sabres goal

Na 24 hodín vypnúť a odpútať sa od zabehnutého stereotypu a každodennej rutiny je dobrý nápad. Deň vďakyvzdania, v zámorí veľmi obľúbený Thanksgiving, na to bol po štvrtine základnej časti ideálnou príležitosťou.
Hokejový život v NHL sa tak vo štvrtok aspoň na chvíľu zastavil.

Zdanlivo malicherná jednodňová pauza však môže spôsobiť, že doteraz zabehnuté poriadky sa môžu šmahom ruky zmeniť.
Rozbehnutí Buffalo Sabres vyhrali sedemkrát za sebou a naposledy zdolali Philadelphia Flyers (5:2). New York Rangers majú po víťazstve (5:0) v derby nad New York Islanders z posledných 11 zápasov skvelú bilanciu 9-1-1 a Colorado Avalanche na čele s najproduktívnejším útokom ligy zničili Los Angeles Kings (7:3).
Ale ak sa tímy a hráči čo i len na chvíľu nesústredia, všetky tieto pekné série a lichotivé výsledky nemusia znamenať nič. A oni to samozrejme veľmi dobre vedia.

"Je dobré vidieť, že si dokážeme poradiť," povedal kapitán Sabres Jack Eichel po súboji s Flyers. "A ešte lepšie je, že sa dokážeme poučiť. Videl som pokrok oproti minulým zápasom, keď sme vôbec nezačali dobre a museli sme ich otáčať. Hrať dobre celých 60 minút je to, čo sme hľadali."
V podceňovanom Buffale by určite všetci najradšej hrali nonstop, len aby sa ich séria úspechov neskončila vinou nejakej maličkosti a rozptýlenia. Niečím takým môže byť aj Thanksgiving.
Bez prestávky by rád pokračoval aj český útočník Filip Chytil, ktorý pred pauzou skóroval v piatich zápasoch za sebou a vyšvihol sa na pozíciu lídra Rangers. Víťazným gólom navyše pomohol prelomiť čiernu sériu proti Islanders, ktorých jeho tím viac ako dva roky neporazil a za posledné tri roky sa mu to podarilo len raz.
"Je veľmi pôsobivé, ako sa mu teraz darí," vyhlásil na adresu mladého spoluhráča Kevin Hayes. "V tejto lige je ťažké streliť gól, ale pre neho to teraz nie je problém. Keď bude naďalej pracovať a nebude so sebou spokojný, stane sa z neho veľký hráč."

Chytil skóroval v piatom zápase v rade

To isté by mohol chcieť aj obranca Christián Jaroš z Ottawy, ktorý dal v posledných dvoch zápasoch gól a pridal dve asistencie. Alebo Pavel Zacha, ktorý po výchovnom preradení na farmu a návrate do prvého tímu New Jersey Devils tiež žiari - v posledných troch dueloch skóroval štyrikrát.
Potom je tu druhá skupina. Tá, ktorá môže brať aj túto malú ďakovnú pauzu ako reštart, čas na nakopnutie a následné zlepšenie.
Edmonton Oilers síce naposledy po predĺžení zdolali San Jose Sharks 4:3, ale tesne predtým menili trénera a Ken Hitchcock toho na novej adrese určite vykonal veľa, len nedovolil žiadnu stratu koncentrácie a makal na tom pauza nepauza.
"Musí to byť pre nás budíček," povedal kapitán Connor McDavid. "Výmena trénera je posledným krokom predtým, ako by sa sťahoval niektorý z nás. Teraz máme veľkú šancu zomknúť sa ako tím a všetko otočiť," dodal.
"Bolo to náročné. Štyri striedania som si zvykal, až potom som začal koučovať. Každým striedaním a každou tretinou sa naša hra zlepšovala," usmial sa Hitchcock.