Anaheim zdolal Calgary v predĺžení a postupuje

Autor Michael Langr / NHL.com

Hokejisti Anaheim Ducks si prvýkrát za posledných osem rokov zahrajú finále Západnej konferencie. Vyzvú v ňom jeho tradičného účastníka Chicago Blackhawks.

V noci na pondelok o tom rozhodol Corey Perry, ktorý strelil víťazný gól v čase 2:26 prvého predĺženia. Ducks vďaka tomu porazili Calgary Flames 3:2 a celú sériu zvládli v pomere 4:1.

Hosťom v hale Honda Center nepomohol ani gól Jiřího Hudlera, ktorý dostal tvrdou strelou v presilovke v 11. minúte Flames do vedenia. Pre Hudlera to bol prvý bod v celej sérii. Druhý potom pridal pri asistencii na bránku Johnnyho Gaudreaua v 6. minúte druhej tretiny. Lenže to bolo zo strany Calgary všetko.

Druhýkrát za sebou sa Anaheimu, za ktorý v normálnom hracom čase skórovali Ryan Kesler a Matt Beleskey, podarilo otočiť zápas, v ktorom prehrávali 1:2. Mali však výraznú prevahu, na strely v pomere 47:19 (v predĺžení 7:0).

Hrdinom Ducks sa stal Perry, ktorý v 2. tretine odišiel z ľadu do kabíny po kolízii s Mattom Stajanom. Dokázal sa však vrátiť a z pozície kľačiaceho strelca uzavrieť sériu.