden bol neprekonateľný. Dvadsaťšesť zákrokov bolo základom, na ktorom Bolts vystavali výhru 2:0. K postupu do finále Stanley Cupu im už chýba len jediné víťazstvo, v bitke o víťaza Východnej konferencie NHL vedú 3:2.

Pred zápasom samotným pritom postihla dvadsaťosemročného brankára ťažká chvíľka. Od ruského spoluhráča Nikitu Nesterova inkasoval ranu pukom, po ktorej sa zosunul na ľad. "Nebol to príjemný pocit," povedal Bishop, ktorého však bolesť inšpirovala k druhej nule v tohtoročnom play off. "Bol to asi náš najťažší zápas. Sú večery, kedy sa veci nevyvíjajú podľa vašich predstáv, a keď to necháte tak, máte problém," filozofoval brankár Tampy.

Pár Bishopových zákrokov však dalo spoluhráčom istotu, že majú za sebou oporu a v druhej tretine Lightning dvakrát rozobrali obranu Rangers. Tretím gólom v play off otvoril skóre Valtteri Filppula, o päť minút neskôr predložil Ondřej Palát v presilovke puk pred prázdnu bránku Stevenovi Stamkosovi, ktorý trafil v každom z posledných štyroch zápasov. Kapitán Tampy nabral streleckú formu po tom, čo v prvom kole proti Detroit Red Wings vyšiel strelecky úplne naprázdno.

"Som samozrejme oveľa sebavedomejší (než na začiatku play off). Ale náš tím dokázal stále víťaziť a ja som sa snažil prispieť nielen gólmi. Vedel som, že keď budem robiť správne veci, tak to zase príde," privolal Stamkos strelecké šťastie.

Palát odohral 20:38 minúty a zaskvel sa aj štyrmi zablokovanými strelami. V bodovaní play off je český útočník s bilanciou 6+8 na ôsmom mieste. Jeho krajan Andrej Šustr prežil ešte za stavu 0:0 dve krušné minúty na trestnej lavici, nakoniec bol na ľade 18 a pol minúty.

Rangers nevyužili proti Bishopovi štyri presilovky, ale už v konferenčnom semifinále proti Washington Capitals predviedli, že ani za stavu 1:3 na zápasy sa im do hlavy nevkrádajú porazenecké myšlienky. Od roku 2012 vyhral newyorský tím 14 zo sedemnástich zápasov, v ktorých čelil vyradeniu.

'Blueshirts' teraz nutne potrebujú vyhrať šiesty duel v Tampe (hrá sa v stredu o 2:00 SELČ), aby sa mohli vrátiť do Madison Square Garden. "Hrá sa na štyri víťazstvá, takže ich potrebujeme poraziť štyrikrát a potom je jedno, koľko budú mať výhier oni. Chceme sa vrátiť do našej haly a nájsť spôsob, ako Tampu vyradiť," nepôsobil príliš skľúčene útočník Rangers Derek Stepan.