Allen sa 20. nulou vyrovnal Halákovi

Blues si v pondelok bez problémov poradili s Chicagom, ktoré porazili 4:0. Brankár Jake Allen bol bezchybný a 20. čistým kontom v kariére sa vyrovnal Jaroslavovi Halákovi v historickom rebríčku klubu zo St. Louis. Buffalo vďaka päťgólovej tretine rozstrieľalo Devils 7:1, Detroit opäť nedokázal vyhrať. V pondelkových dueloch nenastúpil ani jeden Slovák.

Blues vynulovali Chicago
Chicago Blackhawks, ktorí sú predposlední v Západnej konferencii, prehrali so St. Louis Blues 0:4. Padli v treťom zápase v rade, navyše vždy minimálne trojgólovým rozdielom.
Blues naopak akoby naopak vyhovovalo zápasové zaťaženie, v tretích dueloch nahustených do trojzápasových blokov, ktoré odohrali len za štyri dni, majú zatiaľ stopercentnú úspešnosť 4-0-0.
Vývoj zápasu určila už prvá tretina. V tretej minúte otvoril skóre MacKenzie MacEachern a v presilovke ho potom nasledoval Jaden Schwartz. Počas tretieho dejstva zavŕšili úspech úradujúcich šampiónov Brayden Schenn a Tyler Bozak.
Blackhawks síce vyslali na bránku hostí spolu 38 pokusov, ale úspešného strelca medzi sebou nenašli.
Brankár víťazov Jake Allen si tak pripísal prvé čisté konto v sezóne, ale v drese Blues už dvadsiate a posunul sa na druhé miesto v histórii klubu k slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi. Na čele rebríčka klubu je Brian Elliott, ktorý bol nepriestrelný v 25 prípadoch.
"Len sa snažím si ten zápas čo najviac zjednodušiť," vyhlásil Allen. "Myslím si, že práve za takýchto okolností potom predvádzam to najlepšie. Cítim teraz veľké sebavedomie."
Patrick Kane tak ostal na 15 zápasoch, v ktorých dokázal bodovať, čo je najdlhšia séria v tejto sezóne. Hviezda Blackhawks si počas nej pripísala 24 bodov (11+13), Kane pred pondelkovým zápasom naposledy vyšiel naprázdno na konci októbra, keď Chicago tiež neskórovalo v zápase proti Nashville Predators.
"Odohrali sme tri príšerné zápasy," priznal obranca porazených Brent Seabrook. "Keď ste na ľade, je to frustrujúce. Ale musíte to prekonať ďalšou tvrdou prácou a byť skrátka lepší."
"Nie je to jednoduché," súhlasil útočník Blackhawks Jonathan Toews, ktorý odohral svoj 900. zápas v základnej časti NHL. "Musíme nájsť cestu, ako podávať vyrovnanejšie výkony."

Sabres pokorilo Devils piatimi gólmi v 1. tretine

Debakel Devils
Buffalo Sabres rozstrieľali New Jersey Devils vysoko 7:1. Podarilo sa im to najmä vďaka fantastickej prvej tretine, v ktorej nastrieľali päť gólov. Na konci siedmej minúty už vyhrávali už 3:0 a úvodné dejstvo nakoniec vyhrali 5:0.
Jack Eichel otvoril skóre svojím sedemnástym gólom v sezóne, o ďalší zásah sa postaral Jeff Skinner, potom sa dvakrát po sebe presadil Conor Sheary a vydarenú dvadsaťminútovku domácich zavŕšil presnou strelou Rasmus Asplund.
Ostatné góly padli v druhom dejstve, pričom jedným zásah Devils zariadil až za stavu 0:6 Nico Hischier. Paradoxné je, že hostia vyslali medzi tyčky 45 striel, čo je z ich strany zatiaľ najviac v sezóne.
Ale stál proti nim výborne chytajúci Linus Ullmark. Eichel si okrem gólu pripísal aj dve prihrávky a predĺžil svoju bodovú sériu na 10 zápasov. Zároveň sa stal 10. hráčom v histórii Sabres, ktorý má na konte viac bodových sérií s aspoň 10 zápasmi. Johan Larsson nazbieral tri asistencie.
Sabres bodovali štvrtýkrát za sebou. Počas tejto série v druhom zápase po sebe pred svojimi divákmi nastrieľali aspoň šesť gólov, čo sa im podarilo štvrtýkrát za posledných 10 rokov.
"Posledných niekoľko týždňov hráme naozaj dobrý hokej," vyhlásil Sheary, ktorý na gól čakal 19 zápasov. "Síce sme počas toho nedosiahli výsledky, ktoré by tomu zodpovedali, ale verím, že naše sebavedomie sa zvyšuje. A to nám pomôže."
Devils sa v druhom zápase za sebou museli zaobísť bez zranenej jednotky tohtoročného draftu Jacka Hughesa.
"Už mi dochádzajú slová a dôvody, prečo hráme takto," priznal útočník porazených Taylor Hall. "Je to tvrdé. Pre každého z nás to je pilulka, ktorú je ťažké prehltnúť. Je to naozaj zlé. Máme na to, aby sme hrali oveľa lepšie ."

