Anaheim otočil zápas vo Winnipegu, vyhral tretíkrát v sérii

Autor Michael Langr / NHL.com

Deväť gólov, fantastická atmosféra a nakoniec ticho na tribúnach prehlušené krepčením hráčov Anaheim Ducks po víťaznom teči Rickarda Rakella v šiestej minúte predĺženia. Winnipeg Jets sa snažia prehryznúť ďalšiu jednogólovú porážku, tentoraz 4:5 a v sérii prvého kola Západnej konferencie budú v stredu doma čeliť vyradeniu.

Domáci hnaní frenetickým publikom v zápase trikrát viedli, hostia ale vždy dokázali vyrovnať. Na 4:4 trafil v čase 57:46 Ryan Kesler. Ondřej Pavelec predviedol medzi domácimi tyčkami 26 zákrokov, Frederik Andersen mal na opačnej strane o päť zásahov viac. Hostia ale v predĺžení dostali Jets pod veľký tlak a nestrážený Rakell mal čas na teč rany obrancu Francoisa Beauchemina.

"Predviedli sme skvelý forčeking, Beauch krásne vystrelil a ja som to zvládol trafiť," opisoval Rakell. "Ani raz nám v zápase nenapadlo, že by sme mali prehrať," dodal Kesler.

Jets majú nôž na krku, jediné zaváhanie im ukončí sezónu. "Bohužiaľ sme zase pykali za gól v závere základného hracieho času," tvrdil podľa Winnipeg Free Press domáci útočník Bryan Little. Vo všetkých troch zápasoch Winnipeg v poslednej tretine viedol, napriek tomu prehráva 0:3 na zápasy. "Energia v našej aréne nám ale nedovolí vzdať sa, ešte nie je koniec," povedal kouč Jets Paul Maurice.

Dubnyk vymazal Tarasenka a spol.

V zápase číslo 2 nedokázal Devan Dubnyk zabrzdiť strelca St. Louis Blues Vladimira Tarasenka, ale v prvom domácom dueli bol gólman Minnesota Wild aj vďaka precíznej obrane bezchybný a sedemnástimi zákrokmi udržal nulu. Wild sa po výhre 3:0 znovu ujali vedenia v sérii.

O kľúčové momenty sa v rozmedzí 125 sekúnd druhej tretiny postarali Jason Pominville a Zach Parise. "Naša formácia fungovala. Mali sme puk na hokejkách, dokázali sme si vytvoriť tlak a boli sme na tých správnych miestach," tešil sa Parise.

Lundqvist odolal náporu Penguins

Skvelý výkon predviedol v treťom zápase série proti Pittsburgh Penguins aj švédsky brankár New York Rangers Henrik Lundqvist. Na víťazstve 2:1 sa podieľal 24 zákrokmi. Rovnakým pomerom teraz vedie newyorský tím aj na zápasy.

"V tretej tretine dosiahlo naše zúfalstvo vrcholu," povedal kapitán Penguins Sidney Crosby. Jediný domáci gól ale padol až v čase 53:12 a zaobstaral ho Patric Hornqvist. Viac už Lundqvist nepripustil. "Vyvinuli veľký tlak, ale dokázali sme nejako odolať," jasal Derek Stepan.