kuzy-holtby-oshie

Úradujúci víťazi Stanley Cupu chradnú. Doslova aj obrazne.
Washington Capitals prehrali tri z posledných štyroch zápasov, vždy v nich strelili len jeden gól a ukázali, kde môžu mať výrazné problémy.

Nie, nie je to post brankára, priepustná obrana ani jalový útok, ako sa môže zdať. Ide o maródku. Na tej sa totiž v posledných dňoch objavujú opory a na hre šampiónov je to pochopiteľne vidieť.
V období, keď sa Tom Wilson po dlhom disciplinárnom treste vrátil do zostavy - pri výhre proti Minnesota Wild sa pobil a dal gól - začali koučovi Toddovi Reirdenovi krížiť plány ospravedlnenky od iných hráčov.
Gólman Braden Holtby na poslednú chvíľu vynechal posledný duel na ľade Winnipeg Jets (1:3) kvôli zraneniu v hornej polovici tela.
"Celé to záviselo od rozhodnutia v čase zápasu," povedal tréner Washingtonu. "A on nakoniec nebol schopný nastúpiť."
Elitný center Evgeny Kuznetsov opustil ten istý duel ešte v prvej tretine po tvrdom hite Brandona Taneva a ďalší kľúčový útočník T.J. Oshie bol otrasený zo záverečného súboja s Joshom Morrisseyom.
Keď sa k tomu pripočíta, že obranca Brooks Orpik je stále mimo hry a s chorobou bojuje aj český bek Michal Kempný, môže z toho byť slušná zostava - ale na ošetrovni, nie na ľade.

Vrána z pravého kruhu vymietol roh bránky

Ďalšie prípadné (a dlhodobé) straty môžu s ambíciami obhajcov titulu poriadne zamávať. Veď Capitals sú už teraz po stredajších zápasoch mimo pozícií zaručujúcich účasť v play off a ani ich dlhodobejšia forma nie je bohvieaká (4-5-1).
Posledná porážka však prišla predovšetkým kvôli sérii skvelých zákrokov Connora Hellebuycka v bránke Winnipegu.
"Myslím si, že sme hrali dobre a udržiavali sme si šancu na výhru," zhrnul dianie v aréne Jets obranca súpera Matt Niskanen. Ten zatiaľ ostáva zdravý.
Viac o téme: [Rady legiend mladým hviezdam\]
Absencie však boli cítiť.
"Museli sme stiahnuť útok a kvôli zraneniam hrať v menšom počte," uviedol strelec jediného gólu mužstva Jakub Vrána. "To znamená, že chodíte na ľad aj s niekým iným, nielen s tými, na ktorých ste zvyknutí a samozrejme, že to nie je ideálne. Ale aj tak sa musíme sústrediť na hru a veriť, že čo sa má stať, sa stane."
Kouč Reirden napriek ďalšej porážke nebol na svojich hráčov nahnevaný. Skôr naopak.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
"Dnes som na nich veľmi pyšný. Ani to nemôžem vnímať inak, keď stratíte Kuznetsova, gólman Pheonix Copley chytá prvýkrát v živote druhý zápas v priebehu dvoch dní a ešte nemáte k dispozícii chorého Kempného. Ale naozaj sa mi to páčilo a napríklad prvá tretina bola z našej strany skvelá. Možno aj najlepšia za celú sezónu."
K zisku bodov však neviedla aj vďaka príspevku kapitána Jets Blakea Wheelera, ktorý bodoval jedenásty raz za sebou.
Vo Washingtone zatiaľ netreba šíriť paniku, zatiaľ sa ešte neodohrala ani štvrtina sezóny, ale ak by zdravotné komplikácie opôr mali byť dlhodobejšieho charakteru, do tábora Alexa Ovechkina by sa mohla začať vkrádať minimálne nervozita. Ostať zdravý je predsa len kľúčom k úspechu v každom športe.

Ovechkin využil presilovku, dal v nej už 235. gól

Capitals hrajú ďalší duel v piatok na ľade Colorado Avalanche, ktorí naposledy porazili 6:3 silných Boston Bruins.
Ale minimálne Holtby by už mal byť k dispozícii. A to by bola slušná vzpruha.