SJS

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 2:3 po prodl. (Stav série: 0:1)
V obrovské drama se proměnilo první utkání série mezi Edmontonem a San Jose. Duel dospěl až do prodloužení, ve kterém zajistil triumf kalifornského celku 3:2 útočník Melker Karlsson.

Švédský reprezentant, který v základní části nastřílel jedenáct branek, zužitkoval v čase 63:22 přihrávku Joea Pavelskiho a poslal svůj tým do významné výhody.
V průběhu duelu to při tom se Sharks nevypadalo vůbec dobře. Oilers sehráli znamenitou první třetinu, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok.
Nejprve udeřil v čase 6:44 obránce Oscar Klefbom, o deset minut později mířil přesně i Milan Lucic, jenž se asistencí podílel i na první trefě svého mužstva.
Hosté dlouho hledali recept na výtečně chytajícího gólmana Cama Talbota, který si připsal celkem 41 úspěšných zákroků. Objevil ho až v úvodu druhé části Joel Ward, v čase 45:22 pak po asistenci Tomáše Hertla vyrovnal Paul Martin.
V prodloužení se hrálo pouze 202 vteřin, než Karlsson rozhodl a překlopil výhodu na stranu týmu z Kalifornie.
Hrdina zápasu:
Melker Karlsson (SJS)
Využil spolupráce s ofenzivními hvězdami Loganem Couturem a Joem Pavelskim. V prodloužení udeřil a zajistil Sharks ohromně důležitou úvodní výhru.