Murray bude Penguins chybět nejspíš pár týdnů

Brankář Pittsburghu se v pondělí zranil v dolní části těla, klub povolal DeSmithe z AHL

NHL.com @NHLdotcom

Hokejisté Pittsburgh Penguins se budou muset nejspíš pár týdnů obejít bez svého prvního gólmana. Zranění v dolní části těla, které utrpěl Matt Murray v pondělním zápase s Philadelphia Flyers, bylo vyhodnoceno jako 'week to week', což znamená, že návrat je možný nejdřív za sedm dní, ale také až za několik týdnů.

Murray se zranil necelé čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny proti Flyers po střetu s útočníkem soupeře Jakubem Voráčkem. Z ledu mu museli pomoct maséři.

Třiadvacetiletá jednička Penguins má letos bilanci 11-7-1, průměr 2,95 a úspěšnost 90,6 procenta. Zasáhl do 21 duelů, 20 jich zahájil jako první gólman.

V letošním play off odchytal Murray kvůli zranění v dolní části těla jen 11 zápasů. Po 4. finále Východní konference proti Ottawa Senators nahradil Marc-Andre Fleuryho a v následném průběhu série i ve finále Stanley Cupu dovedl s bilancí 7 výher - 3 porážky Penguins ke druhému titulu v řadě.

Neochvějnou jedničkou Pittsburghu se stal 21. června, kdy si Fleuryho vybrali Vegas Golden Knights v rozšiřovacím draftu NHL.

Většina odpovědnosti nyní padá na o rok mladšího Tristana Jarryho, který má za sebou jen pět duelů NHL. V pondělí jako záskok zastavil osm z 10 střel Flyers. V této sezoně má bilanci 2-0-2, průměr 2,83 a úspěšnost 90,2 procenta.

Vedení Penguins zároveň v úterý povolalo brankáře Casey DeSmithe z farmářského celku Wilkes-Barre/Scranton v American Hockey League. Ten debutoval v NHL ve 26 letech 29. října proti Winnipeg Jets a při porážce 1:7 dostal tři branky za 15 střel, než ho začátkem třetí části nahradil Murray.

V AHL má DeSmith v této sezoně vydařenou bilanci 9-2-1, průměr 2,29 a úspěšnost 92,4 procenta.