Židlický pálil přesně, Islanders přehráli Red Wings

Dlouhých šestnáct zápasů čekal na vstřelený gól, dočkal se až v duelu s Detroitem. Obránce Marek Židlický pomohl jedním zásahem k triumfu New York Islanders nad Detroit Red Wings 4:1.

Zkušený český zadák se střelecky prosadil počtvrté v sezoně, na branku čekal od 13. prosince, kdy dvěma góly uzemnil New Jersey Devils. Jeho příspěvek přispěl Islanders jednoznačně vhod.

"Zápasy se postupně načítají, v dalším měsíci jich bude ještě víc než nyní," konstatoval trenér domácích Jack Capuano. "Musíme na to být připravení. Je důležité, abychom všechny hráče udrželi v dobré kondici."

Islanders dosáhli na čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Její základ položili ve druhé třetině, kdy v rozmezí necelých devíti minut nasázeli hned tři góly. Střelecký účet duelu otevřel ve 29. minutě Brock Nelson, následovaly další branky Joshe Baileyho a Marka Židlického.

Z drtivého úderu se Red Wings nevzpamatovali do konce duelu. Veterán Pavel Datsyuk sice v polovině závěrečné části snížil, konečné skóre ovšem určil o tři minuty později domácí útočník Ryan Strome.

"Soupeř hrál tentokrát o něco rychleji než my," uznal kapitán Detroitu Henrik Zetterberg. "Je těžké hrát proti silnému týmu, který si navíc vypracuje vedení. Snažili jsme se dostat do zápasu, nedařilo se nám však využívat příležitosti."

V dresu Islanders si připsal jubilejní 100. bod útočník Brock Nelson, skvělou partii pak sehrál gólman Thomas Greiss, který si připsal 28 úspěšných zákroků. Celek z New Yorku tak poskočil už na pátou příčku v tabulce Východní konference, Detroit zůstává čtvrtý.