Skip to main content

Peter Laviolette prodloužil smlouvu s Predators

Trenér Nashvillu dovedl tým dvakrát po sobě do play off

NHL.com @NHL

Peter Laviolette podepsal nový dvouletý kontrakt s týmem Nashville Predators. V sobotu to oznámil generální manažer klubu David Poile.

Jednapadesátiletý Laviolette má po svou sezonách v Predators bilanci 88-52-24. V obou ročnících se s týmem probojoval do play off, předchozí dvě sezony se to při tom klubu nepovedlo.

Minulý ročník Predators zakončili s bilancí 41-27-14 a postoupili do druhého kola Západní konference.V sezoně 2014-15 Predators vyhráli celkem 47 zápasů a nasbírali 104, čímž vyrovnali třetí nejlepší výsledek v klubové historii. V Centrální divizi pak obsadili druhou příčku.

Během 14 sezon v New York Islanders, Carolina Hurricanes, Philadelphia Flyers a Predators dosáhl Laviolette na bilanci 477-334-87. V play off pak drží bilanci 52-50.

Laviolette dovedl Hurricanes v ročníku 2005-06 k zisku Stanley Cupu, když ve finále jeho tým udolal v sérii na sedm zápasů celek Edmonton Oilers. V sezoně 2009-10 byl s Philadelphií rovněž ve finále, Flyers ale podlehli v šesti duelech rozjetému mužstvu Chicago Blackhawks. Celkem osmkrát se dokázal Laviolette se svým týmem probojovat do play off.

Laviolette převzal jako druhý kouč Predators 6. května 2014. Předtím klub vedl v jeho úvodních patnácti sezonách Barry Trotz, jenž nyní působí v týmu Washington Capitals.

View More