Tuch pripojil druhý zásah proti Rangers

Rangers nestačili na Golden Knights
New York Rangers nepotvrdili náznaky zlepšenej formy z posledných zápasov a v Madison Square Garden Vegas podľahli Golden Knights 1:4. Hostia si tak pripísali tretiu výhru za sebou, čo je ich maximum v doterajšom priebehu sezóny.
Alex Tuch dvomi gólmi v úvode hneď zamával so sebavedomím domácich. Otvoril skóre už po 94 sekundách a potom vo štvrtej minúte využil presilovú hru.
Aj úvod druhého dejstva patril hosťom, ich náskok zvýšili Reilly Smith a Max Pacioretty. Až potom sa presadili domáci vďaka gólu Brendana Lemieuxa, ale to bolo z ich pohľadu všetko.
Brankár Malcolm Subban pomohol hosťom 29 zákrokmi.
"Dúfam, že teraz príde nejaká dlhšia séria úspechov," želal si tréner hostí Gerard Gallant. "Ale aby sme to dosiahli, musíme každý večer bojovať. A keď budeme hrať takto, určite príde aj viac výhier."

Beauvillier trafil po návrate z trestnej lavice

Séria porážok Detroitu pokračuje
Detroit Red Wings v domácom prostredí Little Caesars Areny veľmi túžili ukončiť nelichotivú šnúru, ale hosťujúci New York Islanders boli nad ich sily a vyhrali 17. zápas z posledných 21.
Favoritovi počas prvej tretiny zaistili dvojgólové vedenie Anders Lee a Anthony Beauvillier. V polovici zápasu Dylan Larkin vrátil Detroit v presilovke do hry. Prihral mu Filip Zadina, ktorý bodoval v druhom zápase v rade.
V početnej prevahe však odpovedal aj Jordan Eberle, ktorý sa prvýkrát presadil až v 15. zápase sezóny a v tretej tretine svojím druhým gólom večera potvrdil úspech Islanders.
Detroit sú bez výhry už desať zápasov, z posledných šiestich má skóre 5:28 a so 17 bodmi je jasne najhorší v celej lige.
Semyon Varlamov pomohol Islanders 30 zákrokov. Anders Lee zaznamenal gól a prihrávku, Ryan Pulock asistoval pri troch góloch.

Silfverberg vystrelil z kruhu a využil presilovku

Kalifornský súboj pre Ducks
V súboji dvoch tímov zo spodných priečok Západnej konferencie Anaheim Ducks porazili kalifornského soka Los Angeles Kings 4:2 a odskočili súperovi, ktorý tabuľku uzatvára, na štyri body.
V úvodnej desaťminútovke Ducks zaistili dvojgólové vedenie Derek Grant a v presilovke Jakob Silfverberg. Druhá tretina síce dopadla lepšie pre hostí a do tretej časti išli len s jednogólovým mankom, lenže 38 sekúnd pred koncom trafil prázdnu bránku opäť Grant.